Płyta główna

Szukam płyty głownej pod ten sprzęt:

i5 4440

r7 265 2gb gddr5 directcu II oc

1x hyperx ddr3 8gb 1600 cl9 fury blue

samsung ssd 850pro 128gb

zasilacz 600w unnamed bronze standard

myślałem nad:

Płyta główna ASRock Z97 PRO4 Z97 LGA1150 (Z97 PRO4)

ale nie jestem pewien czy będzie dobra, proszę o opinie lub sugestie mobo o podobnej cenie

zależy mi na:

jak najmniejszym imput lag i wydajności

obowiązek:

1x ps/2

2x usb 2.0

ref

Po co płyta na Z97 do zablokowanego CPU i pamięci 1600MHz? Na dodatek jeśli nie kupiłeś jeszcze podzespołów to daruj sobie RAM w jednej kości. Dual channel(2x4GB) jest o wiele lepszym wyjściem.

Jeśli chodzi o płytę to polecam MSI B85-G43 bądź Asrock B85-PRO4 z lekką przewagą opcji nr 1 (chłodzona sekcja zasilania).

Po co płyta na Z97 do zablokowanego CPU i pamięci 1600MHz? Na dodatek jeśli nie kupiłeś jeszcze podzespołów to daruj sobie RAM w jednej kości. Dual channel(2x4GB) jest o wiele lepszym wyjściem.Jeśli chodzi o płytę to polecam MSI B85-G43 bądź Asrock B85-PRO4 z lekką przewagą opcji nr 1 (chłodzona sekcja zasilania).

1 http://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1150

2 MSI B85 po tygodniu 1 slot na ramy przestał działać potem biosu nie odpalał, także podziękuje

3 nigdy nie napisałem że nie zrobie upp

4 z testów i opini ASRock Z97 PRO4 jest najbardziej wydajny i kompatybilny z 4440

5 skoro obsługuje 1600hz to więcej mi nie trzeba

6 radiator na zasilaniu czy nie to i tak niema nic do znaczenia skoro temp. tego obszaru i tak nigdy nie przekroczy 60 stopni

Zanim cokolwiek kupisz zmień ZASILACZ !

GA-B85-HD3, GA-B85-D3,

mobo napisałem w podobnej cenie (400-500), zasilacz kosztowal 380 zł działa od kilku miesięcy i nie mam z nim problemów, mam listwe także nic nie pójdzie

Ale racja zmień zasilacz (albo chociaż podaj nazwę/model) bo co z tego że chodzi parę miesięcy jak w każdej chwili może pieprznąć.

1 http://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1150 2 MSI B85 po tygodniu 1 slot na ramy przestał działać potem biosu nie odpalał, także podziękuje 3 nigdy nie napisałem że nie zrobie upp 4 z testów i opini ASRock Z97 PRO4 jest najbardziej wydajny i kompatybilny z 4440 5 skoro obsługuje 1600hz to więcej mi nie trzeba 6 radiator na zasilaniu czy nie to i tak niema nic do znaczenia skoro temp. tego obszaru i tak nigdy nie przekroczy 60 stopni

1. ?

2. Oczywiście innym producentom nie zdarzają się wady fabryczne.

3. Zmiana Haswella na Broadwella to normalnie szał.

4. Skąd to wytrzasnąłeś? Nie no, wiadomo, że B85 jest mniej kompatybilny z i5 4440 smi1.png

5. Jak już upierasz się na Z97 to kupno takiego ramu to czysty debilizm w momencie gdy 2400MHz jest droższe o parędziesiąt złotych.

6. To już najlepiej kup jakieś Mini-ATX z sekcją 2+1 :D

7. i5 4440 jest nieopłacalny względem poprawionego 4460.

mobo napisałem w podobnej cenie (400-500), zasilacz kosztowal 380 zł działa od kilku miesięcy i nie mam z nim problemów, mam listwe także nic nie pójdzie

Tak, definitywnie listwa ochroni komponenty gdy strzeli zasilacz smi1.png

1. ?2. Oczywiście innym producentom nie zdarzają się wady fabryczne.3. Zmiana Haswella na Broadwella to normalnie szał.4. Skąd to wytrzasnąłeś? Nie no, wiadomo, że B85 jest mniej kompatybilny z i5 4440 5. Jak już upierasz się na Z97 to kupno takiego ramu to czysty debilizm w momencie gdy 2400MHz jest droższe o parędziesiąt złotych.6. To już najlepiej kup jakieś Mini-ATX z sekcją 2+1 7. i5 4440 jest nieopłacalny względem poprawionego 4460.Tak, definitywnie listwa ochroni komponenty gdy strzeli zasilacz

dobra racja, zasilacz może być niewypałem ale nie musi tak być, to co napisałem na początku to posiadam, chce po prostu dobrą płyte główną która potrzyma z 2 lata i będzie działać z nowym sprzętem który niedługo zakupie(albo i nigdy) ramy wtedy kupiłem w 1 kości tylko dlatego że 1 slot mi nie działał (B85M) co do 4. chodzi o imput lag

dobra racja, zasilacz może być niewypałem ale nie musi tak być, to co napisałem na początku to posiadam, chce po prostu dobrą płyte główną która potrzyma z 2 lata i będzie działać z nowym sprzętem który niedługo zakupie(albo i nigdy) ramy wtedy kupiłem w 1 kości tylko dlatego że 1 slot mi nie działał (B85M) co do 4. chodzi o imput lag
B85-G43 w wersji ATX, a nie Micro-ATX. Płyta główna nie ma żadnego wpływu na input laga. Jeśli input lag jest problemem to na początek zajmij się monitorem i upewnij się, że używasz cyfrowego kabla obrazu.

dobrze wybieram msi B85-G43, masz lajka za męczenie się ze mną, zamykam

Szukam płyty głownej pod ten sprzęt:

i5 4440

r7 265 2gb gddr5 directcu II oc

1x hyperx ddr3 8gb 1600 cl9 fury blue

samsung ssd 850pro 128gb

zasilacz 600w unnamed bronze standard

myślałem nad:

Płyta główna ASRock Z97 PRO4 Z97 LGA1150 (Z97 PRO4)

ale nie jestem pewien czy będzie dobra, proszę o opinie lub sugestie mobo o podobnej cenie

zależy mi na:

jak najmniejszym imput lag i wydajności

obowiązek:

1x ps/2

2x usb 2.0