Najstraszniejsza gra świata

Chcę zobaczyć co sądzicie o tych grach.

Jakie były pierwsze wrażenia, w które z przedstawiony tytułów graliście.

Czy krzyczeliście kiedyś w czasie grania i czy odważyliście się grać w te gry w nocy.

Najstraszniejsze momenty i miejsca.

I co się tylko da ;)

EDIT:

Zapomniałem napisać jaka gra mnie najbardziej przeraziła.

Amnestia czyli najstraszniejsza gra 2010 roku.

Tam wszystkiego można się bać xD

Najbardziej w takich grach podoba mi się to: "Iść czy nie iść hmmm. Drzwi się same otworzyły(bądź zamknęły), ehhh... może lepiej nie. Kurna idę (przymyka oczy) Nic się nie stało :D . (Chwila później) Aaaaaaaaaaaaaaa... Lepiej spierdzielać" xD

Jeżeli o jakiejś grze zapomniałem to powiedzcie a wstawię.

Grałem w kilka gier z listy powyżej, ale nie były dla mnie zbyt straszne. Częściej grając w Stalkera Cień Czarnobyla "podskoczyłem" na krześle :D jak jakiś mutek wyskoczył, tym bardziej jak nie miałem noktowizora, a ciemne zakamarki rozświetlała mi tylko latarka.....

Brakuje Metro 2033 grałem w tą grę tylko jak brat ze mną w pokoju siedział i paliło się światło :D

Stalker ...Tia . Polece Ci Doom, a najlepiej PENUMBRA CZARNA PLAGA , cholernie straszna gra ,

Mocny jest też Cryostatis , całość dzieje sie na statku moocne :D

Zdecydowanie F.E.A.R. Uhh ta muzyczka w tle...

A czy ktoś z was grał w Amnesie. F.E.A.R. przy niej to gra dla dzieci od 3 lat na poziomie Kubusia Puchatka xD.

Mój rekord grania w Amnesie to półgodziny bez przerwy. Psycholodzy radzą grać 15 min. i przerwa xD

F.E.A.R. przeszedłem w nocy xD też można się bać ale w Amnesie wole nie tykać gdy jest wieczór :blink:

W Amnesie nie grałem, ale widziałem filmiki i podobno nieźle pierze mózg. Jest demo, czy coś? :P

Co ja mam powiedzieć z monitorem 27cali ? :P

Wtedy czuje się ten klimat :D

Wiadomo ...Fear ma swój klimat i troche surowo go oceniasz , potrawi wystraszyć nie tylko za 1razem

Nie wiem tytuł tematu ''Najstraszniejsza gra świata '' a w ankiecie są takie gry jak:Doom 2 wtf?,stalker , moim zdaniem te gry nie maja nic wspólnego z horrorem nie ma się czego bać:),co dziwne nie wymieniłeś takiej gry jak Silent Hill.

Też garłem w Amniestie,pół godziny grania i wywaliłem tą grę z komputera przez 4 dni bałem się pójść do ubikacji po 20

Bo obejrzeniu kilku filmików z ''Amnezji'' oświadczam, że jak bym w nią grał 10min to bym się posrał ^^

Oprócz Amnesii i Penumbry, żadna z wymienionych gier nie jest typowym horrorem. Jak mogło zabraknąć w ankiecie najstraszniejszej serii w historii, czyli Silent Hilla? Przez SH2 nie mogłem spać w nocy :/

Mnie osobiście strasznie urzekły (pewnie z powodu wieku w jakim w nie grałem) obie cześci Phantasmagorii. Niby nie gra, a film interaktywny, ale mimo wszystko kawałek dobrej rozrywki (zwłaszcza biorąc pod uwagę jakie gry wtedy wychodziły).

Moim zdaniem to Resident Evil spekuluje w tematykach najstraszniejszych grach Świata.

Ahhh Penumbra i spędzone z nią godziny (mówie tu o Penumbra Czarna Plaga) czasami dalej mam wrażenie jakby wujek Clarence do mnie mówił gdy siedze sam po ciemku w pokoju o.0. Wtedy jedyne co robię (nawet jesli gram xDD) to robię salto do włącznika światła, i jeszcze nigdy mnie nic nie skusiło by po 22 jak siedzę w pokoju wyjrzeć przez okno (mieszkam na takiej uliczce gdzie nie ma lamp 0.o)

Amnesia bezapelacyjnie moim zdaniem... to teraz taki wyznacznik dla Autorów następnych SH i RE. Które to gdzieś z latami utracili swoją mocną stronę survival horror'u.

Gra ma też dużo wad ale nadrabia z nawiązką.

Tu główną rolę gra Mrok i Strach, sposób narracji, świetna warstwa dźwiękowa, niebanalna (w pewnym stopniu) fabuła.I ten specyficzny dla tej gry lepki klimat, który wsiąka w ciebie i nie pozwala się oderwać.. dopóki sam nie zamkniesz oczu lub nie odwrócisz głowy.

To świetny przykład jak można z kilku dobrych pomysłów, niezależnych projektów stworzyć coś równie dobrego.. ba nawet lepszego od tego co tworzą komercyjne studia.

Grałem w Amnesie ok. godzinę. Drzwi, które się same otwierają? Lipa, jakieś dźwięki, krzyki itp. lipa. Czekam na te straszniejsze etapy , bo jak na razie fabuła jest ciekawa, ale nie ma nic naprawdę strasznego.

A jednak @Siquel w Penumbre na luzie można było grać ponad godzinę a w Amnesi jest to niemożliwe. Grasz pół godziny i łeb ci dosłownie pęka. Grałem z 2 godziny temu a łeb ciągle boli. Ten kto przeszedł wszystkie części Penumbry ten powinien zagrać w Amnesie która na prawdę może ci zje*ać psychikę przez parę lat(może przesadziłem... ale nie dużo ;) ). Najlepiej z piątką kumpli grać... nagle wszyscy się przestraszą a za chwile w brech xD

Jak pojawił przy gruzach za moimi plecami duch... odwracam się i patrzę jak się rozpływa z przeraźliwymi dźwiękami... Jak odskoczyłem, tak niepozornie się pojawił, byłem w tym pokoju już na luzie bo no wiecie... już przeszukany a tu nagle niespodzianka i w tym samym momencie zgasła lampa bo olej się skończył. Kumpel aż się wywalił xD

EDIT:

Grasz w demo czy pełną wersję??

Jak w demo to niema ci się dziwić. I w późniejszych etapach jest strasznie. Drzwi robią huk, słychać kroki i nagle coś zaczyna rozwalać drzwi... chowasz się w szafie i nagle wchodzi... nikogo nie ma i wraca. Wychodzisz z szafy, odchylasz lekko drzwi, niema go... odwracasz się a ty kolejny ciebie zauważył, spierdzielasz i napotykasz kolejnego... nie wiesz co masz robić. Typowa sytuacja w gierce xD.

W grze są bardzo fajne efekty gdy psychika siada naszemu Danielowi czy jakoś tak :D

HordaR w Amnesie zamierzam jeszcze dzisiaj zagrać ;} Jeśli jeszcze dzisiaj w nocy zagram to niestety pewnie będzie to moja ostatnia wizyta na forum XDDDD