Poradnik - Minecraft - Jak założyć własny serwer

Minecraft

Minecraft jest sandboksową grą komputerową, która pozwala graczowi budować konstrukcje z kostek w świecie 3D.Gra podzielona jest na dwie odmiany, Betę i Classic, gdzie Classic skupiona jest na samym budowaniu, a Beta zawiera przeciwników, licznik zdrowia oraz wiele możliwości i przedmiotów. Beta jest na bieżąco aktualizowana, Classic zaś nie jest już rozwijana. Obie posiadają tryby gry jednoosobowej i wieloosobowej.

Jak założyć własny serwer w Minecraft?

Wielu graczy pyta jak założyć własny serwer Minecraft?Jest to bardzo proste.Na początek potrzebne będą nam:

-Minecraft - Link- Jest to wersja 1.4 Beta z możliwością aktualizacji(wystarczy zaznaczyć force update)

-Minecraft serwer.exe - Link

-Minecraft serwer.jar - Link

Co dalej?

Tworzymy nowy folder,po czym wrzucamy do niego pobrane pliki.

Uruchamiamy Minecraft serwer.jar (do uruchomienia potrzebne jest zainstalowane oprogramowanie java). Po uruchomieniu zacznie się nam tworzyć świat minecraft.Czekamy aż w okienku zobaczymy napis: "[iNFO] Done (50131942513ns)! For help, type "help" or "?"" Wygląda to mniej więcej tak:

donea.png

Jak zapewne zauważyliście w naszym folderze utworzyło się nam dość dużo plików.

Nasz serwer jest już gotowy teraz czeka nas jego Konfiguracja

W pliku:

- banned-ips - wypisujemy w słupku adresy ip osób zbanowanych

- banned-players - wpisujemy nicki osób zbanowanych

- ops - wypisujemy nicki osób, które mają mieć Opiekuna serwera

Pamiętajcie,że w w/w plikach 1 linijka= 1nick gracza/1adres ip. Ma to wyglądać mniej więcej tak:

opsg.png

Teraz otwieramy notatnik i przeciągamy do niego plik "server.properties".Powinno nam się pojawić kilka wierszy na,które po znaku "=" potwierdzamy True lub False co w tym wypadku znaczy Tak lub Nie

level-name=world - to zostawiamy w spokoju

hellworld=false - czy po śmierci mamy się pojawiać w piekle

spawn-monsters=false - czy na naszym serwerze mają się pojawiać potwory

online-mode=false - czy na serwer mogą wchodzić gracze z kontem premium(dajemy false)

spawn-animals=true - czy na naszym serwerze mają się pojawiać zwierzęta

max-players=20 - maksymalna liczba graczy

server-ip= - jeśli będziemy się łączyć za pomocą zewnętrznego ip(które można sprawdzić TU)to zostawiamy puste,a jeżeli będziemy grać przez hamachi to wpisujemy adres z hamachi

pvp=true- czy gracze mogą zadawać sobie obrażenia

level-seed= - zostawiamy puste

server-port=25565 - zostawiamy w spokoju

Zapisujemy plik i nasz serwer jest gotowy!

Łączymy się wpisując w zakładce Multiplayer - nasze zewnętrze ip lub adres hamachi

Komendy Opiekuna Serwera

Większość komend wpisujemy w okienku Minecraft Serwer(patrz obrazek 1).Wszystkie komendy są dostępne po wpisaniu "help".Najprzydatniejszą z nich jest komenda "give player numerprzedmiotu liczbaprzedmiotów" - daje ona określonemu graczu(player)określony przedmiot(numerprzedmiotu)i określoną liczbę tych przedmiotów.Poniżej zamieszczam spis przedmiotów możliwych do przywołania tą komendą:

giveplayeritem.jpg

Możemy też używać tej komendy podczas gry na czacie.Wygląda ona tak samo tyle, że przed give należy postawić ukośnik: /give

A wiesz może jak pluginy montować na serwer? Jeśli tak to proszę o poradnik

No fajnie się rozpisałeś tylko że z tego silnika nikt prawie nie korzysta.

A plguina można wgrywać tylko wtedy kiedy masz bukkita albo hey0.

level name nie koniecznie dostawiamy bo to jest nazwa folderu z mapa, np jak chcemy wgrać swoją mapę z single to wklejamy w folder z silnikiem i w level name wpisujemy nazwę save.

Jeszcze może nie którzy nie wiedzą jak np. czarować zieloną wełne to wpisujemy /give (nick) 64 35 5 - 64 oznacza ilość 35 to id wełny a 5 to id koloru wełny.

Zewnętrzne ip to jest chyba dla premium ja polecam hamachi a ip macie pod swoim nickiem.( ip hamachi)

Zewnętrzne ip to jest chyba dla premium

Nie, nie jest dla premium.

Ja mam zewnętrzne ip i mam dość nietypowy problem z lagami. W sumie na serwerze jest nas trzech. Ja, kumpel i kuzyn. Mimo powyłączania wszystkiego, czasem zdarzają się dość silne lagi, a nie sądzę, bym miał jakiś słaby sprzęt, czy coś. Hamachi odpada, bo kuzyna nie łączy.

Przeniosłem do "Wasze teksty"

A zewnętrzne IP ma każdy (tak samo jak wewnętrzne). Chyba że chodzi wam o IP prywatne lub publiczne.

A wiesz może jak pluginy montować na serwer? Jeśli tak to proszę o poradnik

Tak jak napisał Maqes, do pluginów trzeba postawić serwer na CraftBukkit albo hey0.Polecam jednak CraftBukkit link do oficjalnej strony TU.Jak zainstalować przeczytasz TU,a pluginy pobierzesz TU

Dlaczego gdy zrobiłem wszystko według instrukcji nie mogę się zalogować ? Mianowicie pisze że nie mam konta premium .

Bardzo fajny poradnik :>

Radziłabym przerzucić temat do "Poradnik" i "przykleić" go, aby każdy to widział, gdyż większości się przyda ^^

Dlaczego gdy zrobiłem wszystko według instrukcji nie mogę się zalogować ? Mianowicie pisze że nie mam konta premium .

Jak edytowałeś plik "server.properties" to w miejscu onlinemode ma być false(pisałem o tym).Wygląda to tak: online-mode=false

Dobrze, już wszystko działa ;)

Post do usunięcia...

a mi pisze że muszę wpisać w online-mode true

Ja dałem i "true" i "false", ale nadal nie może połączyć z moim serwerem :/ (wszystko zgodnie z instrukcją)

Ja robiłem wszystko zgodnie z instrukcją i kumpel nie może się podłączyć ;|

No jak Ci sie może połączyć.. Jezeli oboje pewnie uzywacie crackowanej versji minecrafta.

Jest taki program jak Hamachi,i inne fora od tego by coś niecoś się dowiedzieć.

Ludzie,kupcie orginalną gre,i poproscie waszego dostawce od neta,aby wam udostępnił zew ip.

W skrajnych przypadkach zapłcicie 10 zl. Straszny wydatek.

Witam , zrobiłem wszystko tak samo jak Ty , lecz gdy włączam Minecraft server jar , to nie wszędzie jest [iNFO] lecz w kilku jest [WARNING] ignorowałem to lecz gdy wchodzę na serwer to pisze ,,Connection timed out: connect " więc to chyba przez te warningi Prosze o pomoc! Z Góry Dzięki :)

Nie polecam tego silnika on ma wbudowane ram 512mb....

Jak już to najlepiej Bukkit możesz sobie zmieniać wtedy wielkość oddania ram i dodawać pluginy ;]

Dzięki fajny poradnik Przyda sie

zrobiłem wszystko co na instrukcji i nie działa (mam Minecrafta 1.8.1);c

http://www.minecraft.net/download - stąd pobierasz plik Minecraft_Serwer.exe - do każdej nowej wersji minecrafta musisz pobierać inny plik serwerowy.