Gladiator - pytania dotyczące startu tą klasą

Hej! Mam zamiar zacząć grę tą postacią na globalnym serwerze. Dodam, że nigdy w Aiona nie grałem więc proszę o dokładne odpowiedzi :D.

1)Jaką bronią walczyć?

2)Słyszałem, że to dobra postać do pvp, lecz trzeba się nauczyć weavingu(?). Ktoś mógłby dokładnie opisać co to ten cały weaving? Jak to zrobić i co on daje?

3)Na co powinienem zwrócić uwagę grając tą klasą? Z jaką klasą ta postać najgorzej się spisuje?

Najlepiej prosiłbym o odpowiedź ludzi, którzy grali tą postacią, najlepiej na globalu.

Jakie itemy nosić, atrybuty etc. Od którego lvla i jakie manastony używać?

Z góry wielkie dzięki :D.

Nie lepiej samemu poznać postać ?? gra robi się o wiele ciekawsza . Pozdrawiam

1. PvP - Polearm, Wczesne PvE - Polearm, jak uzbierasz na stygmę i będzie mieć lvl 25, to gdzieś na 30 załóż sobie stygme na Dual Sword i lataj na PvE z 1h+1h, PvP bez zmian, dalej Polearm.

2. Weaving.. hmm... nie wiem, nigdy z niego nie korzystałem albo i korzystałem, ale nie wiedziałem. Być może chodzi o auto-attack? http://taugrim.com/2009/09/26/aion-auto-attacking-weaving/

Glad to dobra postać pod PvP i PvE. Jak każda ma jakieś minusy i plusy.

3. Na początku polecam ładować wszystkie manstony pod crit rate. Jak dobijesz 400, to będziesz mniej więcej widział o co chodzi i będziesz wiedział w co dalej ładować. Dużo ludzi ładuje jeszcze w attack i w accuracy (jest taki skill co obniża acc o 300, a bez dobrego acc będziesz ciągle miss'ował). Tak jak już napisałem, ładuj w crita na low lvl-ach). Itemy? Hm... Wszystkie ze statystykami o których pisałem. W Aionie nie ma czegoś takiego, że broń meele daje mane. Co do stygm *takie jakby dodatkowe, ważne skille*, na 20lvl dostaniesz questa na stigme. Później popatrz u lepszych gladów w czym chodzą.

@fetika41

A po co ma się męczyć i wszystko sam poznawać? Ludzie chyba m.in. po to wymyślili internet. Gdyby każdy myślał tak jak ty, to dalej bylibyśmy w epoce kamienia łupanego, bo po co mam komuś powiedzieć jak zrobić ogień? Niech sam na to wpadnie, będzie miał większy fun.

@Edit:

Polecam poczytać tematy na:

http://www.aiononline.com.pl/forum/index.php?PHPSESSID=935568895d368acf9905b76e1f266359&board=26.0

2). To sposób mieszania AA ze skillami, polega mniej więcej na tym że przeplatasz każdego skilla AA - mniej więcej o to chodzi.

3). Na wyższych lvlach zaczniesz doceniać acc.

Hej! Mam zamiar zacząć grę tą postacią na globalnym serwerze. Dodam, że nigdy w Aiona nie grałem więc proszę o dokładne odpowiedzi . 1)Jaką bronią walczyć?2)Słyszałem, że to dobra postać do pvp, lecz trzeba się nauczyć weavingu(?). Ktoś mógłby dokładnie opisać co to ten cały weaving? Jak to zrobić i co on daje?3)Na co powinienem zwrócić uwagę grając tą klasą? Z jaką klasą ta postać najgorzej się spisuje?Najlepiej prosiłbym o odpowiedź ludzi, którzy grali tą postacią, najlepiej na globalu.Jakie itemy nosić, atrybuty etc. Od którego lvla i jakie manastony używać?Z góry wielkie dzięki .

1. Czym chcesz, można tyrać gladem zarówno z dual wieldingiem, greatsworda, jak i speara.

2. Weaving to cancellowanie animacji ataku animacją skilla, tak, że przeciwnik obrywa i atakiem i skillem, a animacja jest skrócona. Dla speara nie ma sensu tego używać, greatswordem ewentualnie można, a dla dual wielda jest to podstawa. Musisz to niestety wyczuć.

3. Największe problemy gladiator ma z magami i klerykiem, zarówno na lądzie, jak i w powietrzu.

Itemów nie chce mi się rozpisywać, generalnie gladiator ma dość wysoki bazowy atak ze spearem, którego będziesz używał do pvp i jedyny stat ofensywny, jakiego potrzebujesz, to crit strike. 500 to jest cap 50%, ale gracze mają strike resist, który go obniża. Wobec tego celujemy w około 600-650 crit strike ze scrollem i jedzonkiem. Reszta manastonów polecam w HP, ataku się nie opłaca za wyjątkiem buildu pod dual-wielda.

Lolz. Nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest. Myślałem, że tylko ranger może przez jump kiting pominąć animację skilla. Ale tak czy siak, w Abyssie z tego nie skorzystasz. Chyba że na ziemi ;D

Lolz. Nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest. Myślałem, że tylko ranger może przez jump kiting pominąć animację skilla. Ale tak czy siak, w Abyssie z tego nie skorzystasz. Chyba że na ziemi ;D

Tego już z tego co się orientuję dawno nie ma.

Hej! Mam zamiar zacząć grę tą postacią na globalnym serwerze. Dodam, że nigdy w Aiona nie grałem więc proszę o dokładne odpowiedzi :D.

1)Jaką bronią walczyć?

2)Słyszałem, że to dobra postać do pvp, lecz trzeba się nauczyć weavingu(?). Ktoś mógłby dokładnie opisać co to ten cały weaving? Jak to zrobić i co on daje?

3)Na co powinienem zwrócić uwagę grając tą klasą? Z jaką klasą ta postać najgorzej się spisuje?

Najlepiej prosiłbym o odpowiedź ludzi, którzy grali tą postacią, najlepiej na globalu.

Jakie itemy nosić, atrybuty etc. Od którego lvla i jakie manastony używać?

Z góry wielkie dzięki :D.