Poszukuje anime, zmęczenie materiału

Cześć, oglądam anime od dłuższego czasu i nadeszło u mnie zmęczenie materiału. Patrząc na wychodzące anime w ostatnich sezonach mam poczucie wszechogarniającej tandety, szablonowych nudnych postaci i niewykorzystanego potencjału. Szukam tytułów, które wzbogacą moją listę cyframi 8+ i nie zaczynają się na Sword, Attack, Flaki z olejem itp. Możecie przejrzeć, co ostatnio oglądałem i co zaskarbiło sobie moje uznanie tutaj:

http://myanimelist.net/animelist/Gnieznianin

Jeżeli macie dla mnie ciekawe propozycje chętnie je przejrzę.

Pozdrawiam

Gnieznianin

Ahh wymiękam :C Kiedy ja będę miał tyle tytułów :P Dobra jednak może coś da się wymyśleć

Seria Toaru Index i Toaru Railgun jak narbardziej powinna być OK, dalej Sakurasou, Hamatora i jej 2 seria RE:_Hamatora, Kokoro Connect, HunterXHunter (lol toż to przymusowo), FIlmy Kara no Kyoukai, Evangelion (czy nawet serie TV), 3 film kinowy Berserka (możliwe że oglądałeś ale zapomniałeś dodać). A i jeszcze Chuunibyou (oba sezony) musi być :P

---

Wszyscy polinkowali to ja też, nie będę gorszy :P

Nie oglądam przesadnie dużo tytułów. Rocznie dochodzi mi około 50-70. Kwestia jest raczej taka, że coraz więcej czasu spędzam nad szukaniem czegokolwiek co da się obejrzeć. Z każdym kolejnym rokiem coraz więcej tytułów porzucam, nawet już nie chce mi się ich dodawać na listę. Z racji, że nie oglądam tych tytułów sam, to też ciężej ogląda się kontynuacje serii. Jak dotąd tylko drugi sezon Log Horizon mogę zaliczyć na + w porównaniu do poprzedniej serii. Żadna inna kontynuacja jak dotąd nie przerosła poziomem swojego pierwszego sezonu (dla mnie).

Będzie ciekawie, mogę Ci polecić Seikai no Monshou i sequele, jeśli chcesz coś co polega głównie na rozwijaniu się bohaterów, romans - space opera.

JoJo's Bizarre Adventure jeśli szukasz coś co jest ciekawe, głupie i śmieszne + dużo akcji, zwłaszcza od drugiego rozdziału.

Jak podobał Ci się Ninja Scroll, to możesz też sprawdzić inne tytuły, które ten reżyser stworzył: Wicked City, Vampire Hunter D (2000) - polecam sprawdzić jeszcze prequel, ale to już jak przebolejesz starą kreskę, Highlander - nie jest tak dobry jak 2 poprzednie, ale warto rzucić okiem.

Polecam dokończyć Majora, Hajime no Ippo, Initial D i to chyba na tyle. Może potem coś dorzucę.

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru.(drugi sezon niedługo :D) o chłopaku odludku, z własnym poglądem na świat i dziewczynie, która mimo wszystko ma podobny charakter, Kokoro Connect dramat, komedia, psychologia, romans świetne :D, Kyoukai no Kanata bardzo fajne anime, ale ciężko mi je opisać. Genialne, łamiące schematy anime komediowe Danshi Koukousei no Nichijou.

Tentai Senshi Sunred, Takarajima, Kino no Tabi, Petshop of Horrors.

PS: Co do twojej listy - pierwszy raz widzę oceny tak zbliżone do moich. http://myanimelist.net/animelist/Camizi

Widzę, że podoba ci się FLCL, więc może spodoba się też z nowszych serii Kill la Kill. Też seria Gainaxu, co prawda klimat nieco inny, ale podobnie "zwariowany" i można dostrzec podobieństwa.

A ja nie widzę na twojej liście Ghost in the Shell (filmu i serii TV), moim zdaniem jest to anime godne polecenia i chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć co to jest, a także Final Fantasy Advent Children (przypuszczam, że po prostu zapomniałeś tego umieścić na liście, no bo jak można tego nie oglądać).

Ogólnie gorąco polecam JoJo,nieszablonowe postacie,ciekawy świat i moce bohaterów no i manga jest w sumie ojcem wszystkich Naruto/fairy tail i massy innych anime.Jest średnie do 9 odc,potem się bardzo rozkręca.

JOJO'S BIZARRE ADVENTURE
HTTP://WWW.ANIMEZONE.PL/ODCINKI-ONLINE/JOJOS-BIZARRE-ADVENTURE-2012

Jest ciekawie :3

Ahh wymiękam :C Kiedy ja będę miał tyle tytułów Dobra jednak może coś da się wymyślećSeria Toaru Index i Toaru Railgun jak narbardziej powinna być OK, dalej Sakurasou, Hamatora i jej 2 seria RE:_Hamatora, Kokoro Connect, HunterXHunter (lol toż to przymusowo), FIlmy Kara no Kyoukai,Evangelion (czy nawet serie TV), 3 film kinowy Berserka (możliwe że oglądałeś ale zapomniałeś dodać). A i jeszcze Chuunibyou (oba sezony) musi być ---Wszyscy polinkowali to ja też, nie będę gorszy

Dziękuję za polecenie, może nie do końca w moich gustach ale wezmę to pod uwagę jak ogarnę resztę ^^.

Będzie ciekawie, mogę Ci polecić Seikai no Monshou i sequele, jeśli chcesz coś co polega głównie na rozwijaniu się bohaterów, romans - space opera.JoJo's Bizarre Adventure jeśli szukasz coś co jest ciekawe, głupie i śmieszne + dużo akcji, zwłaszcza od drugiego rozdziału.Jak podobał Ci się Ninja Scroll, to możesz też sprawdzić inne tytuły, które ten reżyser stworzył: Wicked City, Vampire Hunter D (2000) - polecam sprawdzić jeszcze prequel, ale to już jak przebolejesz starą kreskę, Highlander - nie jest tak dobry jak 2 poprzednie, ale warto rzucić okiem.Polecam dokończyć Majora, Hajime no Ippo, Initial D i to chyba na tyle. Może potem coś dorzucę.

Crest of the Star już od dłuższego czasu się na to zbieram, dzięki za przypomnienie :D

JoJo pierwszy sezon w sumie obejrzałem, jednakże d*py mi nie urwało, zapomniałem dodać na listę.

Reszta jak najbardziej w moich klimatach, dzięki!

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru.(drugi sezon niedługo ) o chłopaku odludku, z własnym poglądem na świat i dziewczynie, która mimo wszystko ma podobny charakter, Kokoro Connect dramat, komedia, psychologia, romans świetne , Kyoukai no Kanata bardzo fajne anime, ale ciężko mi je opisać. Genialne, łamiące schematy anime komediowe Danshi Koukousei no Nichijou.

Czuję, że to totalnie nietrafione typy dla mnie, ale dam szanse po 1 odcinku. Dam znać jak mi poszło. Co do Nichijou obejrzałem kilka epków jednak ten humor przytłacza. Dość szybko przestało być to dla mnie śmieszne ;P

Tentai Senshi Sunred, Takarajima, Kino no Tabi, Petshop of Horrors. PS: Co do twojej listy - pierwszy raz widzę oceny tak zbliżone do moich. http://myanimelist.n...nimelist/Camizi

Wielkie dzięki! Wszystko wpasowuje się w moje gusta, wezmę się też za sprawdzenie Twojego MAL'a. Dam znać jak mi się podobały tytuły ;3.

Widzę, że podoba ci się FLCL, więc może spodoba się też z nowszych serii Kill la Kill. Też seria Gainaxu, co prawda klimat nieco inny, ale podobnie "zwariowany" i można dostrzec podobieństwa.

Nie, zdedydowanie Kill la Kill nie jest podobne do FLCL ^^. Oglądałem kilka epków, wymiękam jednak przy epickości, naciąganiu logiki i akcji tego anime. Mimo, iż stara się być absurdalne to dla mnie jest to robione na siłę a w FLCL wyglądało to bardziej spontanicznie czy nawet nonszalancko. Dzięki za polecenie, jednak nie wpasowuje się to w moje gusta ;3.

A ja nie widzę na twojej liście Ghost in the Shell (filmu i serii TV), moim zdaniem jest to anime godne polecenia i chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć co to jest, a także Final Fantasy Advent Children (przypuszczam, że po prostu zapomniałeś tego umieścić na liście, no bo jak można tego nie oglądać).

Właśnie jestem jedną z tych osób, które nie rozumieją fenomenu GITS (fenomenu Evangeliona też nie rozumiem). Odbiłem się już 3 razy od tej serii. Co do Final Fantasy nie oglądałem, przyjrzę się. Dzięki! ;3

To obejrzyj Hajime no Ippo ... anime o boxie jest za***iste obejrzałem ją 2 razy wszystkie 3 sezony... serdecznie polecam

JEST za***iste oglądałem i też się jaram ^^

O to chodzi w kill la kill, że tutaj logika jest na drugim planie. Jak akurat lubię takie klimaty. Oczywiście do FLCL wiele brakuje, ale mi się podobało. No cóż, lecąc klasyką polecam Hellsinga.

Hellsing faktycznie jest swietne obie wersje ta OVA także ... a muzyka z openingu oczywiście pierwszej cześci miód ... można polubić tych mrocznych bohaterów

Ben-To, Black Bullet, Blame!, Bungaku Shoujo, Corspe Party: Tortured Souls, ef: A Tale of memories, Fractale, H2O: Footprints in the Sand, Hen Semi (tylko dla twardych umysłowo), Hoshi wo Ou Kodomo, Ichiban Ushiro no Daimaou, Isshuukan Friends, Kami Nomi zo Shiru Sekai (3 serie), Kamisama no Inai Nichiyoubi, Kamisama no Memochou, Kyoukaisenjou no Horizon (2 serie), Mahouka Koukou no Rettousei, Mayo Chiki!, Mekakucity Actors, Mondaiji-tachi ga isekai kara Kuru Sou Desu yo? (jeden z najlepszych gł. bohaterów ever), Myself ; Yourself, Nerawareta Gakuen, Nisekoi, Noragami, Nurarihyon no Mago (2 serie), OreShura, Ookami-san to Shichinin, R-15, Rosario to Vampire (2 serie), School Days, Sengoku Basara, Shingetsutan Tsukihime, Shinsekai Yori, Shuffle!, Sola, Tasogare Otome x Amnesia, Tokyo Ravens, True Tears, Zankyou no Terror. Trzymaj na razie tyle :P

Spora część tego co wypisałeś jest schematyczna, nawet nie ma sensu sprawdzać.

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu, Kaiji i najznakomitsze sportowe anime Kuroko no basuke.

@Shiraku

Nie miej mi tego za złe, ale posiadając ograniczony czas i możliwość obejrzenia dużo, duuużo lepszych tytułów Kill la Kill po prostu wymięka. Jeżeli lubisz takie klimaty zobacz na Panty & Stocking ;3.

Hellsinga jak najbardziej oglądałem. Biorę się właśnie za OVA.

@Yeaven

Dzięki za całą listę, jednakże więcej jak 2-3 tytuły mnie nie zainteresują ^^'. Swego czasu, na początku mojej przygody z serialami jarałem się wszelkiej maści komediami szkolnymi najlepiej z ecchi, akcją i romansem jednakże im dłużej przyglądałem się tym tytułom tym mniej mam ochoty po nie sięgać.

@desp

A oglądałeś może Slam dunk'a, Hajime no Ippo, Major'a, Kaleido Star (o akrobacjach), Initial D, Redline, Ookiku Furikabutte, One Outs ^^? Sprawdź te tytuły, bo mnie Kuroko na basuke odrzuciło podejściem do sportu ;P

@Edit

A Parasyte czytałem mangę dość dawno temu, co do anime czekam z obejrzeniem ;P

Jeśli tak bardzo lubisz anime o sporcie to polecę Ci jeszcze Bari Bari Densetsu i Wangan Midnight.

Kuroko no basuke wymięka przy starym dobrym Slum Dunku :) Co do Panty & Stocking to widziałem, zdecydowanie moje klimaty. Ja po prostu cenię sobie wszystko co poje*ane :)