Relacja z ostatniego BWE

Jak zawsze na zakończenie weekendu, Arena Net przygotowała niespodzianki na ostatnią godzinę działania serwerów.

Event specjalny rozpoczął się równo o 8:00 naszego czasu w Metrica Province na obszarze Asur i zakończył o 9:00. Pojawiły się 3 małe czarne portale do których weszliśmy i przenieśliśmy się do jaskini

Wszyscy nie zależnie od klas dostaliśmy te same stroje, broń palną, oraz gotowe skille, do których potrzebna była amunicja, ponieważ skille kończyły się po parokrotnym użyciu. Nie byliśmy sami, po drugiej stronie barykady stanęła przeciwna drużyna,

Po niedługiej walce przyszła pora na drugą rundę, lecz ze zmienionymi, lekko na naszą niekorzyść, zasadami. Doskwierał nam głód, trzeba było szukać żywności by jakoś przeżyć. Punkty były zaznaczone na minimapie gdzie można było zdobyć pożywienie. Wróg razy 2.

Po kolejnej zakończonej rundzie, wszyscy byliśmy zaskoczeni, gdy większość nas która zginęła, zamieniła się w małe supportujące golemki ochraniające swoich "jeszcze" żywych towarzyszy za pomocą pola magnetycznego i skrzynek amunicjii. Jednak było bardzo latwo zginąć od jednego strzału. Gracze podzielili się na cztery drużyny: zieloną, złotą niebieską i czerwoną.

Po zakończonej rundzie która trwała 30 minut przyszła pora na zakończenie i nagrody dla wszystkich, niezależnie czy przegranych czy zwycięzców. Na mapce pojawiły się skrzynki z różnymi ciekawymi właściwościami. Zamiana w świnkę, zmiejszona postać gracza, w Sylvari, golema, szczura i parę innych postaci. Po zabawie i fajerwerkach trzeba było się pożegnać.

Tak więc, do zobaczenia na oficjalnej premierze! W każdym razie świetnie się bawiłem :)

Trzeba przyznac, ze orginalne :)

Szkoda że mnie nie było , wolałem spać >.>

a co do topicu ciekawy pomysł z tymi golemkami , fajnie przemyślane ogólnie ^^

Gdyby nie nie działające sPvP to było by fajnie :P

Szkoda tylko ze czerwonych bylo 3 razy wiecej niz reszty jakims cudem ^^

Zależy też, na jakim serwerze, jak grałem na Far Shiverpeaks, to u nas tak było ^^. te cyfekri obok drużyn znaczyły ile pozostało członków przy życiu, ale fakt czerwonych najwięcej było, choć na początu tylko o pięciu.

Na whiteside ridge bylo red'ow chyba 65 a innych po 40 na poczatku wiec moze z tym 3x wiecej to przesadzilem no ale wystarczylo zeby przesadzic losy wojny.

Zauważyliscie może, że Asury mają najtrudniejsze eventy? Najłatwiejsze według mnie to chyba mają Nordowie.

@Dwarfar

Za dużo Skyrima. Nie Nordowie tylko Nornowie.

A gra jest w pewnym sensie przełomowa. System walki jest niesamowicie grywalny, świat piękny, muzyka cudowna, fabuła budząca nadzieje.

...ale wyżalić się muszę - JAK można dawać pod publikę tak słabo zoptymalizowaną wersję gry?! Ja rozumiem BETA - ale premiera za miesiąc, a gra na WvWvW przy bitwach chodzi źle...ŹLE!

Czy Nord nie jest przetłumaczeniem z Norn przypadkiem? W Skyrima rzeczywiście grałem, ale nie pamiętam jak się tam oryginalnie nazywała ta rasa.

Takie są minimalne wymagania:

Core 2 Duo 2 GHz, 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)

Mam lekko lepszego kompa pod zwględem procesora i GeForce, bo 9800GT 1GB, i chodzi na nisko średnich bez cięć, nie wiem jakby mogli jeszcze zwiększyć optymalizację. Może dadzą radę. Na WvsWvsW tnie mi się trochę, ale daję radę grać, nie wkurza mnie to za bardzo.

Moim skromnym zdaniem,optymalizacja jest bardzo dobra.Na leciwym GTS 250,grałem bez zacięć na średnich ustawieniach (tylko tekstury na ustawiłem na high).Tylko raz gra lekko zwolniła ale to podczas WvsWvsW,kiedy ludzie podczas oblegania zamku poustawiali masę katapult itp.

Właśnie sama gra chodzi mi bardzo płynnie. Wszystko zaczyna się sypać jak tylko na ekranie zaroi się od graczy. A już biada od masy graczy ładujących w tym czasie skillami. Gra wtedy niemiłosiernie muli. Tak w ogóle nie tylko ja miałem ten problem. A komputer mam solidny - BF3 w multiplayerze śmiga aż miło.

Mi chodzi na high spokojnie, ale nie wiem czy podczas WvWvW był jakiś błąd czy coś, bo miałem opóźnione skille i postacie ruszały się z opóźnieniem jak np, wchodziliśmy do nowego podbitego miasta. A tak to gra miodna, wspaniałe dynamic eventy, świetny system questów, dynamiczna walka i głównie to, że jak widzisz innych graczy to się cieszysz bo mogą ci tylko pomóc, nie ma ksowania potworów, każdy dostaje tyle samo expa. No i za***iste pvp z WvWvW na czele, szkoda tylko, że miałem te lagi. Mam nadzieje, że zostanie to poprawione.

@Ramiz.Tak wiem że to głupie pytanie...Ale czy masz nowe sterowniki ?Zresztą mają zostać wypuszczone sterowniki robione pod GW2,więc może to pomoże.

Na Radeony podobno takie sterowniki wyszły już, tylko Nvidia została pominięta, ale zapewne do niej też wydadzą, więc płakać nie ma co :)

Mi gra chodzi na maksymalnych bez ścięć nawet w czasie walki na WvWvW.

AMD Phenom II X4 955 Processor (4CPUs), ~3.2 GHz

NVIDIA GeForce GTX 560

4GB RAM

Windows 7 64-bit

Ech, szkoda że nie dałem rady wstać rano na końcowy event. W każdym razie dzięki za relację :)

A co do optymalizacji... Zauważyliście że folder gry to jeden .exe i jeden ogromny plik .dat? Z tego co się orientuję nie jest to zbyt popularne rozwiązanie, a pewnie też nie najwydajniejsze. Obstawiam że po premierze rozwiążą to inaczej i optymalizacja będzie jeszcze lepsza :)

Spoko, sam byłem ciekaw jak to zrobią, a na relacje od razu po wyłączeniu serwerów wpadłem. A kilknięcie w lubię to, nie zaszkodzi mi :P

ja zwykle przesypiam eventy tego typu lub dawno siedzę w pracy, to denerwujące ale cóż ... to życie. Najważniejsze, że potrafią robić ciekawe eventy .. i nie zabraknie ich w grze po jej wydaniu.

W GW1 też co chwila organizowali jakieś eventy, więc na nudę nie narzekałem. Tutaj będzie podobnie, lub bardziej nawet.