Jak wygląda DDO w kwietniu 2014?

Witajcie. Ostatnio cierpię na brak dobrego mmo, a DDO nawet mi się spodobał, ale pomyślałem, że zanim ściągnę, spytam: Czy ciągle ktoś w to gra? Ilu jest graczy? Czy opłaca się zaczynać? Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam :)

Ja grywam razem z Vex'em. Powiem Ci, że ciężko zbudować zgrany team, który trzymałby się razem. Graczy jest dużo, aktywni non stop, ale high level :) Na początku możesz odczuwać samotność, jeżeli będziesz grał solo, bez ekipy lub LFG. Ja ze swojej strony polecam, ponieważ nieźle wciąga w przygodę :)

Grałem w DDO 3 lata, ostatnio przestałem się interesować grą. Weź pod uwagę to, że będziesz musiał wydać trochę $.

No właśnie, jak wygląda sprawa item shopu? P2W? A, i moze przy okazji, jesli juz zdecydowalbym sie grac, to jaki serwer? I moze jest cos specjalnego, co powinienem wiedziec o tej grze?

Nie mam pojęcia, co rozumiesz przez pojęcie P2W, dlatego napiszę ogólnie jak to wygląda - za darmo masz dostęp do kilku podstawowych misji. Nic więcej. W momencie:
a) Opłacania abonamentu

B) Kupowania paczek z questami

odblokowujesz pozostałe zadania z gry. W teorii można dobić 20lvl (max) bez kupowania pieniędzy, ale to męczarnia, no i nie możesz wbić 8 epic leveli. Natomiast, wykonując zadania w grze, dostajesz tzw. favor. Po uzyskaniu pewnej jego ilości dostajesz walutę do IS i jeszcze jakieś głupoty in-game. Można kupić wszystkie paczki z questami w ten sposób, jednak jest pewne ale - za questa favor dostajesz jednorazowo. Czyli w momencie ukończenia wszystkich questów odblokowanych, Twoja postać już więcej nie zarobi. Wtedy robisz kolejną postać, najlepiej na innym serwerze, i grindujesz od początku.

9,99$ obecnie to jakieś 30zł co miesiąc. Dużo to to nie jest :)

nie wiem jak jest obecnie ale kiedy grałem na każdym serwerze (jednorazowo) co ileś favor dostawało się sporo waluty CS... jednakże na każdej postaci zdobywa się Favor od 0 i co 100 favora dostawało się 25, 50 lub 100 waluty do CS więc jednorazowo można zgrindować z serwerów kasy a potem każdą inną postacią co 100 odrobinę :] więc jak ktoś uparty to może za free grać.. ale myślę ze kasa lub abonament dla pracującej osoby nie jest az tak strasznie aby kupić co jakiś czas ... coś :]

w CS jak kupuje się pakiet to bodajże na konto jest odblokowane ?(na danym serwerze) misje ? czy tylko dla postaci ?

warn_ico.png
archeologia ~ NS

Witajcie. Ostatnio cierpię na brak dobrego mmo, a DDO nawet mi się spodobał, ale pomyślałem, że zanim ściągnę, spytam: Czy ciągle ktoś w to gra? Ilu jest graczy? Czy opłaca się zaczynać? Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam :)