Seriale, Polecam

Cześć jestem nowy na forum i pomyślałem że można założyć temat gdzie będziemy polecali seriale (widziałem to już na kilku innych forach i nawet fajnie to działało).

Nazwa Serialu:

Opis swój, bądź pożyczony :)

To może ja zacznę.

Fallen Sky / Wrogie niebo.

Serial opowiada o inwazji kosmitów na Ziemię. Podczas niespodziewanego ataku, spora część ludzkości ginie. Ci, którzy przetrwali zawiązują grupy ruchu oporu. Na czele jednej z grup, zwanej Second Mass, staje Tom Mason - profesor historii z Bostonu. Jego żona zginęła podczas pierwszego ataku obcych, a jeden z trzech synów - czternastoletni Ben, został złapany i uwięziony. Tom wykorzystując swoją rozległą wiedzę z dziedziny historii wojskowości będzie się starał przechytrzyć i uprzedzić kolejne ataki obcych, ochronić pozostałych przy życiu synów i odnaleźć uprowadzonego Bena. "Falling Skies" to serial ukazujący determinację ocalałych po ataku obcych ludzi, którzy każdego dnia wytrwale walczą z przeważającymi siłami wroga i nawet w najtrudniejszych okolicznościach nie tracą ludzkiego ducha.

Jeśli tak to będzie działać, bez zbędnego spamu to jestem za :rolleyes:

Game of Thrones/Gra o Tron

Kilka rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Polityczne i seksualne intrygi są na porządku dziennym. Robert Baratheon (Mark Addy), król Siedmiu Królestw, prosi swojego starego przyjaciela, Eddarda Starka (Sean Bean), aby służył jako jego główny doradca. Ten, podejrzewając, że poprzednik na tym stanowisku został zamordowany, przyjmuje propozycję, aby dogłębnie zbadać sprawę. Okazuje się, że przejęcie tronu planuje kilka rodzin. Lannisterowie, familia królowej, staje się podejrzana o podstępne knucie spisku. Po drugiej stronie morza pozbawieni władzy ostatni przedstawiciele poprzednio rządzącego rodu, Targaryenów, również zamierzają odzyskać kontrolę nad królestwem. Narastający konflikt pomiędzy rodzinami, do którego włączają się również inne rody, prowadzi do wojny. W międzyczasie na dalekiej północy budzi się pradawne zło. W chaosie pełnym walk i konfliktów tylko grupa wyrzutków zwana Nocną Strażą stoi pomiędzy królestwem ludzi, a horrorem kryjącym się poza nim.

Doctor Who (z nowej serii, kręconej od 2005r)

Serial opowiada o przygodach Doktora podróżującego w czasie i przestrzeni wraz z towarzyszami. Doktor jest ostatnim przedstawicielem rasy Władców Czasu. Z wyglądu są podobni do ludzi, jednak posiadają dwa serca. Władcy Czasu podczas śmierci, przemieniają się. Zmieniają swój wygląd oraz charakter. Ma to znaczącą rolę w serialu, ponieważ po śmierci w Doktora wciela się w niego inny aktor. Doktor podróżuje w swojej TARDIS (statku kosmicznym, który jest większy w środku), od początków wszechświata po jego kres. Mierzy się ze złem, ratuje całe cywilizacje oraz naprawia błędy, które tylko on może naprawić.

Tyle suchych faktów teraz coś ode mnie.

Serial to naprawdę niezła dawka SF. Początkowo sprawia wrażenie niskobudżetowego, oraz sama fabuła nie jest zbyt ambitna. Jednak im dalej w las tym lepiej. Fabuła nabiera tępa, a efekty nie klują w oczy tak ja w pieszych sezonach. Gra aktorska szczególnie Doktora a właściwie Doktorów, to coś dla czego warto oglądać ten serial. Każdy jest inny, inaczej się zachowuje, ma inne teksty oraz przyzwyczajenia. Niestety, niektórzy jego towarzysze mogą mocno irytować.

Dexxter

Dexter prowadzi podwójne życie. Za dnia jest cenionym specjalistą ds. krwi w departamencie policji, a nocą zabija złoczyńców, którzy wymykają się organom sprawiedliwości.

Ogólnie serial świetny, pokazuje losy człowieka który karze morderców wg. Jego kodeksu który stworzył jego ojciec. Serial polecam wszystkim którzy chcą trochę odskocznią od samych dobrych bohaterów.

a może tak mniej znane fajne seriale podawać?

Pushing Daisies

Ned - właściciel ciastkarni posiada niezwykły talent. Jego dotyk ożywia martwe owoce i daje im trwały, wieczny smak. Życie cukiernika zmienia się, kiedy prywatny detektyw Emerson Cod odkrywa jego sekret. Cod przekonuje bankrutującego Neda, aby ten za odpowiednią opłatą użył swego daru przy rozwiązywaniu sprawy zabójstw. Rola Neda ma polegać na chwilowym ożywianiu martwych ofiar i uzyskiwaniu od nich imion ich morderców.

jeden z fajniejszych seriali... gdy się dowiedziałem, że jest ściągany za słabą oglądalność, prawie płakałem z głupoty ludzkiej

@up

Dexter był dobry...

Tak na dwa razy dobry. Owszem zabijał morderców, ale jednak zabijał.

bardziej chodzi mi o ostatnią scenę w serialu

Sons of Anarchy/Synowie Anarchii

"Synowie Anarchii" to pełen adrenaliny, z umiejętnie wplecionymi elementami czarnej komedii, serial ukazujący losy wyjętego spod prawa gangu motocyklowego SAMCRO (Sons of Anarchy Motorcycle Club Redwood Original) oraz jego członków, którzy starają się uchronić swoje małe miasteczko przed napływem dilerów narkotykowych i wielkich budowlanych korporacji, a także przed tymi, którzy teoretycznie powinni strzec bezpieczeństwa mieszkańców Charming, czyli nadgorliwymi stróżami prawa.
Żądza pieniędzy i walka o władzę to główne wątki "Synów Anarchii", a do kluczowych postaci serialu należą Jackson "Jax" Teller (Charlie Hunnam, "Hooligans"), jego matka Gemma Teller Morrow (Katey Sagal, "Świat według Bundych"), oraz ojczym Clarence "Clay" Morrow (Ron Perlman, "Drive"). Cała trójka ma za sobą mroczną przeszłość, więc wraz z rozwojem wydarzeń na jaw wychodzą tajemnice, które lepiej, aby nigdy nie ujrzały światła dziennego.

(Opis z neta)

Krew z krwi

To fascynująca opowieść o kobiecie wciągniętej przez życiowe okoliczności w świat mafijnych interesów. Carmen - córka byłego bossa mafii w Trójmieście i żona przemytnika papierosów jest zdana tylko na siebie, gdy w zamachu ginie jej mąż. Zdesperowana musi przejąć interesy męża i chwycić za broń. Walczy o bezpieczeństwo swoje i dzieci w świecie pełnym brutalności i śmierci. Czy pokona wrogów i zapewni rodzinie bezpieczeństwo?

Polecam , mi się bardzo podobał , lecz niestety ma tylko 8 odcinków : (

Fringe: Na granicy swiatów

Serial telewizyjny opowiadający o agentce FBI Olivii Dunham (Anna Torv), która zostaje zmuszona do połączenia sił ze zinstytucjonalizowanym naukowcem, drem Walterem Bishopem (John Noble) i jego synem, niepokornym geniuszem Peterem Bishopem (Joshua Jackson). Tylko wspólnie mogą rozwiązać tajemnicę serii zdarzeń związanych ze zjawiskami paranormalnymi.

Sherlock

Dr Watson (Martin Freeman) jest lekarzem i weteranem wojennym. Pewnego dnia poznaje Sherlocka Holmesa (Benedict Cumberbatch), który rozwiązuje zagadki kryminalne sposobem dedukcji. "Sherlock" to uwspółcześniona wersja przygód jednego z najsłynniejszych detektywów. Akcja toczy się w teraźniejszym Londynie.

Detektyw

Serial HBO, którego akcja skupia się na pościgu za mordercą z Luizjany, prowadzonym przez dwóch detektywów (Matthew McConaughey i Woody Harrelson) a także śledzący zmiany w relacjach partnerów przez okres 17 lat. Głównymi bohaterami serialu HBO "Detektyw" są Martin Hart (Woody Harrelson) i Rust Cohle (Matthew McConaughey), dwaj detektywi i byli partnerzy, którzy w połowie lat 90. pracowali w wydziale kryminalnym w Luizjanie. Prowadzili wówczas śledztwo w sprawie makabrycznego morderstwa, które mogło mieć rytualny podtekst. Podczas poszukiwań mordercy ich losy połączyły się w nieoczekiwany sposób, co doprowadziło do konfliktu. W 2012 roku zostaje popełnione podobne morderstwo. Dwóch nowych detektywów przydzielonych do sprawy postanawia przejrzeć akta z 1995 roku. Martin i Rust opowiadają im o dawnym śledztwie i swoim życiu, wyjawiając przy okazji powody, które skłoniły Cohle'a do odejścia z wydziału zabójstw w 2002 roku. Opowieści detektywów o śledztwie zmuszają mężczyzn do powrotu do bolesnych wspomnień i do świata, który dawno zostawili za sobą.

Wikingowie

"Vikings" opowiada historię Ragnara Lothbroka oraz jego braci i rodziny. Serial ukazuje jak Ragnar staje się królem wikińskich plemion. Poza byciem nieustraszonym wojownikiem, Ragnar jest ucieleśnieniem nordyckiej tradycji i oddania się bogom. Legenda mówi, że jest on bezpośrednim potomkiem Odyna, boga wojny i wojowników.

Arrow

Serial „Arrow” to współczesna historia Zielonej Strzały, superbohatera komiksów DC Comics. Po 5 latach od katastrofy morskiej miliarder Oliver Queen (Stephen Amell), jak dotąd uznawany za zmarłego, zostaje odnaleziony na bezludnej wyspie na Pacyfiku. Kiedy powraca do domu, rodzina zauważa, że pobyt na wyspie bardzo go odmienił. Oliver próbuje pojednać się z najbliższymi i swoją byłą dziewczyną Laurel Lance (Katie Cassidy), jednocześnie kreując swoją sekretną tożsamość. Odtąd za dnia Oliver jest bogatym, beztroskim i nieostrożnym kobieciarzem, jakim zwykł być, natomiast pod osłoną nocy jako Zielona Strzała walczy ze złem i stara się przywrócić miasto do jego dawnej świetności.

The Flash

Barry Allen (Grant Gustin) to młody śledczy pomagający w schwytaniu kryminalistów. Próbując odkryć prawdę na temat tajemniczych okoliczności śmierci swojej matki, bada każde trudne do wytłumaczenia zdarzenie. Interesuje się też postępami nauki. Prawdziwą jego obsesją jest akcelerator cząsteczek stworzony przez fizyka Harrisona Wellsa (Tom Cavanagh) oraz innych naukowców ze "S.T.A.R. Labs". Gdy dochodzi do wybuchu urządzenia, Barry zostaje porażony przez piorun i zapada w śpiączkę. Po wybudzeniu odkrywa, że posiadł niesamowitą szybkość. Moc tą wykorzystuje do walki ze złem Central City.

Arrow

Opowiada losy Oliver'a Queen'a rozpieszczonego człowieka który przez 5 lat żył na bezludnej wyspie,zostaje uratowany i powraca do domu.

Wszyscy myśleli że po katastrofie statku nikt nie ocalał ale nagle oliver "wraca",okazuje się że przez te wszystkie lata oliver przetrwał by wrócić i ocalić miasto z rąk złych ludzi.

Za dnia miliarder a w nocy Bojownik(zielona strzała)wymierzający sprawiedliwość.

Z całego serca polecam!!!!

Jeżeli opis was nie zachęcił to opis z filmweb'a:

Po katastrofie morskiej na bezludnej wyspie zostaje odnaleziony milioner. Gdy mężczyzna wraca do cywilizacji, postanawia walczyć ze złem i łapać przestępców.

Breaking Bad

Breaking Bad opowiada o dwóch latach z życia Waltera White'a, niedocenianego nauczyciela szkoły średniej, u którego zostaje zdiagnozowany nieoperacyjny rak płuc. Schodzi on na przestępczą drogę, zaczyna produkować i sprzedawać metamfetaminę, aby zapewnić rodzinie byt materialny, kiedy on umrze. Współpracuje ze swoim byłym uczniem, Jessem Pinkmanem.

POLECAM! Brak nieprawdopodobnych pościgów czy wybuchów. Możemy się zżyć z głównym bohaterem - nie jest on nikim wspaniałym, jest taki sam jak my - co mi się strasznie spodobało :)

The hundred/100

Nuklearna wojna niszczy cywilizację na planecie. Po wielu latach ze statku kosmicznego z ocalałymi ludźmi zostaje wysłana na Ziemię grupa nieletnich przestępców w celu kolonizacji.

Wypas serial, aktualnie trwa 3 sezon.

Odkopuje po latach bo mam nadzieje że ktoś poleci jakiś fajny serial :lol:

The Night Manager/ Nocny recepcjonista

Recepcjonista pewnego hotelu chce dorwać handlarza bronią i współpracuje ze służbami specjalnymi dzięki którym wstępuje do "rodziny" tegoż handlarza.

Jest to mini serial który trzyma w napięciu do końca każdego odcinka. Główne role grane przez Toma Hiddlestona oraz Hugh Laurie.

to i ja czymś przywalę:

Banshee :

serial akcji... ale taki który zagina większość filmów pełnometrażowych. Co tu by napisać ? Wszystkiego mamy to w porcji XXL. Może poza pościgami samochodowymi, ale to jest naprawdę zbędne. Często w serialach bohaterowie zachowują się irracjonalnie głupio. Tutaj tego ..hmm nie będzie. Polecam oglądać jeden odcinek dziennie =) serial wart naprawdę uwagi

Chuck

Sympatyczny komputerowiec zostaje uwikłany w działania tajnych służb. Przypadkiem poznaje ich dane. Teraz Chuck Bartkowski nie ma wyjścia. Zostaje zwerbowany przez agenta Johna Caseya do pracy jako szpieg. Tu zaczynają się problemy naszego bohatera, bo w niczym nie przypomina on agenta 007. Chuck nienawidzi przemocy, rumieni się w towarzystwie atrakcyjnych dziewczyn, kiepsko kłamie i niezbyt dobrze znosi stresujące sytuacje. Jest ciężko! Rozpoczyna się trening, który ma przeistoczyć komputerowca w maszynę do zabijania. Prowadzi go ponętna Sara, w której Chuck szybko się zakochuje. Tym bardziej cieszy go wiadomość, że w śmiertelnie niebezpiecznych misjach to właśnie ona będzie jego partnerką. Efekty są jednak marne. Zakończone sukcesem misje są raczej dziełem przypadku niż zdolności nowo upieczonego agenta.

Polecam... portal Filmweb i Na Ekranie.

Czy pisalem juz, ze Wielka Brytania robi najlepsze seriale?

Utopia- Wybitne produkcje nie potrzebuja, zeby je w jakis sposob reklamowac. Arcydzielo pod kazdym wzgledem, swietnie rozpisany spisek, rewelacyjne role malo znanych aktorow oraz muzyka i specyficzne zdjecia, ktorych nie spotkacie nigdzie indziej.

Black Mirror - 1 odc = 1 pelnokrwisty film S-F z fabula, ktora stoi na poziomie np Ex Machiny albo Moon. Problemy spoleczne, zagrozenia jakie niesie ze soba rozwoj technologiczny, utrata znaczenia zycia jednostki.

Peaky Blinders- Gangsterka w bardzo specyficznej, dusznej i klaustrofobicznej odslonie, a gdzies w to wszystko wplatany klasyczny romans dwojga bohaterow z cudownym, zapamietywalnym zakonczeniem sezonu pierwszego.

Shameless- Serial narodzil sie w swiatowej stolicy footballu, ale skrzydla rozwinal dopiero za sprawa amerykanskich tworcow, ktorzy postanowili zrobic swoja wersje tasiemca o rodzinie Gallagherow. Nie masz pieniedzy na alkohol? Nic nie szkodzi, wystarczy, ze sprzedasz cialo swojej corki albo swojego kilkuletniego, murzynskiego synka dilerom na rogu ulicy i abstynencja Ci nie grozi! Frank juz probowal, teraz Twoja kolei!

...i wiele, wiele wiecej, ale zamiast pisac tutaj, wystarczy wejsc na ww przeze mnie portale i macie wszysciutenko.

Podpisuje sie takze pod:

The 100

The Night Manager

Banshee

I turbo mainstreamowce czyli Detektyw, BB, GoT

...i wiele, wiele wiecej, ale zamiast pisac tutaj, wystarczy wejsc na ww przeze mnie portale i macie wszysciutenko.

Po to zostało stworzone to pod-forum by ludzie z tego forum mogli podyskutować o filmach, w gronie społeczności MMORPG. Więc nie widzę sensu w tym dopisku. W każdy razie by nie robić offtopu podpisuje się 100% pod Utopią, świetny serial!

Miecz prawdy / Legend of the Seeker
Po tajemniczej śmierci ojca życie Richarda Cyphera zmienia się nie do poznania. W jego życiu pojawia się tajemnicza Kahlan Amnell i okazuje się że to dopiero początek, światu Richarda zagraża upadek, a on będzie musiał go ratować.
Ogólnie serial wciąga, jest ciekawy i jest wiele wątków :)

A ja polecę The Last Kingdom