Pso2.exe przestał działać

Witam. Dzisiaj pobrałem sobie Phantasy Star Online 2 JP oraz PSO2 Tweaker i napotkałem problem, z którym od około 2h nie potrafię sobie poradzić. Na początku wszystko jest w porządku, ale problem pojawia się dopiero po bezpośrednim wejściu do gry (wybraniu postaci). Mam sytuację, w której pierwszy NPC do nas mówi, potem musimy wybrać jedną z 2 opcji "1. Yeah...", "2.What?"(coś w tym stylu). Po tym on znowu mówi kilka zdań i jest pokazana mapa/krajobraz. Następnie NPC mówi ostatnie zdania i w momencie, gdy mam przejąć kontrolę nad swoją postacią (tak myślę), pojawia się znienawidzony przez wszystkich błąd "pso2.exe przestał działać".
Próbowałem różnych detali, wybranych przeze mnie i domyślnych, użycia opcji "PSO2.exe troubleshooting" w PSO2 Tweakerze, dodania pso2.exe do wyjątków w firewall'u, szukania rozwiązań w google.

Dodam jeszcze, że to nie wina mojego hardware'u, ponieważ w benchmarku gra utrzymywała 60+ fps na max detalach.

Rozdaję "Lubię to" pomocnym postom :)

Wygląda to na błąd w plikach translacyjnych. Próbowałeś przywrócić PSO do japońskiej wersji i zanistalować angielskie patche jeszcze raz? Czasem jest tak, że błędy wywala bez większego powodu, bo nie oszukujmy się, sam Tweaker jest nielegalny i robiony przez rzeszę fanów, a nie jakąś firmę. Jeżeli zaznaczyłeś również w Tweakerze opcję usunięcia intro, filmików itd. itp. to jest to pradopodobnie przyczyna tego błędu. Sprawdź też czy gra jest zaktualizowana, ale zakładam że z tym nie ma problemów. Jeżeli żadna z opcji w Tweakerze w zakładce "troubleshooting" też nie zadziała, to spróbuj reinstalacji Tweakera, ewentualnie całej gry. Więcej poradzić nie mogę, bo Tweaker ma pełno bugów i stwierdzenie który przyczepił się do ciebie jest jak walka z wiatrakami.

Zainstalowałem ponownie wszystkie patche, english patche, ustawiłem fps limit na 60 i o dziwo zaczęło działać :)

Witam. Dzisiaj pobrałem sobie Phantasy Star Online 2 JP oraz PSO2 Tweaker i napotkałem problem, z którym od około 2h nie potrafię sobie poradzić. Na początku wszystko jest w porządku, ale problem pojawia się dopiero po bezpośrednim wejściu do gry (wybraniu postaci). Mam sytuację, w której pierwszy NPC do nas mówi, potem musimy wybrać jedną z 2 opcji "1. Yeah...", "2.What?"(coś w tym stylu). Po tym on znowu mówi kilka zdań i jest pokazana mapa/krajobraz. Następnie NPC mówi ostatnie zdania i w momencie, gdy mam przejąć kontrolę nad swoją postacią (tak myślę), pojawia się znienawidzony przez wszystkich błąd "pso2.exe przestał działać".
Próbowałem różnych detali, wybranych przeze mnie i domyślnych, użycia opcji "PSO2.exe troubleshooting" w PSO2 Tweakerze, dodania pso2.exe do wyjątków w firewall'u, szukania rozwiązań w google.

Dodam jeszcze, że to nie wina mojego hardware'u, ponieważ w benchmarku gra utrzymywała 60+ fps na max detalach.

Rozdaję "Lubię to" pomocnym postom :)