Mesmer czy Guardian?

Jak w temacie. Mam nie lada problem, bo obie postaci mi się bardzo podobają (obie mam na 17lvl). Lecz expienie dwóch postaci jednocześnie nie doprowadzi mnie do niczego.

Więc pytam się was bardziej doświadczonych graczy, która z tych postaci jest chętniej brana na insty, która lepiej sobie radzi na wvw itp.

Na WvW lepszy jest guardian. Mesmer nie zalicza się nawet do zergowej mety WvW. Aktualny meta build guardiana na WvW: http://metabattle.com/wiki/Build:Guardian_-_AH_Frontliner

zarówno wvw jak i dungeony zdecydowanie guardian

Osobiście leję na metę. Mesmer jest dobry na sPvP, bo swoimi klonami to sieje chaos. Poza tym wbrew opiniom ma dobrego, a nawet bardzo dobrego survivala. Z drugiej strony mamy jeszcze Dungeony - tutaj sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Guardian zadaje trochę więcej damage (choć zależy od broni) niż Mesmer. Mimo to i jedna i druga postać są chętnie zapraszane na dungeony. Guardian wnosi fajne defensywne buffy, z drugiej strony Mesmer wnosi Time Warp, który bardzo pomaga w DPS'ie, poza tym dobrze traitowany ma praktycznie stały reflect pocisków. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi niestety.

Odpowiedz sobie tylko czy wolisz bronić czy wnosić chaos. To wszystko.

Moim mainem jest mesmer, ale mam też guardiana na 80 levelu i jeśli jest to twoja pierwsza postać, to guard będzie dla ciebie idealny. Mesmer zbyt mocno polega na traitach i do 60 levela expi nim się bardzo, bardzo ciężko. Jest wolny, ma tragiczny dmg i def. Bardzo ciężko solować nim trudniejsze rzeczy, a i phantasmy zbytnio nie pomagają. Dopiero na 80 levelu zaczyna się właściwa zabawa. Dlatego według mnie odpuść sobie mesmera i zacznij grać guardianem, który nie ma problemów w żadnym trybie gry, a i levelowanie nim jest dużo szybsze i przyjemniejsze. Chociaż jeśli jesteś masochistą takim jak ja i uwielbiasz sobie utrudniać życie, to mesmer będzie dla ciebie idealny.

Jak w temacie. Mam nie lada problem, bo obie postaci mi się bardzo podobają (obie mam na 17lvl). Lecz expienie dwóch postaci jednocześnie nie doprowadzi mnie do niczego.Więc pytam się was bardziej doświadczonych graczy, która z tych postaci jest chętniej brana na insty, która lepiej sobie radzi na wvw itp.

Graj tym, czym ci sie gra najprzyjemniej. Na insty wezma cie nawet jak bedziesz gral piekarzem. Ci wyzej co pisza ci o mecie, chyba sami maja problem z meta. Ta z Breaking Bad.. Nie sluchaj idiotow, graj tym co ci sie bardziej podoba i badz dobry w tej klasie a nie bedziesz mial problemow z niczym. Gralem engi jak byl uznany za najgorsza profe w grze i nigdy nie uslyszalem ze engi nie biero. To nie ta gra po prostu.

GRAJ TYM CO CI SIE PODOBA I NIE SLUCHAJ MENTALNYCH NIEWOLNIKOW CO NIE SA W STANIE NAWET SAMODZIELNIE WYBRAC POSTACI JAKA BEDA GRAC.

A jak mowia ze guardian lepszy na www od mesa to mnie pusty smiech ogarnia. Biedni chlopcy...

KAZDA profa wnosi cos do teamu, nie wazne co ten team ma zamiar robic, czy pve czy pvp, kazda profa moze wniesc cos przydatnego, tylko musisz wiedziec sam co wnosisz, czy dmg, czy utlilty, czy cokolwiek innego.. Tyle.

Dziękuje za odpowiedzi na moje pytanie. Ostatecznie zdecydowałem się rozwijać Guardiana.

Chętniej brany będzie guard. Moim zdaniem to jest klasa która musi być w pt. Mesek też fajna postać ale niestety troszkę mniej użyteczna ( nie mówię że jest bezużyteczna ). Powiem tak, na dungi pójdziesz wszystkim bo ludzie nie robią problemów. Guardian może supportować zespół, ma mnóstwo buffów no i jest bardziej wytrzymały ( o ile też wiesz jak używać uniku). Mesek... mesek ma efektowne i efektywne klony ( strasznie wkurzające na pvp), ładnie wyglądające skille i teleporty, portale, niewidki które urozmaicają rozgrywkę :) Na koniec dodam jeszcze że musisz się zastanowić nad tym ile golda chcesz przeznaczyć na ubranie postaci. Bo jeżeli chcesz ubrać postać pod full dps to guardian będzie tańsza opcją. Set i bronie z CoF,CoE lub Arah, a niestety u meska potrzebny jest assassin którego nie zdobędziesz na żadnym dungu. Jedynie tp lub fart w MF.

Jak w temacie. Mam nie lada problem, bo obie postaci mi się bardzo podobają (obie mam na 17lvl). Lecz expienie dwóch postaci jednocześnie nie doprowadzi mnie do niczego.

Więc pytam się was bardziej doświadczonych graczy, która z tych postaci jest chętniej brana na insty, która lepiej sobie radzi na wvw itp.