Aion czy Tera Online?

Witam.

Nie wiem na które MMO się zdecydować: Aion, czy Tera?

Najbardziej w grach MMO cenię sobie PVP, wygląd świata, fajny klimat i żeby w end game nie było nudno.

Która gra waszym zdaniem jest lepsza?

Jeśli TERA, to grać na Gameforge, czy rosyjskiej wersji?

Proszę o odpowiedź. :)

Mi osobiście Tera nie przypadła go gustu, wiec osobiście polecałbym Ci Aiona, ale sprawdź sobie Tere u ruskich bo serwery dopiero co powstały wiec każdy ma świeży start, zawsze możesz później przyjść do Siona na EU gdzie to czy zaczniesz dziś czy za miesiąc nie zrobi Ci różnicy bo i tak będziesz miał sporo do nadrobienia.
Nie wiem jak dziś jest w terze bo grałem na p2p, ale w Aionie jest endgame będziesz mial co farmic, będziesz miał pvp czy na dredgionie czy na open worldzie

Powiem Ci że w Aionie end game wcale nie jest takli kolorowy jak piszą. Grałem w tą grę kilka mies. i ludzie często z niej rezygnują. - piszę to z doświadczenia własnego legionu. Sam z niej zrezygnowałem, gdyż później end game wygląda tak iż wchodzisz o 18 na takie źródełka, a o 20 (czy tam o 21, bo nie pamiętam) startuje siege, czyli taka wojna frakcji i w sumie to są jedyne zajęcia. Ew. można na instę się zebrać, ale idzie po jakimś czasie rzygać tym, a i ludzi z legionu trzeba zebrać (to też troszkę czasu pochłania). Raz w tygodniu robisz takie garnizony na max lvl co zajmuje tak z dzień roboty.

Żeby potem lepsze eq na pvp złożyć musisz na te siege chodzić i wbijać punkty honoru. Dla takiego szarka jest to dość trudne, bo punkty honoru dostajesz za obronę / atak twierdzy i raz że ciężko to zaliczyć to dwa nawet jak ubijesz kogoś broniąc twierdzę (obrona), albo podczas ataku to może tego nie zaliczyć (info o tym, czy zaliczyłeś i dostałeś punkty przychodzi po siege).

Dodatkowo jak chcesz się bardziej nie denerwować to radzę założyć od razu jakąś op postać, bo balans klas w tej grze jest do kitu.

Krótko mówiąc gra szybko potrafi znudzić.

PS. I nie daj się omamić jakimiś tekstami o kolorowych tęczach, bo jest to gra dla takich osób co codziennie mogą o tej 20 - 21 chodzić na te siegie i modlić się o zaliczenie. ~ i tak przynajmniej z 6mies. biegasz na oficerski set. Nie wiem jak będzie teraz, gdyż w tym mies. idą jakieś "WIELKIE ZMIANY".

Tak jak kolega napisał wyżej wystartowała Rosyjska wersja TERY można sprawdzić co i jak , w przypadku Aiona, trzeba poświęcić naprawdę dużo czasu żeby coś osiągnać no i oczywiście na endgame Goldpack wymagany jest bez tego ani rusz.

Tu już nie chodzi czy goldpack jest wymagany czy nie. Endgame Aiona po prostu ssie. Oohoho super można farmić garnizony raz w tygodniu jee(przy drugiej turze krew Cie zalewa bo po 1. Jest to nudne po 2. Nie raz nie dwa nie znajdziesz gracza do ubicia po 3. Jak znajdziesz gracza to ma full pvp gear 4. Jak nie ma full pvp gearu to ucieknie w miejsce gdzie nie będziesz mógł go zabić.) można też dziennie zrobić jedną arenę 1v1 uuuu extra, możesz też biegać po świecie i szukać przez 1h 1 osoby. Farmienie w oczku? Po co ale jak chcesz możesz tam pobiegać i bić ludzi którzy maja full pvp gear. Siegie? Oooo tak xxx osób vs xxx osób totalny spam tab+hotkeye bo nad czym tu myśleć taktyki i tak nie ma. Uważam, że AION to świetna gra DO 60 lvl'a. Naprawdę group pvp(tak z 3 osóbki) na riftach jest piękne, "Przechodzenie" map, robienie kampanii, poznawanie swojej klasy - istny miodek. Mechanika postaci też jest świetna ale tak jak mówiłem endgame ssie.

Tu już nie chodzi czy goldpack jest wymagany czy nie. Endgame Aiona po prostu ssie. Oohoho super można farmić garnizony raz w tygodniu jee(przy drugiej turze krew Cie zalewa bo po 1. Jest to nudne po 2. Nie raz nie dwa nie znajdziesz gracza do ubicia po 3. Jak znajdziesz gracza to ma full pvp gear 4. Jak nie ma full pvp gearu to ucieknie w miejsce gdzie nie będziesz mógł go zabić.) można też dziennie zrobić jedną arenę 1v1 uuuu extra, możesz też biegać po świecie i szukać przez 1h 1 osoby. Farmienie w oczku? Po co ale jak chcesz możesz tam pobiegać i bić ludzi którzy maja full pvp gear. Siegie? Oooo tak xxx osób vs xxx osób totalny spam tab+hotkeye bo nad czym tu myśleć taktyki i tak nie ma. Uważam, że AION to świetna gra DO 60 lvl'a. Naprawdę group pvp(tak z 3 osóbki) na riftach jest piękne, "Przechodzenie" map, robienie kampanii, poznawanie swojej klasy - istny miodek. Mechanika postaci też jest świetna ale tak jak mówiłem endgame ssie.

Trochę się uśmiałem czytając tą wiadomość, gdyż sam dobrze pamiętam jak Ci słabsi mi wiecznie uciekali, a od lepszych schodziłem zanim się zorientowałem od kogo dostaję ;d

Na siegach ujmę to troszkę inaczej niż wyżej:

Gracze, którzy już mają jakieś wyższe rangi po prostu wpadają i poza strefą wybijają wszystko przez co ciężej zaliczyć taką obronę twierdzy. - mają w d*pie że Ci słabi, którzy chcą się wybić stoją jak buraki przy tej twierdzy i czekają na wroga, aby zaliczyć. Dodatkowo jak masz starszy sprzęt to jest jeszcze gorzej.

Aion to jest po prostu gra gdzie ciężko się wybić. Trzeba poświęcić naprawdę dużo czasu, a dodatkowo idzie się wkurzać. Ludzie potrafią być naprawdę chamscy i z przeciwnych frakcji stoją na terenach tzw. wspólnych i farmią tych słabszych (nwm po co). Dokładnie pamiętam jak mi gladka x4 pod rząd zabijali iż musiałem na łowcę 65 wbijać.

Zresztą tu masz GameForge jak i w terze ;d

Napisałęś o PvP, więc wskazywałoby to na Aiona, choć niestety w tej grze jest tak, że wielu się po wymaksowaniu ekwipunku w niej nudzi. Nie ma jakoś tak bardzo wiele do roboty wtedy. Grałem przez jakiś rok i cały czas mam kontakt z paroma osobami i tak to wg nich wygląda. Są instancje, a nawet jest ich sporo, ale one są raczej przeciętne i niezbyt porywające. Aion to gra przede wszystkim dla typowych farmerów gustujących w repetytywnej rozgrywce i skupiających się na zdobywaniu ekwipunku, waluty, punktów (abyss, honour), seksownych skórek na zbroje itp. Tu nie chodzi o dynamiczną akcję i dobrą zabawę, ale o mozolne dorabianie się czegoś.

TERA oferuje lepszy wygląd (o wiele nowocześniejsza grafika) oraz o wiele lepsze dungeony z całkiem niezłymi walkami z bossami. Jednak jest to gra bardziej skupiona na PvE z PvP będącym raczej dodatkiem do tego. PvP nie jest jednak do końca złe. Terę mogę polecić choćby ze względu na o wiele lepsze dungeony przy których człowiek nie zaśnie z nudów jak w wielu tych aionowych.

Jezeli zamierzasz wbic maxa a pozniej robic dzien w dzien to samo (bardzo nudne siege) to Aion

Jezeli insty TERA

Na Ruska TERE nawet nie ma co sie pchac bo po co ? masz zamiar ogladac cyrylice godzinami ?? A poszla tam zapewne mala garstka ludzi.

przy wejściu patcha na Tere Online RU czyli za jakieś 2-3 tygodnie ma wejść tez tam angielska wersja gry wiec cyrylice mamy teraz później będzie dobry angielski ^^
Jezeli zamierzasz wbic maxa a pozniej robic dzien w dzien to samo (bardzo nudne siege) to AionJezeli insty TERANa Ruska TERE nawet nie ma co sie pchac bo po co ? masz zamiar ogladac cyrylice godzinami ?? A poszla tam zapewne mala garstka ludzi.

przy wejściu patcha na Tere Online RU czyli za jakieś 2-3 tygodnie ma wejść tez tam angielska wersja gry wiec cyrylice mamy teraz później będzie dobry stary angielski ^^

Zawsze to powtarzałem i powtarzać będę. Jeśli chcesz zagrać w TERA'ę to dobrze się zastanów nad tym czym chcesz grać i graj tym do końca. Inaczej czeka Cię expienie na tych samych mapach, questach, mobach. Pod tym względem Aion jest lepszy, bo tam przynajmniej masz dwie frakcje.

Powiem Ci tak , tera=no target, aion=target, zastanów się który z tych systemów walki wolisz i sprawdź grę SAM, nie bierz opinii ludzi za mocno pod uwagę bo każdy woli co innego,a już na pewno nie tych co wieszają psy na jakimś tytule. Sprawdzisz sam i będziesz wiedział najlepiej :)

w Aionie są dużo ciekawsze questy jak ciśniesz postać od początku, w Terze jest typowe zabij iles tam zbierz ileś tamm (oczywiście w Aionie też to spotykamy, ale Tera w tym po prostu pływa. Ale... jako gracz , który spędził sporo czasu w Aionie, polecę Terę , walka przez non-target jest sporo ciekawsza, w Aionie ubrany gracz na pvp spamuje tylko przycisk, tutaj trzeba nieco więcej myśleć i często ktoś z lepszym gearem może dostać na pvp - no i system craftingu ciekawszy imo, z punktami produkcji ograniczającymi nieco szybkość wbijania leveli w poszczególnych profesjach, przez co ekonomia w grze jako tako się trzyma

w Aionie są dużo ciekawsze questy jak ciśniesz postać od początku, w Terze jest typowe zabij iles tam zbierz ileś tamm (oczywiście w Aionie też to spotykamy, ale Tera w tym po prostu pływa. Ale... jako gracz , który spędził sporo czasu w Aionie, polecę Terę , walka przez non-target jest sporo ciekawsza, w Aionie ubrany gracz na pvp spamuje tylko przycisk, tutaj trzeba nieco więcej myśleć i często ktoś z lepszym gearem może dostać na pvp - no i system craftingu ciekawszy imo, z punktami produkcji ograniczającymi nieco szybkość wbijania leveli w poszczególnych profesjach, przez co ekonomia w grze jako tako się trzyma

Nie zgodzę się z Tobą tylko w jednej kwestii w Aionie na pvp nie możesz spamować przycisków, bo to nie walka pve, trzeba myśleć jaki skill użyć, w miarę potrzeby szybko kontrować skille przeciwnika, jednak jak napisałeś w Terze jest więcej zabawy z tym.

Nie zgodzę się z Tobą tylko w jednej kwestii w Aionie na pvp nie możesz spamować przycisków, bo to nie walka pve, trzeba myśleć jaki skill użyć, w miarę potrzeby szybko kontrować skille przeciwnika, jednak jak napisałeś w Terze jest więcej zabawy z tym.

ty tak na serio? no jak dla ciebie czy nacisnąć 3 zamiast 1 to kupa myślenia to cofam to co napisałem :D , w dodatku chainy w Aionie masz pod jednym przyciskiem , więc spam jeszcze bardziej ułatwiony, i ostatnia rzecz, jak cię dorwie gościu ubrany w Abysowy set to zanim się zorientujesz - leżysz, więc nawet twoje myślenie o zastosowaniu jakiegokolwiek bloku nie ma sensu - tak jest Aion skonstruowany po prostu, deal with it!

ty tak na serio? no jak dla ciebie czy nacisnąć 3 zamiast 1 to kupa myślenia to cofam to co napisałem , w dodatku chainy w Aionie masz pod jednym przyciskiem , więc spam jeszcze bardziej ułatwiony, i ostatnia rzecz, jak cię dorwie gościu ubrany w Abysowy set to zanim się zorientujesz - leżysz, więc nawet twoje myślenie o zastosowaniu jakiegokolwiek bloku nie ma sensu - tak jest Aion skonstruowany po prostu, deal with it!

ok czyli wg Ciebie ranger/sin nie odpala bursta no bo po co mozna nacisnac od razu 5 i wypalić z jakiegoś tam skila potem 6 poprawisz innym itd itd itd. Sądząc po tym co piszesz albo nigdy nie miałeś porządnego pvp albo grałeś klasą która jest prosta jak budowa cepa np taki sorc jakies cc a potem klikasz skille. Od razu piszę żebym nie został źle rozumiany, używanie bursta to nie wielka filozofia, ale u sina można to robić co chwile wiec warto jednak o tym pamiętać jesli pvp nie trwa 5-10 sekund. Chainy są pod jednym klawiszem czasem nawet dwa. Warto sobie je ustawić jeśli np jeden z chainów jest lepszy a wg kolejności chainow używa się go po 2 krotnym naciśnięciu klawisza 3. Pewnie o tym wiesz bo spamując skille wygrywasz wszytko B)

Z Abyssowym jestem tak jest, że set pve nie ma szans.

czyli sam sobie zaprzeczyłeś, najpierw napisałeś w poście wyżej "trzeba mysleć" teraz odpowiadasz , to co ja wcześniej pisałem , ze to jednak nie wielka filozofia, dla mnie , jak i dla wielu , ta twoja "niewielka filozofia" jest czystym spamowaniem kilku klawiszy, a i jeszcze jedno , podałeś klasę najbardziej chyba złożoną (o ile można to tak nazwać) , grając sorcem, sm-em czy nawet gunnerem możesz przy pvp zagryzać się dodatkowo przekąskami :) tak są one skomplikowane

Co ma do tego przykład klasy złożonej :>? nie każda klasa powinna być tak prosta jak sorc(ale nim też trzeba umieć grać)
Może trochę źle się wyraziłem pisząc o spamowaniu skilli wcześniej. Jednak moje zdanie pozostaje takie, że spamowanie skilli 1,3,4 na pvp nie da CI sukcesu :)

To w takim razie zostając niedaleko tematu PvP na end Game. Jak nie Aion to co?

PvP w Aionie jest bardzo dobre, kilka postów powyżej mieliśmy małą dyskusje nad spam>non-target, that's all! polecam obydwie gry , jeżeli lubisz pvp, w obydwie grałem (gram) i obecnie na rynku chyba tylko ArcheAge ma fajniejsze pvp (w otwartym świecie) ale tam trzeba mieć zapas gotówkowy (albo poświęcić ze 2 miechy i się tego samego dorobić w grze)

Grałem w Aiona, grałem w Tere. Bardziej chodziło mi o dyskusje na temat PvP w end game. Jakie gry, co fajne, co słabe, jak miałoby wyglądać wymarzony content PvP itp