Minusy na portalu, to zły pomysł

Ahoj.

A więc było tak, jak przewidziałem (tudzież napisałem). Minusy na portalu, to zło.

Administracja postanowiła wprowadzić ten system, żeby uniknąć banowania trolli i nie denerwować użytkowników. Teoretycznie powinien być wilk syty i owca cała, bo trolle piszą, a my tego nie widzimy. Skończyło się jednak na plusowaniu trolli i minusowaniu użytkowników. Niestety, jakieś dzieci neo wpadły na pomysł używania do tego botów, czego efekt jest np. ta strona:

http://mmorpg.org.pl/news/zobacz/Da-si%C4%99-wyexpi%C4%87-posta%C4%87-od-1-do-100-level-a-w-jeden-dzie%C5%84-Okazuje-si%C4%99-%C5%BCe-tak

Takie "afery" często wracają i czasami są tak wielkie, że guru (aka admin) robi o nich newsa:

http://www.mmorpg.org.pl/news/zobacz/Multikonta-afera-z-plusami

A tu temat z forum:

http://mmorpg.org.pl/forum/topic/50899-minusujacy-bot/?hl=minusy#entry359118

System ocen, to był ogromny błąd przed którym ostrzegaliśmy administrację. Dlaczego nie można wprowadzić systemu, który obowiązuje na jednym z popularnych portali zagranicznych o grach MMO, gdzie obowiązuje tylko lajkowanie, a komentarze są moderowane?

Tak, były tematy o moderacji i guru, co jest zresztą oczywiste, nie ma możliwości moderowania całego portalu. W takim razie, czy guru może wytłumaczyć dlaczego nie banuje trolli (bicia koreankaa, bicza koreankaa, jackie chan itp.)? Głównie one robią burdel. Może zróbmy taki eksperyment, że przez 2 tygodnie guru będzie pisał, jak prawdziwy redaktor, a po 2 tygodniach porównacie sobie słupki pieniążków i poziom komentarzy?

"Afer plusowa" - gdzieś to już słyszałem...

Moim zdaniem system plusów i minusów jest w ogóle bez sensu. Jeśli jest mądry komentarz, to go nikt nie plusuje, a plusowane są za to jakieś pseudo riposty użytkówników, którzy kłócą się pomiędzy sobą... To ukrywanie zminusowanych komentarzy też jest bez sensu, bo jak ktoś chce przeczytać komentarze to i tak kliknie "pokaż" by zobaczyć za co ten ktoś dostał minusy. A gdy jest najazd botów, to muszę klikać "pokaż" w każdym komentarzu ;-;

Dodam tyle, że system plusów, ale tylko plusów, z tą opcją która jest, czyli najbardziej plusowany komentarz jest zaraz pod newsem też jest moim zdaniem słabym pomysłem. Przyjdzie jeden z drugim napiszą coś w stylu "pszczoły jedzo guwno" i będę sobie to plusować z multikont -.- Jeśli plusy miałby zostać, to bez tego systemu pozycjonowania. Czyli coś jak "lubie to" na forum, klikasz i tyle. Symbolicznie.

O wiele lepszym systemem byłby system blokowania o którym już pisałem. Banujesz delikwenta i już nie masz problemu z trollem bo ten co komentarz musiałby tworzyć nowe konto.

O wiele lepszym systemem byłby system blokowania o którym już pisałem. Banujesz delikwenta i już nie masz problemu z trollem bo ten co komentarz musiałby tworzyć nowe konto.

masz przykłady wyżej tworzenia nowych kont. armia botów minusuje wszystko co popadnie ¯\_(ツ)_/¯

Ale one minusują, a nie spamują. Blokowanie byłoby na poziomie użykownik-użytkownik, gdzie zblokowany nawet by o tym nie wiedział. Klikasz przycisk "zablokuj" i automatycznie usuwa (tylko Tobie) wszystkie jego komentarze oraz nie pokazuje już nowych.

No własnie minusują i z tym jest problem. Bo popatrz masz ukryte praktycznie wszystkie normalne komentarze. Gdy zainteresuje się jakimś newsem, chce poczytać opinie ludzi, ew. podzielić się własną. A klikanie ciągle pokaż na komentarz jest po pierwsze nie wygodne, dwa żenujące. Naprawde żal mi ludzi, którym się chce to robić. Problem jest z tym, że minusują a nie, że spamują.

i co z tego ze będzie o tym pisane jak i tak administracja ma to w poważaniu wystarczy popatrzęć na to ze cały czas wracają te same trolle na portal...ile już kont ma @bruce lee czy inne trolle a i tak nie robi się z tym nic...pewnie znowu będzie tak admin pobanuja teraz by pokazać ze coś zrobią z tym a później te osoby i tak wrócą na portal i nic nie będzie robione z tym

No własnie minusują i z tym jest problem. Bo popatrz masz ukryte praktycznie wszystkie normalne komentarze. Gdy zainteresuje się jakimś newsem, chce poczytać opinie ludzi, ew. podzielić się własną. A klikanie ciągle pokaż na komentarz jest po pierwsze nie wygodne, dwa żenujące. Naprawde żal mi ludzi, którym się chce to robić. Problem jest z tym, że minusują a nie, że spamują.

Nie rozumiemy się...

Ja absolutnie jestem za wyrzuceniem tego głupiego systemu! Zamiast tych plusów i minusów dać jeden guzik - ZABLOKUJ, jeśli troll Cię zablokuje to żaden problem, jeśli Ty zablokujesz trolla, możesz czytać komentarze bez zbędnych irytacji.

Nie rozumiemy się... Ja absolutnie jestem za wyrzuceniem tego głupiego systemu! Zamiast tych plusów i minusów dać jeden guzik - ZABLOKUJ, jeśli troll Cię zablokuje to żaden problem, jeśli Ty zablokujesz trolla, możesz czytać komentarze bez zbędnych irytacji.

A racja, myślałem, że do prawa blokowania będzie mieć tylko mod/admin. Jeśli każdy będzie mieć taką funkcje (coś jak czarnalista) to rzeczywiście bardzo dobry pomysł ;)

Napisałem o tym temat http://mmorpg.org.pl/forum/topic/67471-mozliwosc-ignorowania-uzytkownika/ Lecz administracja go "przypadkowo" nie zauważyła.

Zamiast zwykłego bana, moderatorzy mogliby stosować ban na ip. Przynajmniej w jakimś stopniu utrudniło by to "zabawę" pewnym osobom.

PS. To biciakoreanka ma ponad 30 multikont? :o To wszystko tłumaczy dlaczego wszystkie komentarze użytkowników są na minusie, a tylko jej na plusach.

Jeżeli ktoś ma zmienne IP, nic ten ban nie pomoże - wystarczy że połączy jeszcze raz Internet i już może znowu trollować.

Zamiast zwykłego bana, moderatorzy mogliby stosować ban na ip. Przynajmniej w jakimś stopniu utrudniło by to "zabawę" pewnym osobom. PS. To biciakoreanka ma ponad 30 multikont? To wszystko tłumaczy dlaczego wszystkie komentarze użytkowników są na minusie, a tylko jej na plusach.

I się dziwisz z powodu starej draki??

Zobacz link do newsa afer z plusami.

Widać to było pod łatwo pod newsami w czasie wolnym.

Mają za dużo czasu w święta.

Jestem na tak z czarną listą oraz ruszeniem pośladków przez adminów portalu w celu wrzucania w otchłań wszelkiego plugastwa.

Możliwość banowania niechcianych użytkowników była by dobra. Klikam przycisk "ban" i już nigdy więcej nie wyświetli mi się komentarz takiego idioty.

Jak widać zawsze komentarze idiotów są najwyżej punktowane, a normalne wypowiedzi normalnych użytkowników dostają stado minusów za to, że ktoś wyraził swoją opinię. Nie temu chyba te minusy miały służyć, nie ? Miały ukrywać komentarze idiotów i wszelkiego rodzaju spam.

Ten system nie działa. A jak coś nie działa, to pasowałoby to naprawić, albo wymienić na inny. I tutaj "czarna lista" wydaje się najskuteczniejszym rozwiązaniem.

Trolle trollują tylko dlatego, że ludzie się tym w jakiś sposób interesują. Gdy się takiego pajaca zignoruje, to po pewnym czasie mu się znudzi i zniknie z Internetu, albo pójdzie pajacować gdzieś indziej.

serio kogoś ruszają te plusik i minusiki? nudzi wam sie w życiu?

Tu nie chodzi kogo ruszają ignorancie tylko robi się burdel bo nie można normalnie poczytać komentarzy i przejrzeć stron. Osoby normalnie się wypowiadające mają same minusy i często żałosne odpowiedzi trolli pod nimi. Zaś na samej górze idiotyczne wpisy tych matołów plusowane przez multikonta, ale administracja nic z tym nie robi, normalny użytkownik dostaje na wstępie bana (ile razy ja dostałem za napisanie jakiegoś jednego wyrazu w całym tekście, który był na temat) a tamci dzień w dzień pod każdym newsem specjalnie i z premedytacją, z pełną świadomością robią syf i piszą głupoty nic nie wnosząc, ale bana nie dostaną. Są moderatorzy na forum, administracja się pluje jak ktoś napisze coś o privach itd. ale żeby zrobić spokój na portalu żeby ktoś pilnował i blokował kretynów to już nie.

@FieryAngel

No niestety, ale ignorowanie nie działa. Jeśli ktoś robi, od kilku miesięcy, kilkadziesiąt kont mimo banów i robi je nadal, to coś jest nie tak.

@FanAjrona

A ty nie masz nic lepszego do roboty poza pisaniem farmazonów? Nudzi ci się?

@Hjundaj

Za nazwanie idiotów "idiotami" dostałem bana. Trolle za wielomiesięczne przekleństwa, wulgaryzmy i prowokacje nie dostały niczego. Pewnie jakbym się podpisał BiczaKoreankkkaaa, to nie dostałbym żadnego bana. Przypadek? Problem jest w tym, że portal i forum, to dwa różne byty, ale nie dziwię się, bo sam nie chciałbym być modem, kiedy ktoś na kogo nie mam wpływu robi chlew.

Chodziło mi o: "administracja się pluje jak ktoś napisze coś o privach".

Ale tak, admin ma to gdzieś. Hajs płynie, to co go reszta obchodzi?

"Jeżeli ktoś ma zmienne IP, nic ten ban nie pomoże" - podstawowa wiedza z zakresu teleinformatyki, poddzialu zarzadzanie siecia sie klania xD. Fakt, gosciu ma zmienne IPv4, ale co z tego jak sie laczy z tego do routera, a z routera (przy uzyciu IP routera, a to jest stale) do internetu. Starczy dac bana na to IP i nikt z tego routera sie nie polaczy, nawet brat/siostra/tata/mama/pies od takiego trolla. A watpie by sie im chcialo specjalnie kupowac nowe routery z nowymi IP ;D

Odnosnie pomyslu to tez jestem na tak : wyrzucic minusy, dac opcje ignoruj dla kazdego oraz dodac w zakladce "moje konto" opcje "lista ignorowanych" z mozliwoscia cofniecia ignora ;)