World Of Warcraft Plusy?

Witam zastanawiam się nad kupnem wowa ale jakoś nie mogę się zdecydować. Prosiłbym weteranów o przedstawieniu plusów i minusów gry oraz podsumować czy warto teraz zaczynać przygodę z wowem ? (Za pomoc dziękuje)

Plusy:

+Duży wybór ras i zróżnicowane klasy, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

+To protoplasta wszystkich MMO z którego inni wszystko zgapiają.

+Rozbudowane Uniwersum i dobra fabuła.

+Stosunkowo przyjemne expienie w porównaniu do większości innych MMO.

+PvP wymagające w porównaniu do innych MMO, trzeba dobrze ogarniać swoją postać by coś na nim ugrać.

Minusy:

-Mało dynamiczna, robienie dungeonów ogranicza się do stania blisko healera by przypadkiem cię nie pominął przy leczeniu.

-Wiele osób uważa, że endgame ta gra ma świetny a ja powiem - dosyć przeciętny i standardowy (to, że WoW właśnie stworzył ten standard to inna historia). Głównie robisz raidy (albo czekasz na nie pół dnia), te które są na topie oraz te, które kiedyś były (solo spokojnie można je zrobić), scenariusze, wbijanie repy (by móc kupić jakiegoś fajnego mounta) no i oczywiście PvP, World Bossy... Wydaje się to dużo i różnorodnie ale pozory mylą. i tak większość czasu spędzisz afcząc w stolicy, taka prawda.

-Jeśli jesteś totalnym laikiem w świecie WoWa to weterani mogą na ciebie mieć z górki co z pewnością utrudni ci znalezienie ogarniętej gildii, a bez gildii ciężko funkcjonować w endgame.

-Ogólnie jest dosyć przestarzała, zarówno pod względem grafiki jak i ogólnej mechaniki.

-Blizzard coraz bardziej ją casualuje i coraz bardziej udziwnia - ten ostatni dodatek to już w ogóle śmiech na sali, jakieś garnizony (czy wspominałam, że wcześniej wprowadzili pokemony?), z lore też strasznie pomieszali (cofanie w czasie i takie tam, ogólnie głowa boli)

-Na PvP jest równy i równiejszy, to niestety nie gw2 - eq ma całkiem spore znaczenie, na początku będziesz więc chłopcem do bicia by w strasznych bólach wyfarmić wreszcie lepszy set. Na Arenach jest to mniej odczuwalne, ale na bg to naprawdę boli.

Łohohoho xD Aleś dowalił..

dodatkowe plusy:
-Dobrze zrobiony system profesji, zbieractwa i tak dalej.
- Raidy są bardzo wymagające i bez zgranej ekipy i kilku dziesięciu wipe'ach nie zrobisz żadnego bossa.
- Questy nie ogarniczają się tylko do przynieś, zabij, wróć. Są questy gdzie trzeba zabić elitę, gdzie trzeba lecieć samolotem i zabijać inne samoloty, robić zrzuty, Strzelać z działek i tak dalej. Jest tego mnóstwo!
I wiele więcej. Na prawdę gra w wowa nie ogranicza się do expienia. Podczas expienia można robić profesje, łowić, odkrywać świat, achievmenty..

Co do minusów..
-Mało dynamiczna. No cóż... możliwe, ale ja tego nie odczuwam. Jeśli bawisz się grą, to dungeony dają wiele frajdy. Stanie blisko healera, a powiedz w jakiej grze nie stoi sie blisko healera? ;d Grupa trzyma się miejsca gdzie stoi tank i tyle.
-Afcząc w stolicy.. Afkują ludzie, którzy albo wszystko osiągnęli i mają po xxxxxx golda, albo ludzie bezradni i leniwi. Zawsze jest co do roboty. Ktoś zbiera raid, ktoś chce pomocy w dungeonie, expisz z kolega, expic alta, profesje.. sporo jest tego, ale szanuję Twoje zdanie.
-O gildiach się nie wypowiem, bo od razu znalazłem ludzi, którzy mi pomogli i powiedzieli wiele o wowie, potem już sam sie uczyłem (czasy wotlka, gdzie z gildi nie dostawałeś perków czyt. 15% wiecej expa
- Grafika w WoD - wszystko co mam do powiedzenia w tej kwestii
- Tu się zgadzam. Garnizony to totalna porażka i destrukcja gospodarki w grze. Wcześniej musiałeś polecieć do danej lokacji z kilofem, ślęczeć 1-5h na tej mapie i szukać skałek a przy okazji użerać się z innymi osobami. Teraz stawiasz garnizon i karzesz kopać. Po kilku h wracasz i masz skałki... Których nawet sprzedać nie możesz, bo każdy je ma xd

Ogólnie zaczynać się opłaca oczywiście (w przyszłości kupno abonamentu za golda w grze) Bo poznasz historię warcrafta, zamoczysz warki w epickości gry, zaczniesz jako pachołek, a skończysz jako bohater świata Azeroth!
Tylko dobrze się zastanów. Gra wymaga odwagi, charakteru, męstwa i chęci by w przyszłości cierpliwość zamieniła się w potęgę, moc i ogar!

Lok'tar Ogar!

Dziękuje wszystkim za opinie.Zdecydowałem się na zakupy wowa mam nadzieję ze gra jest tak dobra jak wiele osób twierdzi.Jeszcze raz dziękuje

Postaraj się tylko wczuć w swoją postać. Bądź nią, exp razem z nią, czytaj co jaki skill daje, co zrobic by stać sie silniejszym! Musicie tworzyć jedność, Ty i Twoja postać!

Postaraj się tylko wczuć w swoją postać. Bądź nią, exp razem z nią, czytaj co jaki skill daje, co zrobic by stać sie silniejszym! Musicie tworzyć jedność, Ty i Twoja postać!

Miszczu ucz mnie :)

Co do Wowa to jest naprawdę kawał dobrego rpg i wzór dla mmo oczywiście jeśli wczujesz się w fabułę i będziesz ją dokładnie śledzić. A historia opisana w WoWie jest naprawdę epicka i warta tych pieniędzy sam grałem na globalu za czasów WoTLKa później za bardzo zaczęli kombinować ale jak wprowadzą ten abonament za gold to raczej wrócę do Azeroth.

Nauczę Cię, choć widać, żeś oświecony! Idź drogą światła, wykonuj zadania, zdobywaj uznanie wśród wiosek, a wrogów swych niszcz orężem wykutym w pocie czoła w orgrrimarskich piecach

A czy może mi ktoś objaśnić na czym polegają te garnizony by nie tworzyć oddzielnego tematu ? Posiadam WOW-a do pand i zastanawiałem się ostatnio nad powrotem do gry ale w momencie gdzie usłyszałem coś o tych garnizonach trochę zacząłem się martwić więc chce się upewnić.

Z góry dziękuje.

A czy może mi ktoś objaśnić na czym polegają te garnizony by nie tworzyć oddzielnego tematu ? Posiadam WOW-a do pand i zastanawiałem się ostatnio nad powrotem do gry ale w momencie gdzie usłyszałem coś o tych garnizonach trochę zacząłem się martwić więc chce się upewnić.Z góry dziękuje.

Po wylądowaniu w Draenorze stajesz się dowódcą wojsk hordy/sojuszu. W każdym odwiedzonym miejscu w Draenorze będziesz musiał również założyć jeden z dwóch posterunków, które będziesz mógł wybrać. Np. w nowym Nagrand warsztat z "czołgami", za pomocą których możesz walczyć albo stajnię, która umożliwia graczom walkę na mountach.

Co do samych garnizonów - to jest krótko mówiąc Twój fort, w którym spędzasz większość czasu kiedy nie raidujesz ani nie bawisz się w PVP. Podczas zdobywania kolejnych poziomów w Draenorze odblokowane zostaną w nim kopalnia i ogród, w których możesz pozyskiwać surowce bez konieczności posiadania odpowiednich profesji, a także chatka rybaka oraz miejsce dla Twoich petów. Oprócz tego masz również dostępne inne budynki takie jak baraki, stajnia, budynki rzemieślinicze, itp. (jest tego całkiem sporo, więc będziesz musiał poszukać o nich informacji w internecie), które możesz awansować do poziomu 3, odblokowując nowe bonusy.

W garnizonie możesz również zbierać followerów, czyli NPC, które wykonują dla Ciebie zlecenia lub, niektórzy z nich, chodzą za Tobą po Draenorze o ile wybudowałeś baraki. Większość z nich nabędziesz wykonując questy, ale rzadsi, np. Meatball, Leeroy, Croman wymagają zdobycia odpowiedniego achievementu. Misje, na które wysyłasz followerów zazwyczaj nagradzają Cię złotem, specjalnym garnizonowym surowcem, punktami doświadczenia dla followerów albo nawet itemami z raidów.

Co do powrotu do WoWa - jak dla mnie WOD to jest dodatek na miesiąc, może dwa, bo później oprócz klepania cały czas tych samych raidów albo chodzenia na bg/areny nie ma zupełnie nic do roboty. Wcześniej grałem od premiery do połowy grudnia, aż gra mi się znudziła, teraz po usłyszeniu o tokenach kupiłem prepaid, ale na grze spędzam może godzinę dziennie :<

Dziękuje za wyczerpująca wypowiedź, jednak potwierdziły się moje obawy chociaż skusił bym się gdyby dodatek nie był taki drogi do tego prepaid

.

Plusy

+Porządne uniwersum

+Stabilna gra, która nie istnieje od wczoraj

+Dobre PvE (raidy), szczególnie wtedy, jeżeli masz gildię nastawioną na progres.

Minusy

-Jako, że tytuł jest nastawiony na PvE, to ma niestety słabe PvP.

W sumie gra ma dużo zwolenników, zdania są podzielone trochę zbocze z toru, którego dotyczył temat i zadam w sumie najważniejsze pytanie :

Czy warto kupić WOW WOD i wydać te 200 zł ?

Swego czasu grałem na pandach i bardzo mi się podobały scenariusze dungi, daily questy i inne ale jakoś mi z dnia na dzień się znudziła gra, nie pamiętam dlaczego teraz chętnie bym wrócił tylko trochę odstrasza cena jak na grę w która mam pograć miesiąc czasu.

I w sumie jeszcze jedno pytanko jak to jest z tym rafem ? kiedyś można było kupić prepaida za 20-30 zł na miesiąc i wolał bym wydać te 30zł i zobaczyć czy warto wrócić do gry.

Pozdr.

Aktualnie warto jest kupić samego battlechesta za 50zł i dojść na spokojnie do 90 poziomu. Na świecie jest mnóstwo rzeczy do roboty, świetne linie fabularne i oczywiście ciekawe dungi/insty, które przedstawiają swoją historię.

Jedynym minusem, jest fakt, że gra stała się przystępniejsza. Szaman nie musi nosić totemów, strzelec nie ma kołczanu (nawet broń białą mu zabrali), a dungi nie wymagają dodatkowej roboty przy ich robieniu (tzn nie trzeba latać po itemy z zewnątrz, żeby przywołać bosa, a same questy również w większości są w środku). Mi to nie przeszkadza, nie mam już tyle czasu co kiedyś, nie chce się męczyć z potworkami o tym samym poziomie, żeby tylko wbić kolejny poziom. Chce zwiedzać swobodnie świat, poznawać naprawdę ciekawą historię i przede wszystkim mieć zawsze coś do roboty. A w wowie do roboty zawsze coś jest - chociażby walki zwierząt, które sporej liczbie osób się nie podobają, a przecież nikt nie zmusza do używania ich.

Jednym słowem warto kupić chociażby battlechest z 30 dniami i wejść w świat. Jak się spodoba iść dalej, jak nie, zwyczajnie zostanie nam ładne pudełko na półce

@Ristofer

Tylko doładowanie, które miesięcznie wynosi +/- 40zł zależy gdzie kupujesz

Tak w wielkim skrócie, RAF został zmieniony technicznie oraz umieszczony w grze. Od tego czasu nie ma już możliwości kupienia prepaid'a za grosze. Teraz 90-100zł za 2 miesiące albo za 35-40k golda (tyle kosztuje na serwerze na którym gram) w grze na miesiąc od kogoś zaufanego.

PS:
battlechesta można dorwać nawet za 38zł np. na g2a

W wowa jak już wspomniałem grałem i posiadam 90tego paladyna :) ale dziękuje za odpowiedz jeszcze sie zastanowię ;0

Postaraj się tylko wczuć w swoją postać. Bądź nią, exp razem z nią, czytaj co jaki skill daje, co zrobic by stać sie silniejszym! Musicie tworzyć jedność, Ty i Twoja postać!

Sry, że offtop, ale zabrzmiałeś jak jaśnie oświecony Yberion z gothica.

Witam zastanawiam się nad kupnem wowa ale jakoś nie mogę się zdecydować. Prosiłbym weteranów o przedstawieniu plusów i minusów gry oraz podsumować czy warto teraz zaczynać przygodę z wowem ? (Za pomoc dziękuje)