Słuchawki Gamingowe i Mikrofony - Poradnik co kupić

Tak Luxy będą b.dobre za tę cenę

http://allegro.pl/superlux-hd-681-sluchawki-studyjne-hi-fi-z-etui-pa-i5368420940.html < chodzi o te, a nie te evo?

Superlux HD681 EVO (MKII) to co dałeś są bardzo okrojone na słabszych przetwornikach

  • HD 681 - Okrojona wersja z gorszymi przetwornikami i bez welurowych nauszników (sztuczne tworzywo, w którym Ci się zapocą uszy)
  • HD 681 EVO (MKI) - Wersja z dobrymi przetwornikami i bez welurowych nauszników (sztuczne tworzywo, w którym Ci się zapocą uszy)
  • HD 681 EVO (MKII) - Wersja z dobrymi przetwornikami i z welurowymi nausznikami - z tego co pamiętam są w zestawie i można je podmienić

Skorzystam z okazji i również poproszę o pomoc. Potrzebuję słuchawek, które poza przestrzennym dźwiękiem w przyzwoitej jakości (cs:go), oferują dobre tłumienie dźwięków z zewnątrz. Żyję aktualnie w środowisku nie sprzyjającym grom wymagającym skupienia i w posiadanych Sennheiserach HD 201, które do tej pory mi odpowiadały, słyszę praktycznie wszystkie dźwięki, które dochodzą z pokoju czy korytarza. Zakładam, że najlepiej sprawdzą się słuchawki pełne. Jeżeli chodzi o cenę, to myślę, że mógłbym na nie przeznaczyć około 150 zł (ewentualnie dopłacić, jeżeli są jakieś ciekawe propozycje w zasięgu portfela :P).

Dzięki z góry :)

http://allegro.pl/superlux-hd-681-evo-mkii-mk2-gw36m-tylko-u-nas-i4997022907.html < czyli polecasz te ;p no zobaczę akurat przecena :)

Czy ten mikrofon "Logitech Desktop Micophon" jeszcze jest w ogóle do kupienia? Na allegro nie ma ani jednego, na ceneo pokazuje jakiś za 9 zł, tylko na morele widzę, że jest (chyba) ten mikro.

No i czy jego dobra jakość nadal jest aktualna :P

potrzebuje słuchawek nausznych z mikrofonem w miare tanich jakies 100+/-

Myslalem na tracer hydra

Sharkoon Shark Zone H10, ale dalej jestem za połączeniem słuchawek + mikrofon ;)

Zajrzyj sobie może na stronę http://world4gamer.com. Dużo dobrej klasy słuchawek w różnych półkach cenowych. Jak ktoś nie potrzebuje szczególnych efektów to można za mniej niż stówkę znaleźć tutaj słuchawy, ale są też rzeczy dla bardziej wymagających z dźwiękiem 7.1 za trochę większe pieniądze. Ja zawsze jak kupuję takie akcesoria to celuję w średnią półkę i takie też słuchawki kupiłem za 300 zł. Sprawdzają się, nie cisną w głowę, dobrze tłumią hałasy, podoba mi się też jak odbiera mikrofon, ponoć żadnych szumów ludzi nie słyszą jak mówię.

A ja teraz wychodzę z takim dylematem,

AKG K553 PRO, AKG K612 PRO czy AKG M220 PRO i jeszcze AKG K702 i akg q701. Ale jestem otwarty na inne propozycje.

Budżet to tak 600-700 zł maksymalnie.

Głównie pod metal / rock, na dłuższe sesje.

Ogólnie dużo ludzi polecało mi k553, ale jakkolwiek to zabrzmi, trochę mi się nie podobają tak samo jak M220 PRO które swoją drogą strasznie mi superlux przypominają.

Do tego zewnętrzna karta dźwiękowa, myślałem o Creative Sound Blaster Omni 5.1, ale ktoś z innego forum zaproponował mi Prodigy Cube Black

Hejka. Jestem właścicielem konkurencyjnego portalu, nie będę tu robił reklamy. Ale gdzieś wybuchła dyskusja na temat słuchawek gamingowych oraz innego sprzętu audio. Bardzo dobrze się na tym znam. Więc mogę odpowiedzieć na wszelkie pytania! Dodatkowo zamieszczam swój artykuł na ten temat

Wiele osób podczas transmisji prosi o to, abym się wypowiedział na temat tego czy X sprzęt audio jest dobry. Tak się składa, że posiadam dobrą wiedzę na ten temat. Oczywiście totalnym audiofilem nie jestem - jednakże miałem wiele sprzętu we własnym posiadaniu. Chciałbym również rozwiać tutaj kilka mitów.
Pojęcia
Zanim zacznę się rozpisywać ustalmy kilka podstawowych pojęć:
  • Słuchawki - urządzenie do odtwarzania dźwięku
  • Mikrofon - urządzenie do zbierania dźwięku
  • Headset - urządzenie do zbierania i odtwarzania dźwięku czyli słuchawki z mikrofonem
Po co mi to?
Pierwsze pytanie, które powinieneś sobie zadać to te - "po co mi to?". Jeśli chcesz po prostu wyglądać fajnie i podnieść własną samoocenę, to oczywiście headset z oznaczeniem "gaming" będą dla Ciebie idealnym i możesz w tym momencie skończyć lekturę tego artykułu lub przewinąć na sam jego koniec. Moim skromnym zdaniem nie ma co się oszukiwać - obojętnie czy grasz w gry, słuchasz muzyki, rozmawiasz na komunikatorach głosowych to po prostu odtwarzasz dźwięk i go nadajesz.
Headsety gamingowe są tylko chwytem marketingowy, który daje pretekst producentom do tego, aby ten sprzęt sprzedawać po wiele wyższej cenie. Ręczę Wam własną głową, że za każdy budżet 100, 200, 400 czy 1000 PLN można kupić o wiele lepsze rzeczy nie będące oblepione chwytliwym hasłami w stylu - "kup mnie, ze mną zabijesz więcej wrogów, poczujesz efekt dolby surround!". Zanim zacznę polecać Wam konkretne słuchawki i mikrofony dostosowane do Wasze budżetu ustalmy kilka istotnych faktów:
  • Efekt 5.1, 7.1 i tym podobne są jedynie bullshitem wciskanym przez sprzedawców - naprawdę może to jedynie tylko pogorszyć jakość dźwięku. Słuchawki były i będą po prostu - stereo
  • Zintegrowane karty dźwiękowe w komputerach zazwyczaj są w miarę ok odtwarzają dźwięk, jednak mają niezły problem z nagrywaniem go. Mikrofon na port USB zamiast typowego audio-jacka może znacząco podnieść jakość dźwięku - jest on wtedy cyfrowy zamiast analogowy. W innym przypadku trzeba kupić kartę ze wzmacniaczem lub DAC (o czym poniżej)
  • Czy naprawdę jest Ci potrzebny mikrofon przypięty na stałe do słuchawek? Tak zwany headset? Robisz salta w drugim końcu pokoju? Raczej nie, więc mikrofon stacjonarny do grania będzie naprawdę wystarczający. Ba, spróbuj taki headset oczepić od komputera i wejść z nim na miasto - wp***dol od dresów za "gejostwo" gwarantowany
  • Sprzęt audio obojętnie dobry czy zły nie sprawi, że będziesz inaczej grał. Co za różnica czy wystrzał pistoletu lub uderzenie miecza ma minimalnie większe natężenie dźwięku? Jednak czasem, gdy skończysz grę lub podczas niej odpalisz muzykę, będziesz chciał coś nagrać lub pogadać dłużej ze znajomym - wtedy zauważymy dopiero różnicę.
Zestawy
Poniżej lub około 100 PLN
  • Mikrofon: Jakikolwiek stacjonarny (15-25 PLN) - tutaj firma/model jest mało istotny. Dobrym rozwiązaniem jest również mikrofon, który możecie doczepić sobie do zwykłych słuchawek - ZALMAN zM-MIC1 (cena około 20 PLN). Gwarantuję, że nawet w najdroższych słuchawkach gamingowych nie jest montowany lepszy sprzęt do nagrywania.
  • Słuchawki: tutaj mamy do wyboru kilka opcji: Philips SHP 2000 (cena około 50 PLN) - będą one najtańszym wyborem, Maxell RETRO DJ - brzmią i wyglądają fajnie, bez problemy można zabrać je na miasto, w miarę dobra jakość materiałów lub Superlux HD 681 (cena około 100 PLN) te z kolei będą miały najlepszą jakość dźwięku w tym zestawie całkowicie nie do pobicia w tym przedziale cenowym, jednak są one dość duże (wokółuszne)
Około 300 PLN
  • Mikrofon: Logitech Desktop Micophone (cena około 100 PLN) - jest on dość legendarny, kilka lat temu wielu YTuberów zaczynało na nim swoją karierę zanim przenieśli się na coś lepszego. W ten cenie to najlepszy wybór
  • Słuchawki: Creative Aurvana Live! (cena około 200 PLN) - moim skromnym zdaniem jedne z najlepszych słuchawek, jeśli chodzi stosunek ceny do tego co otrzymujemy. Jakość dźwięku jest po prostu genialna, tak samo jak wygląd oraz wykonanie. AKG K514 MKII (około 180 PLN) - jeden z najbardziej standardowych modeli, posiadają długi kabel, który być może pozwoli Wam na więcej luzu
Powyżej 400 PLN
  • Mikrofon: Reloop Spodcaster (cena około 240 PLN) - bardzo dobrze łapie dźwięk, jakość Waszego głosu po odszumieniu powinna być idealna do nagrać YT lub streamów. Zdecydowanie NIE POLECAM natomiast Behringera C-1U - wiele osób się już na niego nacięło w tym ja! Bardzo słabo zbiera dźwięk bez dodatkowego sprzętu i trzeba się do niego drzeć z odległości 20 cm, aby było nas słychać. Jeśli masz większy budżet i chcesz mieć coś lepszego uderzaj w Blue Yeti (cena około 500 PLN) jest to najbardziej znana "pojemnościówka" stosowania do nagrań w Internecie.
  • Słuchawki: tutaj nadal dobrym wyborem będą dwa modele jednak jeśli macie większy budżet polecam: Pioner SE-A1000 (300-400 PLN), AKG K121 STUDIO (325 PLN) lub Shure SRH 440 (350 PLN). Pewnie teraz większość z Was zada pytanie "to więc, które?" - jeśli posiadacie zintegrowaną kartę dźwiękową wybierzcie Pionera, natomiast w przypadku posiadania czegoś lepszego na koładzie wybieramy między Shure a AKG . Dalej mamy duży przeskok cenowy, jednak jeśli masz wystarczający budżet zainteresuj się takimi markami jak Audio-Technica, Beyerdynamic, Soundmagic lub droższymi modelami AKG, Shure i Sennheiser
Karta dźwiękowa
Starałem się, aby powyższe zestawy działały jak najlepiej ze zintegrowaną kartą dźwiękową jaką większość z nas posiada w komputerze - powinny one działać naprawdę dobrze. Jednak jeśli chcesz wyciągnąć 100 % potencjału z tychże urządzeń musisz zakupić lepszą kartę dźwiękową. Jeśli chcemy mieć jak najmniejsze koszty to Xonar DS (150-200 PLN) będzie najlepszym wyborem. Co prawda można kombinować kupić jakiegoś Creative X-FI Music/Gamer w podobnej cenie - jednak moim zdaniem nie są tego warte.
W przypadku, gdy chcemy wycisnąć ostatnie soki dźwięku potrzebny jest nam DAC albo karta dźwiękowa z wbudowanym wzmacniaczem. W tym przypadku fajny sprzęt jest FiiO E10K OLYMPUS 2 (300 PLN) lub Xonar U7 (300-350 PLN), jedno i drugi urządzenie posiada wzmacniacz, który wydobędzie to co dla nas najcenniejsze. Natomiast, jeśli chcemy się bawić na całego kupujemy Xonar Essence STX II (900 PLN) lub inwestujemy w DACa firmy Aune lub NuForce (ceny 1000-4000 PLN)
Skromny werdykt
Jeśli chcecie najlepszy stosunek ceny do jakości proponuję:
  • Reloop Spodacaster
  • Creative Aurvana Live!
  • FiiO E10K OLYMPUS 2 lub Xonar U7
Całość wyjdzie nam około 600-700 PLN, jednakże jakość, którą otrzymamy zmiażdży totalnie każdy headset na rynku przez następne kilkanaście lat. Według mnie jest to idealna propozycja dla osób, które chcą wydać 400 PLN na headset najbardziej znanych marek "gaminowych". Zaproponowane rzeczy mają również małe rzeczy, które cieszą:
Słuchawki nie wyglądają jak niedojebane i można wyjść w nich na miasto
Słuchawki jak i DAC karta USB są jak najbardziej przenośne - chcesz posłuchać dobrej jakości brzmienia na laptopie lub na wyjeździe - będzie jak znalazł
Z powyższymi rzeczami bez problemu możesz rozpocząć przygodę YouTubera/Streamera i jakość Twoich nagrań nie będzie odbiegała o najlepszych w tej dziedzinie
Znowu te gamingowe
Jeśli już naprawdę podniecacie się fajną marką, którą używasz Wasz ulubiony gracz i nie możecie się opanować przed tym, aby takowy sprzęt kupić mimo moje uświadamiania dołączam ranking takowych urządzeń - tak zwanych headgamingowych setów (najlepsze na górze, im niżej na liście tym gorszE). Podaję te tylko z złączem USB, ponieważ jeśli macie zintegrowaną kartę dźwiękową i chcecie kupić coś z zwykłym jackiem - podarujcie sobie bo będziecie słyszeć/brzmieć tak samo jak na sprzęcie za 20 PLN, nawet jeśli ich cena będzie o wiele większa.
  1. Logitech G430
  2. Ozone Rage 7HX
  3. Siberia SteelSeries (jakość za tę cenę poniżej przyzwoitości)
  4. Razer Kraken (jakość za tę cenę poniżej przyzwoitości) oraz ROCCAT Kave/Kulo (jakość za tę cenę poniżej przyzwoitości)
Jeśli macie jakieś pytania - śmiało, zadajcie je w komentarzach
Artykuł oparty w 90-95 % na doświadczeniach własnych, pozostała wiedza ze strony http://audiofanatyk.pl, której ufam bezgranicznie.