LeveL Up?

Jakiś pomysł na wbijanie LV? Leci jak krew z nosa. Dopiero 40 stuknął a już mam powoli dosyć. Nawet latanie w Mists Of The Edge to przy moim graniu z 2-3 lv dziennie

Daily PvP, WvWvW (1-2 lvle z tego co pamiętam). GW2 to nie jest gra, gdzie expisz szybko.

WvWvW w zergu szybko idzie :)

Ee, teraz i tak expienie jest już szybsze. Zresztą nie śpiesz się tak z tym - przecież w endgame robisz w sumie to samo co teraz - latasz na world bossy i robisz dynamiczne eventy. Jedyne co robisz dodatkowo to dungeony i fractale, więc się tak nie napalaj bo się przypalisz zaraz na początku :P

Zauważyłam też, że sporo osób oblega ten dungeon i na nim expią. Czy jest to szybszy sposób to trudno mi powiedzieć, ale możesz spróbować.

Levelowanie oraz odkrywanie świata było dla mnie najprzyjemniejszą rzeczą po premierze GW2. Na maksymalnym poziomie gameplay jakoś diametralnie się nie zmienia, nie masz tutaj typowego end-game jak w innych mmo.

Więc po co się spieszyć, jeżeli grasz żeby wbić jak najwyższy level oraz najlepszy gear to nie jest to widocznie MMO dla ciebie.

Ale jeżeli chcesz szybko podexpić (czego nie polecam bo potem są problemy z traitami, gearem i innymi pierdołami) to rób dungeon AC (explorable), najlepiej wszystkie ścieżki. Jedna ścieżka to jakieś 15-25 minut a daje cały jeden poziom.

Innym sposobem jest granie masy PvP, oraz robienie daily PvP za które dostajesz potiony które zwiększają Tobie progress w reward tracku aktywnym. Co tierów dostajesz książeczkę która daje ci po kliknięciu jeden poziom.

Osobiście jednak wolę expić poprzez robienie mapek na 100%, zawadzając czasami o pobliskie eventy.

Siedzisz w Kessex i robisz w kółko spider queen, alchemika, centaur chain na zachodzie (most, 3 weteranów, boss) oraz obrony miasteczek i obozowisk. Nagrody skalują się z Twoim poziomem, więc nawet w pierwszej lokacji dostaniesz tyle samo co na równym poziomie. Jak Ci się znudzi polowanie na eventy - rób rzeczy pod 100% mapki. Zwykle odnalezienie 2-3 teleportów, punktów zainteresowania, zrobienie zdania czy odwiedzenie miejsca widokowego daje tyle samo co jeden event.

Ale to co powiedział przedmówca - szkoda w ten sposób się wybijać, bo potem np. nie będzie Ci się chciało kończyć mapek (bo nie dają expa, więc po co), a odwiedzanie, podziwianie widoków i tego jak to wszystko wygląda daje ogrom radochy.

Ok, dzięki. A powiedzcie mi czy robić wszystkie mapy? Tzn. jest sens na 40lv robić jakąś lokację 1-15? Czy exp się skaluje i jest taki sam jakbym robił mapę 40lv? Bo jak już mam robić te 100% map to wolę kluczem od najniższych di najwyższych

Exp się skaluje, każda mapa daje praktycznie tyle samo expa, niezależnie od poziomu postaci.

Hmmm szybkie levelowanie zabija tę grę, więc trochę nie dziwię się ludziom, którzy się od razu znudzili skoro parę dni po premierze wbili 80. A nie o to tutaj chodzi. Mimo to dobrym sposobem, który został pominięty jest craftowanie. Robisz to, na co masz materiały w ilościach hurtowych :D. Uwierz, że można dzięki temu zdobyć trochę leveli:). Poza tym na PVP z reward trackera lecą książki +1 lvl, więc możesz spróbować. Wybierzesz metodę, która najbardziej przyspieszy. Ale jednak lepiej cieszyć się grą :).

Jak dla mnie to rób 100% mapy każda mapa po kolei, jak wyżej napisali gracze po przez szybki exp stracisz przyjemność z gry. A 100% mapy i tak ci się przyda, dzięki temu też poznasz lepiej swoją postać (mechanika etc.).

GW2 to nie jest gra, gdzie expisz szybko.

Taaa? Bez problemu w 7 dni grania można wbić 80 lvl. Jeżeli chcesz szybko wbić lvl to rób craft, za jeden masz około 8 lvl. Wszystkich craftów jest 8 więc masz około 64 leveli za sam craft. To jak szybko levelujesz na EotM zależy od zerga i commandera. Jedni grają stricte pvp, a innym zależy na karmie i expie. Robienie mapek jest dosyć czasochłonne ale również opłacalne. Za karme ubierzesz się u "serduszek", a za 100% każdej mapki dostajesz nagrody. Jest jeszcze możliwość kupowania ścieżek AC, CM, TA

Ok a powiedzcie jeszcze jak są dungi to za każdy zrobiony dung na końcu po bossie się dostaje tyle expa, czy tylko jak pierwszy raz robisz?

z tego co pamiętam to 2 razy możesz powtórzyć daną ścieżkę za taką samą ilośc expa. Później jest albo dużo mniej albo wcale ( nie pamiętam bo nie powtarzam ścieżek od dawna ). A tak z ciekawości lekki offtop, masz już jakaś gildię ?

pro tip.

Sa dwa rodzaje jedzenia. Jedno daje ci ikonke jedzonka a drugie daje ci ikonke klucza mechanika. Jest to wazne o tyle, ze moszesz miec po 1 aktywnym danego rodzaju, czyli np nie mozesz miec 2 jedzonek z kluczem aktywnych na raz ale mozesz miec jedzonko i kluczyk na raz bez problemu. Czemu to wazne? Bo chyba kazde jedzonko daje bonus do expa, w poloczeniu te dwa daja calkiem przyjemny boost, no i oczywiscie inne bonusy typu wiecej pauera albo zycia albo szanse na drop, wiec same plusy, i to podwojnie :D Sprawdzaj kupcow co maja na stanie, bardzo czesto maja unikatowe wypieki tylko w tym miejscu.. Ewentualnie mozesz sobie cos upiec jak zbierasz roslinki..

No i lvlujesz robiac wszystko, za wszystko jest exp, za samo bieganie po nieodkrytym terenie jeszcze bez walczenia nawet masz exp, za ogladanie widoczkow masz exp, za zrobienie kupy tez pewnie dostaniesz exp. Za gathering, czyli kopanie mineralow, scinanie drzew i zbieranie roslin tez daja exp. Za crafting rowniez ale to raczej droga bajka, choc jak ci zbywa materialow to czemu nie? :) No i znajdz gildie, kogos milego zeby z toba poszedl i pokazal dungeony dostepne na twoj lvl i przetargal za ryj po co latwiejszych explorer modach, bo przed 80 mozesz je robic, ale jest naprawde ciezko bez 80tek w teamie ;)

Masz mnoooostwo opcji na to co robic, to ci sie znudzi, rob tamto, a mape i tak bedziesz musial odkryc w 100% wiec na 80 szykuj sie na odwiedziny w mapkach startowych, i to rowniez jest jeden z celow gry, ze ktory rowniez dostajesz exp ;)

Mam nadzieje ze pomoglem ;)

Ja w 3 tyg wbiłem 80 i grałem normalnie rób dungi odkrywaj świat i normalnie lvl wskoczy szybko

ps na 80 jest fuzo mniej do roboty wiekszosc rezygnuje nie radze sie spieszyc

Taaa? Bez problemu w 7 dni grania można wbić 80 lvl. Jeżeli chcesz szybko wbić lvl to rób craft, za jeden masz około 8 lvl. Wszystkich craftów jest 8 więc masz około 64 leveli za sam craft. To jak szybko levelujesz na EotM zależy od zerga i commandera. Jedni grają stricte pvp, a innym zależy na karmie i expie. Robienie mapek jest dosyć czasochłonne ale również opłacalne. Za karme ubierzesz się u "serduszek", a za 100% każdej mapki dostajesz nagrody. Jest jeszcze możliwość kupowania ścieżek AC, CM, TA

Wydaje mi się, że nie miał na myśli, że się NIE DA, tylko nie ma sensu :)

BTW na samym Chefie z Crafting boosterem wbiłem ze 20 leveli :).

Tak czytam panowie aż mi narobiliście smaka na GW2 :) Dzięki !

nie mogłeś wbić 20 lvli, exp cap za crafting 0-400 to 7 lvli teraz, kiedyś było 10

Edge of the mists.

Ale pierwszą postacią radzę waypointy poodkrywać i pozwiedzać mapy, bo się później przyda.

No i lvlujesz robiac wszystko, za wszystko jest exp, za samo bieganie po nieodkrytym terenie jeszcze bez walczenia nawet masz exp, za ogladanie widoczkow masz exp, za zrobienie kupy tez pewnie dostaniesz exp. Za gathering, czyli kopanie mineralow, scinanie drzew i zbieranie roslin tez daja exp. Za crafting rowniez ale to raczej droga bajka, choc jak ci zbywa materialow to czemu nie? No i znajdz gildie, kogos milego zeby z toba poszedl i pokazal dungeony dostepne na twoj lvl i przetargal za ryj po co latwiejszych explorer modach, bo przed 80 mozesz je robic, ale jest naprawde ciezko bez 80tek w teamie Masz mnoooostwo opcji na to co robic, to ci sie znudzi, rob tamto, a mape i tak bedziesz musial odkryc w 100% wiec na 80 szykuj sie na odwiedziny w mapkach startowych, i to rowniez jest jeden z celow gry, ze ktory rowniez dostajesz exp Mam nadzieje ze pomoglem

Fajnie że się rozpisaleś ale skoro wbiłem już 40+ to raczej zauwazyłem za co się dostaje expa;)

Bardziej mi chodziło co się najbardziej opłaca robić by tego expa dostawać więcej. Już wszystko wiem, dzięki wszystkim za sugestie - myślałem że po prostu jak w większości grach jest jakiś uber trick i tyle. A tak to już ogarnąłem, robie mapy i dungi i mykneło 7lv od rana jutro pewnie zrobie 55 i trochę pogonie PvP by nabrać wprawy. Oczywiście dyskusja dalej otwarta - dużo nowych graczy zaczyna więc może nie tylko mi się przydadzą porady