LastChaos - Czy ktoś pamietą?

Witajcie, otóż natchnęło mnie do napisania cos o swojej ulubionej grze dzieciństwa jaką jest LastChaos. Wiele ludzi pod ostatnim newsem na naszym wspaniałym portalu krytykowało tą grę za IS czy inne pierdoły co mnie, akurat bardzo raziło. Dlatego chcę Wam przedstawić tą grę trochę bliżej.

1. Z czym to sie je?

LastChaos to gra która z reguły opiera się na zabijaniu hord potworków i przez to zdobywanie doświadczenia czyli lvlowania naszej postaci. Są też ródnorakie questy, na różnych poziomach, dzięki czemu gra nie staje się strasznie monotonna.

2.Początek przygody

Mamy do wyboru 8 klas które dzielą się na sub profesje oraz 1 specjalną odblokowywaną po osiagnięciu na innej postaci poziomu 90 te postacie to:

Tytan

  • Harcownik

  • Highlander

Rycerz

  • Paladyn

  • Templariusz

Uzdrowicielka

  • Strzelec

  • Kleryk

Szelma

  • Zamachowiec

  • Łowca

Czarodziejka

  • Czarownica

  • Wiedźma

Zaklinacz

  • Specjalista

  • Władca Elementów

Nocny Elf

  • Nocny Zamachowiec

  • Nocny Łowca

Arcymag

  • Arcyksiężna

  • Prawiedźma

Cień - Klasa specjalna

3. Zwierzaki

Otóż w grze są wprowadzone towarzysze począwszy od konia i koncząc na ostatnio dodanym leonie, zwierzaki możemy podzielić na 3 typy:

Towarzysze/Wierzchowce: Smok, Koń, Selto,Alsvid,Gorgos,Astra

Zwierzaki wspomagające w walce: Miś,panda,puma,orzeł,nietoperz,desmodus(chyba dobrze napisałem nazwe :D) w tym także selto i alsvid.

Magazynujące exp: Maxiu,Leon

Istnieje także słoń dający bonus dmg zalezny od poziomu buffa 1lvl - 100% 2lvl - 150% 3lvl - 300% - PvP teraz na arenie jest bezsensowne ale wraz z pojawieniem się nowej krainy pvp nie można już go tam używać.

Zacznijmy od zwierzaków wspomagających w walce, każde z nich oprócz alsvida i selto mają 3 fazy rozwoju, rozwijamy je poprzez wbijanie im określonego lvla np.

Nasz miś ma 50poziom możemy go wyewuolować na drugą fazę i zaczyna od nowa z 1lvl zachowując skille i statystyki.

Wyżej wspomniany Maxiu oraz Leon magazynują exp, otóż gdy latają tudzież chodzą za nami to magazynuja exp z zabitych potworków, gdy naładują się do 100%(Wskaźnik Ratio musi wynosic 100,00%) możemy oddać jego zmagazynowany exp na nas lub dla naszego peta z,w czyli z grupy Zwierzaki walczące.

Nie Wspomniałem o koniu i smoku, nie wspomagają nas, ale dają nam do 31lvla buffy w postaci defa czy dodatkowego ataku, expi się je poprzez atakowanie, dokładnie za 3 nasze hity koń lub smok dostają za to 1 exp. Gdy smok lub koń osiągnie 31lvl mozemy zamienić go w wierzchowca, co w przypadku konia da nam rżenia czyli buffy wspomagające na atak czy obrone. A smok, może źiać ogniem i zadawać obrażenia(Z niego nie możemy bić).

No dobra są zwierzaki ale jak je zdobyć? Konia i smoka możemy uzyskać poprzez wydropienie z potworków jaja smoka lub fletni pana, po ukończeniu questa otrzymujemy naszego pupila.

Ale co z walczącymi? Możemy je zdobyć na 2 rózne sposoby, albo kupić za tzw. Cash dostępny za prawdziwe pieniądze lub odkupić od ludzi, akurat te zwierzaki są łatwo dostępne jak i wszystko z Item shopu ale o tym powiem później. Tak samo jest z Maxiem lub Leonem.

4. ItemShop

Niby najgorsza sprawa tej gry, no ale czy taka najgorsza? Otóż ludzie, którzy nie zabawili w grze wystarczająco długo, raczej nie powinny mówić, że ta gra jest P2W, owszem jest i nie, ale do rzecy. W i tem shopie są itemy począwszy od kosmetycznych do tzw. Platyn expa zwiekszających exp na ileś czasu o ileś %, ale co z nimi? Otóż tymi itemami, ładujący i kupujący tą walute może sprzedać te rzecy na 2 sposoby, wysłać prezentem, czyli ktoś daje Ci hajs a Ty mu wysyłasz daną rzecz w prezencie lub sprzedać to normalnie przez stoisko tudzież aukcje za pomocą profesji handlarza. A co to jest handlarz? Tą profesje możemy uzyskać gdy mam poziom postaci 50-55 2k Punktów umiejętności, 5 lojalności oraz 100 milionów złota. Gdy to wszystko spełnimy idziemy wykupić profesję i możemy handlować prawie wszystkim z isu oprócz kostiumów. Więc ja, nigdy nie ładując pieniedzy w tej grze, mogę mieć wszystko co w nim jest dostępne, więc to jest straszne P2W? Zastanówcie się.

5.Punkty Umiejętności.

Punkty umiejętności zdobywa sie wraz z doświadczeniem za zabijanie potworków, dokładnie aby uzyskać 1pu musimy uzbierać 10k Specjalnych punktów. Dzięki tym punktom mozemy kupować umiejętności danej postaci i są one nam bardzo potrzebne aż do samego lvl capa. Dzięki Questom dającym wiele tych punktów przy umiejetnym rozdawaniu i nie za częstym padaniu powinny nam wystarczyć i jakos się wyrobimy.

Ciąg dalszy nastąpi juz niedługo...

W Last Chaos jest masa sposobów na zarabianie i robi się to bardzo łatwo, więc co by nie było w item shopie to i tak jest to dostępne bez najmniejszego problemu dla zwykłego gracza niekorzystającego z IS. P2W nie jest jakoś specjalnie większe od tego w innych grach f2p a opinie, że bez IS ani rusz to opinie ludzi, którzy nawet z tak prostą w budowie grą jak Last Chaos nie potrafili sobie poradzić.

Zgadzam się, ja wczoraj tworząc postać 60lvl do alvi, jakbbym sprzedawał to co zarobiłem a nie ulepszał 49+10 to by było z 400kk jak i nie więcej, ludzie którzy mówią, że bez isu ani rusz to pewnie nie wyszli z Alvitar tudzież Procyon i grali 3 lata temu.

Teraz gra jest bardzo łatwa :> Ile razy exp obniżali, to ja już tego nie zliczę.

Ja już nie gram od dłuższego czasu, ale spędziłam tam 4 lata ;) I najfajniej było na początku, kiedy człowiek musiał się namęczyć na wbicie lvl (ile godzin spędzonych na grindzie...), ale dawało satysfakcję. Tak właściwie to co było najfajniejsze w grze, to ludzie. Poznałam masę fajnych ludzi, ale też już odeszli :| Inną z zalet jest duża ilość eventów, bo praktycznie co tydzień GM coś organizują.

Na globalu już chyba nie gra za dużo ludzi, ale privy są wciąż bardzo popularne. Mała ilość osób powoduje, że trudniej kupić cash w grze, więc to też może być problem, jak się chce kupić jakieś dopalacze.

Emanee, bardzo wiele osób wróciło do gry, jest wiele gildii i na wojnach o gród dratan tudzież merak nie widać tego, zeby serwery były opustoszałe, zawsze w godzinach szczytu od 16 do późnego wieczora gra dużo ludzi, no wiadomo rano o 7 rano jak czasami wchodze, to dużo osób nie gra. Próg exp obniżony, ale wbijanie lvl capa w tej grze nie zajmuje 28h jak w przykładowym Wildstarze czy 3 dni w jakiejś innej grze, lvl cap dalej wbija się tu baaardzo długo, największym koxom zajmuje to 2-3tyg a co dopiero początkującemu graczu? miesiącz? dwa?

2-3 tygodnie to wg Ciebie dużo? :P Jak lvl cap był 165, to wiesz, ile mi zajęło wbicie tego? 2 lata :> A byłam top1 wśród szelm na Ibresie ;) To były czasy ^^

WIesz, nie wiem ile trwa teraz wbijanie 185, ale na pewno nie krótko ;D z lvla 180 na 185 biję się w kit czasu, najcięższe lvle

Gra zawsze była nastawiona na IS, a się grało. Najgorszy jest schemat. Nie wiem jak to teraz wygląda i jaki jest lvl cap, ale szybkie wbijanie 17lvla, BLOK EXPA od gildii, żmudne bicie SP w JEDNYM MIEJSCU gdzie ciśniemy się z innymi ludźmi (bez IS może to trwać 2-3 tyg). Później szybko do 90lvla i znowu powtórka z rozrywki w jakiś świątyni w Dratan chyba. Takie LC opuściłem i takie LC to niestety badziew. Mamy dużą, odnowioną mapę Dratan, gdzie jest multum potworów. Mapa jest pusta, bo nie opłaca się bić np. smoków na 55lvlu, po co, co nam to da? NIC. Jedyne miejsca uczęszczane to miasto i świątynia. To samo z resztą jest z Merac i Juno, żałosne. Może są ludzie, których jara taka postać rzeczy, ale ja podziękowałem dawno temu. Nie będę się cisnął z innymi ludźmi i wykłócał o skupisko pikseli przez 2-3 tygodnie.

Chciałbym sobie zagrać, ale gdy biora Start w Launcherze nic się nie dzieje.... Ktoś może wie o co chodzi ?

Pamiętam jak nie ogarnołem i potem musiałem farmić PU na 70+ bo na 17 mi się nie chciało :D

Luqe tak, no niestey dratan jest upustoszałe, swiątynia jest już też lekko ale da sie tam spotkać ludzi, schemat wygląda tak. expimy się do 30lvla tam można robic Questy na PUI jak chcesz pofarmic potem możesz iść do świątyni alvitar, wbijasz 60lvl masz questy na mase pu, potem możesz bic w tombie do aż 110lvl no niestety najdłuzej się tam bije. Potem nairat od 110lvla, potem już zależy gdzie chcesz, jest wiele fajnych miejscówek.

Itd.

To i tak już nie to samo. Ja pamiętam LC jeszcze za czasów gdy nie było europejskiej wersjii. Były tylko 4 mapy, ale ale ludzie nie byli pochowani w świątyniach. Dla mnie to już inna gra. Bardzo ją rozwinęli, dodali wiele nowych rzeczy, ale w moim mniemaniu straciła kompletnie klimat.

private servers to czesto drugie zycie starych gier :D

Żeby nie zakładać nowego tematu, macie może jakiś prywatny serwer LC, gdzie gra więcej ludzi niż na oficjalu ? :S

Teraz chyba jest popularne Genesis.

#Froipipi grałem na wielu prywatnych serwerach i nigdzie nie spotkałem więcej ludzi niż na normalnym LC. No chyba na jednym ale on już i tak upadł. Teraz LC dało fajne rzecy dla początkujących więc serdecznie zapraszam do gry na globalu. Jeśli checie coś odemnie, można mnie znaleść w grze nick mam: Iruel

Dlaczego kłamiecie? Gracz który nie chce zainwestować pieniędzy i zaczyna od zera i bez znajomych, którzy go wyexpią za darmo - musiałby grać ostro parę lat, by wbić max lvl. Oczywiście da się to załatwić w 1 dzień, kupując gotową postać, tylko jaki wtedy sens grać?

Ta gra jest prosta wyłącznie dla wieloletnich graczy, początkujący zderza się z natłokiem sprzecznych bo często nieaktualnych informacji w necie. Niezłe źródło to weebly.com, ale i tutaj brakuje podstaw - wstępnego opisu tematów z menu.

xuYpvfI.png

nie mogłem się powstrzymać :)

ps bocik zaglądnął ?

Ukryty, skąd epitet "bocik"? Nawet się nie znamy, Czym zasłużyłem sobie na złośliwość?

Przypomnę że pare tygodni temu Gamigo niemiecki wydawca wykupił gre w 100% od Koreańskiego producenta który od 2012 r nie robił aktualizacji. Gamigo już zapowiedziało że za mniej więcej pół roku chcą wprowadzić jakis większy updete do gry. Więc myślę że warto polecać grę gdzie jest sporo Polskiej społecznośći i jest naprawdę mało mmorpg po Polsku. Jak by ktoś ogarnięty z waszego forum zrobił newsa o tym to byłbym wdzięczny bo póki co są tut newsy z samych najpopularniejszych MMORPG.