Skocz do zawartości

Welcome to Forum dyskusyjne o grach MMO
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Zdjęcie

Jak pozbyć się złośliwego oprogramowania?


Nie możesz wyświetlić tego tematu!
Guest, wiek ostatniego postu z tego tematu przekroczył 60 dni - nowe posty nie będą akceptowane.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
Gaara

Gaara

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 12 postów
Witam! Zakładam temat ponieważ coraz częściej każdy z nas posiada wirusy na komputerze. W tym temacie popiszcie jak sie pobyć trojanów, trojan downloaderów, lewych programów (typu SpySheriff) oraz innych. Piszcie również tutaj o problemach z wirusami i ewentuaane rozwiazania. Ja zaczne:

Niedawno złapałem wirusa typu Trojan.Downloader.Win32.FraudLoad.vbew. Wirus jest trudny w usunięciu ponieważ co chwile ściąga nowe trojany (takie same) na komputer i umieszcza je w folderze przywracania (System Volume Information) lub w moich dokumentach. Ogółem to umieszcza je w folderze C:/Windows/System32 lub tylko w C:/Windows. Unikajcie banerów z programem Antiwirus 2008 Scanner Online. Od niego się zaczęło ponieważ sprytnie podczas uruchamiania systemu uniemożliwiał uruchomienie antywirusa oraz unieruchamiał go. Co chwile pojawiał się komunikat żeby ściągnąć program Anty Wirusowy (takie jak SpySheriff).

Zalecenia: Jeśli posiadasz problem z okienkiem o którym powiedziałem wcześniej (okienko z wymogiem zainstalowania oprogramowania) lub też nie możesz uruchomić Antywirusa, ściągnij program zwany Avast 4.8 Home. Potem uruchom go (nie przejmuj sie ze nie ma dostawców uruchomionych) i niech przetestuje pamięć. Jeśli wykryje Wirusa wtedy pojawi się komunikat i wymóg zresetowania komputera naciśnij TAK i podczas uruchamiania systemu niech zeskanuje komputer. Jeśli usuniesz po przeskanowaniu tego wirusa nie będzie pojawiał się ten wymóg zainstalowania lewego oprogramowania wtedy wyczyściłeś główny problem. Później przeskanuj komputer Kaspersky Internet Security i jeśli wykryje Trojan Downloadera (jakiegokolwiek) to wtedy odłącz internet, przeskanuj komputer i usuwaj kolejne kopie wirusa. Jeśli skończysz skanować, powtórz skanowanie trzy razy dla pewności. Jeśli nic nie wykryje to znaczy że jesteś wolny. Zrób jednak mały test skanując komputer podłączony do sieci (odczekaj ok. 20- 40 minut) i zeskanuj Kasperskim ponownie. Jeśli nic nie wykryje jesteś wolny. ZALECAM UŻYCIE PROGRAMU SEARCH & DESTROY I PRZESKANOWAĆ NIM SYSTEM I USUNĄĆ EWENTUALNE PROBLEMY. To tye :)

#2
raito13

raito13
  • Użytkownicy
  • 0 postów
Noto tak sposob 1 :

Sciagasz hijackthis i wlanczasz a nastepnie klikasz do a system scan and save a logfile kopiujesz wszystko co sie pojawi w notatniku i wchodzisz na hijackthis.de wklejasz i ci pokazuje co usunac a co nie wchodzi do programu i zaznaczasz te punkty co ci pokazalo na stronie ze do usuniecia i klikasz fix checked :)

Sposob 2 (bardzo dokladny , szybki , i niewiarygodnie skuteczny) :

Sciagasz combofix i wlanczasz ( przed wlaczeniem wylacz wszystkie programy!!! ) klikasz kilka razy ok albo yes i starasz sie nieruszac nawet myszka dopuki nie skonczy ( o.0 ) a jak skonczy kopiujesz to co sie pokaze w notatniku na strone wklejto.pl i wklejasz a nastepnie wchodzisz na forum.dobreprogramy.pl i w dziale bespieczenstwo i logi hijack this wklejasz link tego badziewia i mowisz w temacie co ci sie dzieje z komputerem ( np. ze spowolnil etc) i oni ci powiedza co zrobic dalej ( sposob wyprobowany i dzieki niemu prawie nigdy niemam wirusow) :)


Ummm a co do zapobiegania to ZAWSZE BEDZIESZ MIAL WIRUSY DOPUKI NIEBEDZIESZ MIAL DOBREGO FIREWALLA TAKIEEGO JAK ZONE ALARM i mini antywira do pomocy (nod32)

P.S kaspersky tez jest dobry a na jego stronie morzesz zrobic dokladnego skana (mi zajol 6godzin :o)Nie możesz wyświetlić tego tematu!
Guest, wiek ostatniego postu z tego tematu przekroczył 60 dni - nowe posty nie będą akceptowane.Użytkownicy przeglądający to forum: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych