Entropia Universe

Witam,

z rok temu pogrywałem w tą gierkę i bardzo mnie się ona podobała, natomiast niestety chyliła się już powoli ku upadkowi. Jak to się ma aktualnie? Dalej gra tylko bardzo stara gwardia?

Jak wgl wyglada tam gra?

Gra jest P2P?

Ciezka do ogarniecia?

Jest co robic ?

Ciężka jak jasna cholera. Roboty jest mnóstwo. Co do P2P... Początek jest ciężki żeby zagrać za free... Myślę że powinien jeszcze istnieć polski klan LC.team, w którym zawsze ktoś pomoże :) Jak masz już powiedzmy 5pedów i żyłkę do biznesu to dasz radę bez. Ja w jakiś miesiąc gry doszedłem do ~100pedów. Tylko na zasadzie kombinowania, kup taniej - sprzedaj drożej itp :) No i mimo wszystko trzeba mieć trochę głowy do matmy, co by nie robili Cię na każdej transakcji.

33 tys w grze ? populacja +20....

-sandbox wyglada jak chcesz

-TAK i to nawet mocno p2p

-to zalezy jak grasz byle grac to nie jak chcesz cos osiagnac to bardzo... z reszta jak w kazdym mmo

-tak ejst co robic jest ogrom zreczy jak sie placi

grałem w to i jedyne co robisz za free to wypacasz potwory... TAK zbierasz ich pot ktory mozna sprzedac ale jest goNwo wart...

Magar, sorry ale jak nie rozkminisz ekonomii to owszem możesz jedynie zbierać sweat :P Natomiast w momencie jak masz kilka pedów i jesteś obrotny to jesteś w stanie pozwolić sobie na dzienne polowanie / mining za 5-6pedów ( z których minimum 3.5 powinieneś mieć zwrotu ) W miesiąc gry doszedłem do ok ~100 pedzików, nie wrzucając w grę ani złotówki, a wręcz czasami wastując, przez polowania / miningi

Edit: zaznaczę tylko, żeby się uchronić przed głupimi komentarzami - nie liczę na zarobienie na tej grze, chcę się jedynie pobawić, natomiast temat powstał, by dowiedzieć się o aktualną populację :) ( największy loot jaki ja wycisnąłem z mobka daikiba to 4ped :D )

Gra jest dla ludzi co lubią hazard, to nie jest gra dla typowego 'gracza' co jak słyszy P2P to go krew zalewa. Tutaj nie wpłacając rl kasy to jedynie tracisz czas zbierając pot z potworów godzinami za 1 peda. Niektórzy mowią, że warto wpłacić 10 dolarów i zająć się handlem, ale z racji, że tutaj ekonomia odbija się na prawdziwiej gotówcę masz OGROMNĄ konkurencję, która kupi coś byle by zarobić 0,5 peda :) Taka jest mechanika tejże gry, ja mam przegrane w niej ponad 4 lata, pierwszy rok wpłacałem co miesiąc po 100-200 dolarów nie wyciągając totalnie nic tylko wbijając 'skille'... Po 1,5 roku zacząłem wychodzić na zero/lekki plus aż w końcu jakoś po 3 latach gry szczęslkiwie bądż też nie trafiłem HoF'a za 6,492 $ - wypłaciłem i więcej nie gram. Po ogólnym rozrachunku jestem z tej gry przez 4 lata na jakieś 4k zielonych do przodu, ale moi kumple mieli dużo więcej farta i niektórzy trafiali 'mniejsze' hofy po 1-2k zielonych, ale częściej i w ogólnym rozrachunku wyszli jeszcze lepiej niż ja. To jest tak 50% fart i 50% skille, na które trzeba poświecić z rok wpłacająć prawdziwą kase bo nie myślcie sobie, że jak będziecie iść na polowanie za 1-5 pedów to wy wyskillujecie coś, ja z kumplem chodziliśmy po pół roku na polowanie za 400-500 pedów codziennie.

W skrócie wygląda tak, że gra jest naprawdę ciekawa zwłaszcza jak z kimś grasz i razem jakoś kombinujecie jak zarobić, i dla ludzi którzy lubią hazard jak wspomniałem.

Nie polecam to ludziom, którzy myślą od razu, że będą w stanie się z tego utrzymać albo coś zarobić po tygodniu grania.... ;-)

Pytanie nie było o mechanikę gry, którą już poznałem, a o aktualną populację :) Co do tego co napisał Vertixen - to 100% żeby osiągnąć coś większego trzeba wpłacać :)

@Xenoth

A sorry, tak wkreciłem się w opisywanie, że zapomniałem o tym napisać. Loguję się co jakiś czas, popisać ze znajomymi i gierka ma się dobrze, rozwija się cały czas więc nie wiem od kogo słyszałeś, że upada :) Aż nabrałem ochoty, żeby za chwile zalogować i pójść coś pograć za moje 600 pedów które jeszcze jak sprawdziłem teraz mam :P

No dzięki za zachętę, też ściągam i wracam do gry :D Tylko ogarnę transport z RT do Calypso :D

Powiem szczerze, gra mi bardzo pasuję i to jest mój challange żeby dorównać ludziom którzy wkładają kasę w gre, nie robiąc tego, mimo że jest to trudne, to nie jest to niewykonalne :)

No ja też updatuje klienta i popykam, jakoś ten ATH mnie zmotywował do grania ;D

Hmm no ja nigdy nie grałem taką rangę :P Chcę dojść do własnego quada + Goblin seta i móc sobie pozwolić na przepieprzenie 10pedów dziennie :D

Tak przeglądam swoje stare arkusze google do czego by wrócić i chyba wrócę do klepania dronów albo bercyledów, tak to mi kiedyś na nich szło:

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ar-VW6l94mNhdGNOVWh3U25KUTNaNVJ4djQzWkpZUUE&usp=drive_web#gid=0

Łooo chłopie jakbyś miał więcej takich tabelek i mógłbyś się takimi podzielić to bardzo by się one przydały. W sumie świetny pomysł z czymś takim. U mnie w socu zawsze wszyscy bili daikiby, ale jakichś kokosów z tego nie było

Najgorzej jest z populacją. Gra trochę mało osób.

TROCHĘ MAŁO OSÓB HAHAHAHAHAHAHHAHA XDD , kij tam że wszystkie channele są full , wszędzie biegają ludzie , widzisz pełno statków itd itd ale co tam , ludzi nie ma XD

No chyba 10 lat temu na otwarciu.

Grałem niedawno to wiało pustka.

ja gram 3 lata i nadal jest w ch*j ludzi. ;)

@Rumcajs

Ludzi gra coraz więcej i Pankremator dobrze mówi, kanały nie są puste tylko pełne, na czacie co chwile globy, które zablokowałem bo mi spamują tylko chat. Poleć do Twin Peaks na Calypso, jedno z takich lepszych miasteczek co można pohandlować itp

Kurdę a miał ktoś z was coś takiego, że launcher się normalnie spatchował, ale mimo klikania na zielone "launch" nie mogę wejść do gry? tylko na chwilę wyskakuje czarne okienko?

Ja mam ciekawiej, po wciśnięciu launch wyskakuje mi "nie można uruchomić aplikacji ponieważ jej konfiguracja równoczesna jest niepoprawna". Niby problem z c + + ale był reinstal reset itp i nic ;<