Gothic 2 HD Direct3D11 renderer + HD Textures + L'Hiver Mod

Witam. Prezentuje wam film wyjaśniający instalację Renderera i modu graficznego, który dodatkowo zwiększa trudność i dodaje masę lokacji :)

https://www.youtube.com/watch?v=OQFW0UeqcEI&feature=youtu.be

Zapraszam :)!

Fajnie by było jakbyś pokazał jak gra się prezentuje bo wgraniu moda. (jeśli ty to nagrywałeś)

Na koniec móiwłem o problemie z nagrywaniem tej "modyfikacji". Oto film prezentujący: https://www.youtube.com/watch?v=SdqXup3-CQQ ~ nie mojego autorstwa :)

Pograłbym, ale nie mam karty z DX11 :(

Jeszcze troche czasu zejdzie zanim wyjdzie finalna wersja renderera :) Muszę sprawdzić czy mod The Returning nie gryzie się z rendererem bo gra na takim poziomie trudności z taką oprawą wizualną to marzenie każdego fana Gothica!

Coooooo?!? (wybaczcie za to) To jest ten sam stary poczciwy Gothic?!? Niemożliwe :0 Po odpaleniu tego 2 filmika i usłyszeniu tej muzyki w tle przy wodospadzie na początku... Aż łezka w oku się zakręciła... Wiem co będe teraz robił ^^,

Ciekawe odświeżenie fajnie byłoby odnowić całkowicie 2jkę.

No i znalazłem sobie zajęcie na pewien czas, muszę to wypróbować. :D

Cała 2jka jest odnowiona :) Jarkendar wygląda bajecznie w wielu miejscach a sam L'hiver dodaje masę iteemów, lokacji i questów.

Hmm i nie ma żadnych sporów nie wiem jak to nazwać czy nie wyskakują podczas gry jakieś błędy itp ?

To nie jest finalna wersja więc zdarzają się błędy :) U mnie nic nie wyskoczyło a od wczoraj gram praktycznie bez przerwy. W razie problemów możesz napisać tutaj albo bezpośrednio do autora. Siedzę już trochę czasu na portalu World of Gothic wiec myślę, że wiem co nie co o errorach.

Pamiętaj tylko o tym, żeby Twoja karta obsługiwała DX11. Optymalizacja jest bardzo dobra więc nie musisz mieć Bóg wie czego ale jednak mając lepszy sprzęt rzadziej wyrzuci Cię do pulpitu :)

Z błędami to jest tak samo jak w normalnym Gothic'u czyli jak masz pecha to wyskoczy jakiś error. Ja do tej pory nie miałem żadnego. Ogólnie mod jest świetny, myślę że wielu fanów od dawna na to czekało, w tym ja. Mam nadzieję że autor będzie rozwijał swój projekt., jeśli trzeba będzie to pomogę :D

Właśnie jestem po walce z modyfikacją The Returning, którą chciałem zainstalować na renderer . Mam nadzieję, że w przyszłości twórca powiększy możliwości tej "modyfikacji" i nie będzie ona wykluczać plików returninga :/

Anyway dziekuję za ogrooooooomny feedback na Youtube czy też na Forum. Chciałem zmajstrować film pokazujący piękno modyfikacji w całą godzinę ale doszedłem do pewnego wniosku. Lepiej będzie jak wszystko odkryjecie sami. Kilka minut temu zgubiłem się w lesie nie mając mapy. Zwyczajnie szedłem i podziwiałem świat zmieniony przez LH i DX11 i właśnie wtedy poczułem się jak mały gnojek, który pierwszy raz zagrał w Gothic'a kilka niezłych lat temu :)

Podsumowując : gra prezentuje się świetnie . Wygląda jak gra wydana w 2015 roku z tym magicznym klimatem, w którym człowiek zakochuje się na zabój i nie może się "odkochać" do końca swoich dni niezależnie od tego ile wiosen przeżył!

no no, jak to zobaczyłem to aż mnie ścisnęło w gardle:D muszę wypróbować!

Zespół PB pisał, że remake Gothica 2 to zbyt wymagający projekt. Kilka miesięcy potem renderer zrobiła JEDNA osoba a L'Hiver malutki zespół ...

Dzięki Dge, właśnie zainstalowałem wszystko. Wygląda super, na swoim koncie mam już jedną martwą młodą polną bestię. :D

Aczkolwiek mam takie pytanie, w ustawieniach obrazu widzę, że maksymalnie mogę ustawić 1440x1080, kiedy mój monitor może wyciągnąć 1920x1080.

Da się coś z tym zrobić?

Cholera... Zauważyłem, że krwiopijca i owca jest niewidzialna. :s

Sprawdź plik .ini w folderze: Gothic II ---> System ---> gothic.ini ---> CTRL + F wpisz Resolution i kliknij 3 razy dalej. Tam wpisz 1920 x 1080 :)

@Co do owcy itd. odpal grę w trybie zgodności Windows XP SP 3 i jako administrator. Sprawdź też czy skopiowałeś textury z dwóch folderów Repli...

Jeśli to nie pomoże pobierz i zainstaluj: http://www.microsoft.com/de-de/download/details.aspx?id=30679

Okej, z tą rozdzielczością pomogło. Ustawiłem zgodność i jako administrator. Teraz muszę coś pobiegać, żeby znaleźć krwiopijcę, albo owcę. Jestem pewny, że wszystko kopiowałem z tamtych folderów.

Wtf? Zniknęły mi savy po odpaleniu jako administrator i zgodności...

Jeśli nawet to nie pomoże to oczywiście można pobawić się menu F1 [ Renderer ] czego nie zalecam. Ponowna instalacja to ostateczność a jednak może pomóc. Trzymam kciuki B)

@Up Zapewne, jeśli odpalisz grę znowu bez wcześniejszych zmian czyli bez zgodności i administratora to "sejwy" wrócą na swoje miejsce. Bynajmniej ja tego doświadczyłem. U mnie każda możliwa zmiana powoduje "usunięcie" sejwów, które dalej są w folderze. Zwyczajnie Renderer nie jest tak elastyczny jak sama gra i to on powoduje błędy.

Zrobiłem zgodność, uruchomiłem jako administrator, VC++ mam zainstalowany. A owcy dalej nie ma.:/

A, sejwy wróciły jak odznaczyłem.