Nauka pisania bezwzrokowego

Ostatnio postanowiłem się poważnie zabrać za naukę tej umiejętności, kiedyś próbowałem, ale wtedy byłem znacznie młodszy i zniechęciłem się szybko. Teraz praktycznie każdy to potrafi, tylko nie ja, a nie chcę być w tym gorszy. Po za tym naczytałem się w internecie że jedyną wadą jest długi czas treningu, więc czemu nie spróbować. Obecnie piszę kilkoma palcami jednocześnie, ale i tak co najwyżej wyciągam 230 znaków na minutę, a chciałbym pisać szybciej. Który program/strona internetowa jest według was najlepsza i na co powinienem uważać aby nie wyrobić sobie złych nawyków?

Kiedyś pamiętam na informatyce dawali nam takie zadania :D Już nie pamiętam co to za program. Ja się nauczyłem szybko pisać dzięki diablo 2 ;p

Nie każdy to potrafi. Wystarczy próbować na siłę pisać na klawiaturze bez patrzenia, i to pomaga. Ja osobiście tak jak i większość ludzi, opanowałem to w ten sposób, że to samo z siebie weszło mi w krew. Polecam 10fastfingers.com .

Mistrz klawiatury z czasów podstawówki - zawsze wygrywałem szkolne konkursy z niego dzięki temu, że klepałem jak głupi :D

Dzięki niektórym mmorpg, naprawdę nauczyłem się szybko czytać, obmyślanie strategii na bossa i pisanie na czacie było wymagające, no ale cóż.

mistrz klawiatury kiedyś był bardzo popularny - pamiętam sam korzystałem. Jednakże wystarczy długi czas korzystania z klawiatury sprawi, że zapamiętasz jej układ. Ja tak miałem i nie potrzebowałem żadnego mistrza klawiatury - po prostu dużo korzystałem z komputera.

Jednak nie każdy to potrafi - to fakt. Ale właśnie istnieją takie wspomagacze jak mistrz klawiatury - kiedyś miałem też darmowy program tego typu, ale niestety nie pamiętam, jak się nazywał/

Trochę sobię poćwiczyłem, jak do tej pory dobrze nie jest. Czasem mylę się gdzie jest konkretna litera (na szczęście mniej więcej wiem gdzie klawiszę leżą i co najwyżej wcisnę klawisz obok). Będzie ciężko, nie spodziewam się że szybko zacznę pisać znaczne lepiej

Kwestia jest taka, że musisz sam sobie rozplanować palce. Gdzie który powinien lecieć i po co, ten "standardowy" układ z poradników nie każdemu leży. No i wiadoma kwestia, którym palcem wciskać alt, którym spację (sam osobiście z nawyku klikam dwoma kciukami naraz). No i pamiętajmy, że szybkie pisanie to nie wklepanie po kolei bez polskich znaków ciągu liter. Bo tak to przeważnie wygląda u niektórych "speed fingerów". Polecam otworzyć okno przeglądarki z jakimś tekstem, pomniejszyć do połowy ekranu przeglądarkę i w drugiej połowie notatnik i przepisywać czytając - najlepiej ciągle nowe teksty. I nie staraj się pisać szybko, tylko dokładnie. Potem im mniej "bekspejsów" zrobisz podczas przepisywania tym staraj się przyspieszać tempo, może pomóc jakiś taktometr(sam nie korzystałem). A tak swoją drogą, planujesz jakąś przyszłość z szybkim pisaniem, czy po prostu nabywasz niewiele znaczącą umiejętność dla gracza?

P.S.
Najważniejsze w układzie klawiatury są klawisze które łatwo się pamięta (W,S,A,D) - to zna każdy, spacja, enter, backspace czy shifty. Od tych klawiszy musisz znaleźć zajęcie dla drugiej dłoni w podobnym układzie, skopiować a reszta przyjdzie z pamiętania kierunku. :)

Dziwnie jest czytać, że ktoś chcę się nauczyć tak naturalnej rzeczy :P Wybacz w żadnym wypadku z ciebie nie drwię po prostu pisanie bezwzrokowe wchodzi samo po jakimś czasie nawet jeśli nie trenujesz tego w jakiś wyspecjalizowany sposób. Ja osobiście uczyłem się na gadu gadu i grach online ale nie mam zielonego pojęcia ile czasu to zajęło. Moim zdaniem ucz się pisać szybciej, a pisanie bezwzrokowe przyjdzie samo.

Dawno temu na informatyce w szkole miałem coś takiego jak nauka umiejętności szybkiego pisania ale nie pamiętam programu :D Pograj troche w lola to szybko się nauczysz, tylko w tej grze w czasie walki która trwa całe 4 sekundy musisz znaleźć czas na napisanie co robiłeś z matką najwiekszego feedera :D Moim zdaniem praktyka to jedyne słuszne działanie w kierunku aby się tego nauczyć, często dużo pisz, nawet do głupiego notatnika na początku na pewno nie będzie to za szybkie tępo bo bd musiał poprawiać masę błędów ale z czasem dojdziesz do perfekcji. Na obecnej klawiaturze, mam wytarte większość klawiszy i mimo to nie przeszkadza mi to zupełnie :D

Myślę że tu nie ma co się jakoś szczególnie uczyć, staraj się pisać nie patrząc na klawiaturę. Nie chwaląc się chyba tak od zawsze robię. No oczywiście mam problem jak przesiadam się z komputera na komputer i mam inne przyciski pod palcami to już jest pewien problem i dyskomfort ale to jest kwestia przyzwyczajenia palcy do klawiatury.

znajdź dziewczynę i pokłóć się z nią na facebooku lub na GG od razu zaczniesz szybko pisać wiadomości. One umieją u nas wzbudzić zamknięte umiejętności np. szybkie klikanie na klawiaturze i na dodatek z nerwem :) Sukces gwarantowany :D

Tak jak Aeth wcześnie napisał : program mistrz klawiatury oraz mistrz klawiatury 2

Seria ta zawiera taki szereg tutoriali gdzie najpierw uczysz się pisać słowa patrząc tylko na podpowiedzi z monitora a potem przechodzi się do pełnych zdań. Polecam

Ostatnio postanowiłem się poważnie zabrać za naukę tej umiejętności, kiedyś próbowałem, ale wtedy byłem znacznie młodszy i zniechęciłem się szybko. Teraz praktycznie każdy to potrafi, tylko nie ja, a nie chcę być w tym gorszy. Po za tym naczytałem się w internecie że jedyną wadą jest długi czas treningu, więc czemu nie spróbować. Obecnie piszę kilkoma palcami jednocześnie, ale i tak co najwyżej wyciągam 230 znaków na minutę, a chciałbym pisać szybciej. Który program/strona internetowa jest według was najlepsza i na co powinienem uważać aby nie wyrobić sobie złych nawyków?