Problem z CPU

Witam,otóż pojawił się u mnie niedawno problem z CPU mianowicie - powiedzmy że dopiero co załączyłem komputer.Wszystko działa sprawnie itd. ale po paru godzinach (może 2-4) CPU zaczyna świrować,skaczę naglę do 100% zużycia,wraca do ponownego stanu,skaczę na 94%-100% i tak w kółko przez co nie da się obejrzeć czasem normalnie filmu,słuchać muzyki a co dopiero można myśleć o graniu.Są ścinki w dźwięku i obrazie przez to ;/ Nic wcześniej nie robiłem żeby coś takiego mogło się stać.Komputera używałem/używam tak samo jak wcześniej i nic takiego nie miałem a teraz wielki klops ogólnie. Pomaga na jakiś czas zrestartowanie komputera ale to nie jest rozwiązanie problemu ;/ Jeśli ktoś wie o co może chodzić i da radę jakoś pomóc to byłoby miło ;)

A jak sprawa temperatury? Kiedy wymieniałeś pastę pod procesorem albo czyściłeś z kurzu

A jaki to ma Pan zasilacz? Może kończy żywot?

Przeskanuj programem antywirusowym np Malwarebytes. Pomogłoby gdybyś podał specyfikacje swojego pc.

I jeśli antywirus nie pomoże, to zrób loga programem HijackThis.

Wirus raczej nie załącza się po kilku godzinach. Jak kopie czy coś to robi to od razu, stawiam właśnie na temperaturę ktora po jakimś czasie rosnie tak wysoko ze spada wydajność i tu pomaga reset i odpoczynek, aczkolwiek moze to byc i robak

Malware to nie jest na pewno bo systematycznie oczyszczam komputer z tego. Zasilacz mam 400W ale nie pamiętam jakiej firmy.Czyściłem z kurzu jakiś tydzień czy też 2 tygodnie temu.Mogę jedynie podejrzewać pastę jeśli o to chodzi bo trochę czasu minęło.Temperatura aktualna procesora to 70*C (Otwarty Chrome z kilkoma kartami,Skype i Launcher LoL'a).

Well, specyfikacje mogę podać chociaż nie wiem czy to pomoże bo tak jak mówię komputer nigdy wcześniej tak nie działał a nie zmieniałem nic.

KG: Nvidia GeForce GTX 650 Ti

Procesor: Intel Core 2 Quad 2.40GHz

Płyta główna: AsusTeK Computer INC. P5G41T-M LE

Mialem cos takiego i w prefmonie bylo napisane ze to SVHOST albo cos podobnego . Obczaj (resource monitor).

Jak masz 70 w tak na prawdę spoczynku, to pastę powinieneś wymienić tak czy inaczej. Jak źle odprowadzane jest ciepło, spada wydajność procesora

W takim razie pastę wymienię na pewno, i tak jest coś takiego jak svchost.exe ale nie jest to przypadkiem windows aero? Przynajmniej mi się tak wydaję a komputer zawsze działał normalnie z włączonym Aero.

To jest systemowe, nieszkodliwe

Najpierw zrób formata. Później zobaczymy co dalej, ale myślę, że format załatwi sprawę.

Pasta do wymiany. Przyłóż rękę do płyty, procka, grafy, ramu. Zobaczy czy nie jest zbyt "gorąco" przy którymś podzespole płyty. Jak pasta nie pomoże, to ewentualnie zasilacz. Jak wykluczysz problemy hardware-u, to format. Ewentualnie możesz odpalić kaspersky rescue disk przed uruchomieniem OS i zobaczyć czy ci znajdzie jakiś syf

Witam,otóż pojawił się u mnie niedawno problem z CPU mianowicie - powiedzmy że dopiero co załączyłem komputer.Wszystko działa sprawnie itd. ale po paru godzinach (może 2-4) CPU zaczyna świrować,skaczę naglę do 100% zużycia,wraca do ponownego stanu,skaczę na 94%-100% i tak w kółko przez co nie da się obejrzeć czasem normalnie filmu,słuchać muzyki a co dopiero można myśleć o graniu.Są ścinki w dźwięku i obrazie przez to ;/ Nic wcześniej nie robiłem żeby coś takiego mogło się stać.Komputera używałem/używam tak samo jak wcześniej i nic takiego nie miałem a teraz wielki klops ogólnie. Pomaga na jakiś czas zrestartowanie komputera ale to nie jest rozwiązanie problemu ;/ Jeśli ktoś wie o co może chodzić i da radę jakoś pomóc to byłoby miło ;)