AIKA Online

Witam

Chciałbym zachęcić Was do zagrania w ciekawą gre mmo fantasy w której największy nacisk jest na pvp. W grze są wojny 1000 vs 1000, wojny Castle Siege, wojny gildi, wojny (raidy) nacji które są codziennością w grze, także nie ma się co nudzić.

Grafika bardzo ładna jak na rok 2009, a co najważniejsze bardzo elegancki engine który sprawia że gra działa płynnie nawet na starym komputerze przy najniższych detalach. Warto spróbować się przekonać że nawet mając starszy komputer możecie pograć w ciekawe mmo w którym są ciekawe wojny pvp.

Wymagania minimalne:

CPU Pentium3 1GHz

Memory 512 MB

Graphics 128 MB

OS Windows 2000 / XP / Vista

Hard Disk 1GB

Zachęcam do zainstalowania gry.

http://aika.t3fun.co...oad/Client.aspx

A tu macie polską strone gry na której możecie się dowiedzieć więcej.

http://aika.websik.com

Screeny

http://aika.t3fun.co...Screenshot.aspx

Zapraszam wszystkich na nacje Alethius ... najwięcej polaków gra obecnie w gildii CURSED, mój nick w grze to Magiczny. Wystarczy że wejdziecie na kanał pvp i napiszecie do mnie na czacie /Magiczny (tu tekst) lub AdekV2 który jest często w grze.

360-aika-online.jpg

A ja mam pytania do tej gry :

1. Ile jest serwerów?

2. Na jakim serwerze gra najwięcej osób + dużo polaków?

3. Na polskiej stronie pisze że jest z gpotato gra ale jej już nie ma wiec skąd teraz pobreć najlepiej gre?

4. Jaki jest max lvl?

5. Czy można się jakby co od cb dowiedzieć pomocy w grze (jakbym grał)?

Piszę do cb ponieważ ty zrobiłeś temat i chciałbym coś od ciebie się dowiedzieć :P

Ps. Mój komputer : XP 2,4 Ghz, ok. 700 mb RAM, Geforce 4 MX 4000 Czy gra mi pójdzie bez problemów? (Nie lubie jak się gra strasznie zacina)

Dzięx z góry za pomoc :D

1. Jest jeden serwer, ale nie ma z tym problemów, przez ten cały czas jak gram nie było aby serwer padł czy coś podobnego, a jeśli padnie to natychmiast się za to zabierają.

2. Jako że jest jeden serwer ale jest w grze 5 nacji ... to tak jakby osobny kanał lecz ten sam serwer. U góry napisałem że najwięcej polaków gra na nacji Alethius (błekitna flaga). Możesz się zgłosić do mnie w grze, kanał pvp, nick Magiczny lub AdekV2 który jest czesciej ode mnie w grze.

3. Od połowy lutego gPotato zrezygnowało z prowadzenia gry i przejeła ją stajnia t3Fun która 2 lata temu miała AIKE Global. Teraz gra nazywa się AIKA Online ale prowadzi go t3Fun. Gre pobierzesz ze stronki http://aika.t3fun.co...oad/Client.aspx

4. max lvl to 85

5. Tak jak już pisałem ... mój nick w grze to Magiczny, kanał pvp, na czacie piszesz /Magiczny (tu tekst) i jeśli będe online to napewno odpisze i pomogę. Jeśli będziesz mieć więcej pytań to mamy kanał TS3:

adres serwera: tes3.pl

kanał: 120. AIKA Online

hasło: aika

Gra ma bardzo niskie wymagania, grałem w gre płynnie na laptopie HP NC 6000 który to miał P4 1,5 GHz i grafike ATi Radeon 9600 która miała 32 mb ;) także na Twoim GF 4 powinna śmiało pójść. Gra ma naprawde elegancki engine graficzny ... rzadko która gra mmorpg ma tak zooptymalizowany engine graficzny co AIKA Online.

A czy gra [iS] jest P2W...

Oczywiście że jest Item Shop i jak w każdej przeważnie grze ... Ci którzy wydawają kase na gre mają lepszy ekwipunek.

Tu nie bardzo się to liczy ponieważ, Ty jako zwykły szary osobnik możesz w spokoju się dorobić zbroi takiej jaką mają Ci najlepsi a to za sprawa zdobywania punktów honoru, które póżniej wymiania się na najlepsze dostępne zbroje, ale to oczywiście wymaga farmienia na battlefieldzie lub uczestniczenia w raidach.

Nawet jeśli będziesz mieć gorszą zbroje od tych najlepszych to ma mniejsze znaczenie. W grze wygląda to mniej więcej tak ...

Raid na inną nacje

Jak widzisz masz spore szanse kogoś ubić mając nawet słabszą zbroje ;)

A włsnie jak jest z IS ??

Gracze którzy kupują rzeczy IS mają jakąś sporą przewagę ?? Jeśli tak to czy dużą czy małą od zwykłych graczy ?

A i czy w IS jest w tej grze potrzebny ? Tzn. czy np. jest jakaś misja że trzeba coś kupić w IS ?

Aaa... z przewagą rozumiem a jak z tymi potrzebami? Musisz potrzebować jakis item z IS do misji czy coś ?

warn_ico.png
Double post, blokada na 72h wg tabeli kar - Cree

Item Shop daje Ci szanse ale jak już pisałem wyżej ... w grze są eventy które dają Ci szanse na zdobycie rzeczy potrzebnych AIKA Talent (i to za darmo, wystarczy być cały czas online) do ulepszenia broni np. na +10

Jak również widzicie wyżej na filmiku że gra oparta jest na mass pvp ... także macie szanse dopaść kogokolwiek w takiej wojnie i ubić nawet mają słabą broń. Wystarczy być czujnym i obserwować wszystko.

Item Shop nie jest potrzebny do żadnej misji staszekkk ;)

na jakie klasy macie zapotrzebowanie najwieksze na obecna chwile ??

a buildy gdzie mogę znaleźć ? bo na tej stronie jakieś stare są

No i super :P

Jak wszystko zadziała bez problemu dam znać :D

Aneb

Różnie to bywa, każda klasa jest od czego innego ale najmniej jest chyba Snajperów i Wariorów. Zagrasz kim Ci będzie wygodnie ;)

Eustachy

Tutaj jest oficjalne forum na którym możesz znaleźć jakieś buildy na daną klase http://aikaforum.t3fun.com/index.php?board=3.0

Możesz śmiało się pytać na naszym polskim forum http://aika.websik.com/index.php/board,11.0.html

a czy ten build który jest na waszym forum http://aika-tools.6.ql.bz/skill/en/skill.html?j=kmg&l=60&s=g0001d0b0099172001000000&r=gqb97tl9 jest dobry ?

grałem w to już kiedyś. Musze przyznać że miła gra. Dalej jest raz dziennie walka na niskich poziomach 5v5 podajże? nie pamiętam czy dokładnie 5v5. Dla nowego gracza jak się udało zawsze to troszke golda na start z którym na początku było cieżko kiedyś. Teraz to nie wiem jak tam sprawa z goldem na początku jest.

nie wiem czemu ale nie moge wogle odpalic tej gry luncher>start pokazuje sie na sekunde xtrap potem znika i nic nie odpala :( w menadzerze jest aika odpalona i tyle proc i7 8gb ramu gfx660 . Usunalem xtrap sciagnal sie na nowo i naturalnie odinstalowalem gre i zainstalowalem i nadal nie moge jej odpaic ... plz help ? :D

Re dwon zapora wylaczona firewall rowniez mam odpalone max 4 programy i gra nadal nie chce odpalic uj wie co jest brak pomyslow ':(

wylacz zapore sieciowa i antywirusa. powinno pomoc.

ja zagram napewno ^^

up. sprobuj uruchomic jako administrator lub przeinstaluj gre. w ostatecznosci zaktualizuj sobie windowsa opcja windows update.

Eustachy

Ten który podałeś to build full PVE dla Warlock'a, można śmiało używać na aby szybciej wbić lvl ale później należy zresetować punkty skillów (koszt 40k bardzo mało) i zmienić na skille PVP

Senneth

5 vs 5 to były pewnie Battlefield'y na których to zdobywało się gold i punkty honoru. Obecnie jest tak że o pełnej godzinie pokazuje się okno aby wstąpić na trening (należy wówczas wpisać jakieś 4 cyfry), a na treningu po jego zaliczeniu idzie wbić całkowicie 1 lvl, czyli warto tam chodzić, to takie małe ułatwienie dla low lvl.

Aneb

Nie wiem co jest nie tak że nie chce Ci odpalić gry ... spróbuj wyłączyć firewalle, programy jak skype np. bo xtrap może źle coś interpretuje i być może przez to nie chce uruchomić gry. Jeśli to nie pomoże to będziemy myśleć dalej.

Qeshua

Także zapraszam na nacje Alethius (błękitna flaga), kanał pvp, mój nick to Magiczny, gramy w gildii CURSED.

Ile mniej więcej zajmuje wbicie max levela grając po 3-4h dziennie?

Rycii

W grze dla początkujących jest skrzynka którą otwiera się co 10 lvl ... jak ją otworzysz na 1 lvl to dostaniesz scroll'a do podwójnego expa za questy i poczwórnego expa za moby.

Na oficjalnym forum jest temat jak dobić 60 lvl w 2 dni. Także jak będziesz wiedzieć co robić w grze to lvl dobijesz bardzo szybko.

Hm... kiedyś grałem jak wystartowała OB, grało się przyjemnie, ale nie pamiętam czemu przestałem grać.... Wojny nacji wyglądają bardzo fajnie, lubię masowe napierdzielanki w aż takiej skali. A co mi tam, spróbuje jeszcze raz, jako, że się nudzę :)