Propozycja zestawów komputerowych

Ale to nie platforma pod gry… wiec NIE

I7 5820k świetnie daje rade sobie w grach a że ma 6a nie 4rdzenie to ma 2rdzenie zapasu na nagrywanie streaming czy na coś ;)

Jasne ze daje sobie rade w grach, ale ta platforma jest do wyzszych celow… no chyba ze ktos ma kasy jak lodu ;)

Do gier aktualnie spokojnie starcza i5 i tyle…

Jak lodu to może nie ;) bo w cenie skylake 6700k jest 5820k jedynie płyta główna 200 zł więcej bo DDR4 i tak i tak

I5 starcza ale zależy na jakiej grafice chce się grać tak naprawdę

I7 5930k albo 5960x to przesada do gier ale 5820k to taki można powiedzieć dla streamerów procek

Jasne jak wezdmiesz pod uwagę Skylake i7 zreszta Devil i7 także... w takim wypadku faktycznie lepiej pomyśleć nad 2011-3.

Ale jak weźmiesz pdo uwagę i5 który kosztuje ~1200 to już więcej musisz kasy wyłożyć, dodatkowo ta i5 będzie wydajniejsza w grach (zegar w zegar) :)

Jasne jak wezdmiesz pod uwagę Skylake i7 zreszta Devil i7 także... w takim wypadku faktycznie lepiej pomyśleć nad 2011-3.Ale jak weźmiesz pdo uwagę i5 który kosztuje ~1200 to już więcej musisz kasy wyłożyć, dodatkowo ta i5 będzie wydajniejsza w grach (zegar w zegar)
poprostu zaaktualizuj i tyle ;) będzie mniej pytań o kompy a jak będą to do konkretnych zestawów a nie jaki komp do..... Gdzie all prawie to samo

Edit tylko zaznacz miesiąc na który są te zestawy

Czy jest opcja, żeby w standardowym zestawie komputerowym do 2400zł wymienić dysk twardy z 1TB na 250GB? Mam tu na myśli oszczędności, bo i tak nie potrzeba mi tyle miejsca, a mniejsza pojemność intuicyjnie wiąże się również z niższą ceną.

Zobacz na Google różnice w cenie między 250gb a 1tb i odpowiedz sobie na pytanie :) podpowiem ci trochę... Nie nie ma sensu :)

Lepiej mieć więcej za minimalnie więcej niż potem żałować że brakuje

Sam kupując kompa wybrałem 2t myśląc ze jest to ilość nierealna do zapełnienia... I mijają lata a ja siedzę na 6t i mi brakuje, a nawet się nie staram. Mam koło 1t samych gier a nawet połowy ze steama i origina nie zainstalowałem. Jedna gra to teraz 50gb a na sam system bez śmieci warto luzem zostawić 70/100gb. 250 zapełni sie w dwa dni. Nie m sensu kupować tak małego dysku. Tym bardziej ze różnica miedzy 250 i 1t w cenie to sprawy groszowe i duzo nie zyskasz. Bierz 1t bo naprawdę zajmiesz nawet tyle w miesiąc.

Sam kupując kompa wybrałem 2t myśląc ze jest to ilość nierealna do zapełnienia... I mijają lata a ja siedzę na 6t i mi brakuje, a nawet się nie staram. Mam koło 1t samych gier a nawet połowy ze steama i origina nie zainstalowałem. Jedna gra to teraz 50gb a na sam system bez śmieci warto luzem zostawić 70/100gb. 250 zapełni sie w dwa dni. Nie m sensu kupować tak małego dysku. Tym bardziej ze różnica miedzy 250 i 1t w cenie to sprawy groszowe i duzo nie zyskasz. Bierz 1t bo naprawdę zajmiesz nawet tyle w miesiąc.

Dysk 750gb - 1T to minimum jeśli nie wliczamy w to gier, ponieważ na takowe obecnie to tylko SSD wchodzi w grę. Sam posiadam 750gb dysk który jest w 80% zajęty przez same foty, kilka filmów i muzykę, a dodam tylko że co jakiś czas go przeglądam i wypierdzielam to co stare i niepotrzebne.

Pozdrawiam

Co wy na to by zrobić post gdzie będzie nie gotowe zestawy tylko wybrać jakieś modele tanie i te droższe części i dać je tak by każdy mógł sobie dodać co chce były by obok linki do opisów i testów itd. Jak będę miał czas to dokładnie pokaże o co mi chodzi

Edit:

płyta główna:

tu jakieś modele w rankingu od najlepszej do najgorszej

1. model------------zalety , wady, linki do testów ,cena

2. model------------zalety , wady, linki do testów ,cena

3. model------------zalety , wady, linki do testów ,cena

4. model------------zalety , wady, linki do testów, cena

5. model------------zalety , wady, linki do testów, cena

Ramy:

1.model------------zalety , wady, linki do testów ,cena

2.model------------zalety , wady, linki do testów ,cena

3.model------------zalety , wady, linki do testów ,cena

Grafiki

1.

2.

3.

4.

itd. itd. pod np grafikami informacje na temat nadchodzących serii i modeli oraz jakieś testy (np dx12 czy czegoś) i numer aktualnych sterowników

Pomysł trochę głupi, czemu?

Bo jak określisz najlepszą płytę? Dla jednego to będzie jedna dla drugiego inna... przykładowo ja sram na płyty ATX i co?

A kto chce przeglądać testy to sobie przejrzy i bez takiego tematu.

Pomysł trochę głupi, czemu?Bo jak określisz najlepszą płytę? Dla jednego to będzie jedna dla drugiego inna... przykładowo ja sram na płyty ATX i co?A kto chce przeglądać testy to sobie przejrzy i bez takiego tematu.

nigdy pomysły ludzkie nie są idealne ;) ale podział na mATX i ATX itd. można by zrobić ;)

nigdy pomysły ludzkie nie są idealne ale podział na mATX i ATX itd. można by zrobić

Zróbmy jeszcze podział na BTX, DTX ZTX i ITX - oczywiście on też ma swoje 4 formaty: nano, mini, pico, mobile.

Dysk 750gb - 1T to minimum jeśli nie wliczamy w to gier, ponieważ na takowe obecnie to tylko SSD wchodzi w grę. Sam posiadam 750gb dysk który jest w 80% zajęty przez same foty, kilka filmów i muzykę, a dodam tylko że co jakiś czas go przeglądam i wypierdzielam to co stare i niepotrzebne.Pozdrawiam

To ile tych gier macie zainstalowanych? Bez sensu jest grać w kilka gierek naraz, bo po pierwsze - nie ma się czasu, a po drugie znudzą się.

No chyba, że ktoś zamierza wracać po roku do grania to trochę nie dobrze dla pamięci.

A no i wątpię, by filmy i dane były jakiejś słabej jakości, ale png żre strasznie pamięć w przeciwieństwie do jpg, które zżera znacznie mniej.

Siemanko. Czy ktoś z was, ma może działające kody na darmową wysyłkę z moreli? Ten z początku tematu, nie przechodzi :/

Czy w zestawie komputerowym za 2400/2600zł można wymienić dysk na SSD o mniejszej pojemności ale podobnej cenie? Z tego co słyszałem, takie dyski znacznie zwiększają płynność działania, szybkość i komfort użytkowania. Osobiście nie jestem graczem ani filmowcem, który potrzebuje 10tera miejsca na dysku ale lubię od czasu do czasu sobie w jedną grę pyknąć. Nota bene od 5 lat starcza mi 250GB i ani razu nie zbliżyłem się do zapełnienia. Nie wiem tylko, czy trzeba innej obudowy albo innych podzespołów niż te w zestawie.

Oprócz tego, że zestaw za 2600 ma drugą kość pamięci, zauważyłem, że ma inny model procesora i5. Zestaw za 2400 ma i5-4460, natomiast ten za 2600 i5-4590. Pojawia się pytanie, czy jest to odczuwalna różnica między tymi modelami i czy warto dołożyć tę kasę?

Właśnie nastąpiła aktualizacja zestawów :)

HDD spokojnie możesz pdomienić na SSD, na wydajnośc (jako fps) nie ma to wplywu ale na szybksoc ladowania systemu, gier czy danych map owszem.

Cenowo miedzy tymi i5 jest niewielak roznica, wydajnosciowo co prawda tez, natomiast wyzszy model ma lepszego boosta, zawsze dobrze dorzucic pare groszy :)

W opisie płyty głównej przy zestawie za 2600zł widzę, że nie ma ona możliwości obsługi WiFi. W takim razie jaką kartę sieciową byś(cie) proponował(li) ? Oczywiście stosunek cena/jakość w granicach rozsądku :)

Jeszcze odnośnie cen. Z tego co czytałem powyżej uzależnione są od kursu dolara, czy po Nowym Roku można się spodziewać spadku jego kursu, a tym samym ceny sprzętu jak to było w zeszłym roku ? (Dolar rok temu między grudniem a styczniem wynosił 3,4-3,5zł)

W opisie płyty głównej przy zestawie za 2600zł widzę, że nie ma ona możliwości obsługi WiFi. W takim razie jaką kartę sieciową byś(cie) proponował(li) ? Oczywiście stosunek cena/jakość w granicach rozsądku Jeszcze odnośnie cen. Z tego co czytałem powyżej uzależnione są od kursu dolara, czy po Nowym Roku można się spodziewać spadku jego kursu, a tym samym ceny sprzętu jak to było w zeszłym roku ? (Dolar rok temu między grudniem a styczniem wynosił 3,4-3,5zł)

nikłe szanse. raczej będzie spadać dopiero jak będzie 5,5 albo 6,5.