Talisman czy warto kupić?

Witam

Już po raz kolejny na cdp jest promocja na cyfrowe gry Talisman, która w latach 90 miała popyt. ( osobiście nie grałem )

Czy ktoś z Was ma wersje cyfrową ? Jak wrażenia ? Czy jest możliwość z kimś zagrać w to poprzez multi ? Czy opłaca mi się kupować, jeżeli będę grał sam ( tzn żaden znajomy nie kupi)

Gra samemu, po pewnym czasie znudzi, nic nie przebije rozgrywki wieloosobowej, czy to przez komunikator czy ,,gorace posladki". :D

Sam często gram.

Grę polecam, tylko nie radzę grać samemu, gra jest w większości losowa i jeśli szukasz czegoś do sprawdzenia swojego skilla i obmyślania strategii to nie radzę wybierać. Złodziej zbyt OP jest na końcu gry :D

Dlaczego gry planszowe są dobre ? Bo są planszowe i gra się w gronie prawdziwych osób, z którymi się śmiejesz, albo którym możesz przywalić jak robią Ci w grze koło d*py :)

Im więcej osób tym lepiej.

Ta gra jest bardzo prosta. Miała popyt, bo na rynku łatwo dostępny był wtedy jedynie Eurobiznes, a Magia i Miecz jest lepsza pod każdym możliwym względem od tego syfu. I ma świetny klimat fantasy, którego w tamtych czasach rzadko można było spotkać. Nie znaczy to jednak, że jest to dobra w porównaniu do innych podobnych planszówek. Mechanika gry jest całkowicie losowa, co jest dużym minusem, bo na nic nie mamy wpływu. Idziemy w losowe miejsce, wykonujemy losową czynność na danym polu itd. Jako dzieciak się tym wszyscy zachwycali, bo nie wydawało się to wtedy takie proste. Teraz znudziłoby mi się po 20 minutach. Znam z 50 lepszych gier planszowych.

Nie polecam wersji cyfrowej. Jak już chcesz w to pograć, a jeśli nie grałeś lub nie grałeś w ogóle w planszówki to warto, wtedy polecam wersję planszową.

Nie polecam wersji cyfrowej. Jak już chcesz w to pograć, a jeśli nie grałeś lub nie grałeś w ogóle w planszówki to warto, wtedy polecam wersję planszową.

Jeśli ma wydać 15zł na wersję cyfrową (nawet bez żadnych DLC), to naprawdę kompletnie się nie opłaca? Toć to Talisman w normalnej wersji prawie 200zł kosztuje...

Nic nie przebije tego, ze plansze i figurki mozesz dotknac, planszowa wersja jest warta tych 200 zl.

Jak zagra w cyfrową, to tylko obrzydzi sobie tę grę. Nie warto moim zdaniem.

Nie chodzi o pieniądze, bo z torrentów to nawet za darmo znajdzie, a ja i tak bym nie polecał.

Są wypożyczalnie planszówek w niektórych miastach. Może jakiś kolega ma wersje planszową?

200zł, owszem, ale taka gra zostaje na lata. Diablo 3 też tyle kosztowało, a nie dość, że gra słaba, to mało kto w to gra, a za parę lat jużnikt nie będzie w to grał i płyta będzie do wyrzucenia.

Tak kawałek papieru z figurkami, które można pomalować, z ładnymi zdjęciami jest wart te 200zł.

PS.

Gra jest do kupienia za 150 zł, wystarczy nie klikać w pierwsze linki, które nam wyskakują, tylko zjechać trochę niżej.

Skep REBEL jest drogi jak cholera, Galakta też ma drogo, bo w końcu to wydawca.

Niestety w moim dzieciństwie nie było gier planszowych tzn były ale zdarzały się sporadycznie a szkoda. Mam kilku kolegów co grają w takie hmm planszowe ale w uniwersum Warhammer tam to całe stoły się rozkłada hehe i te malowanie figurek...fajna sprawa.

Kupiłem Talismana w wersji podstawowej na cdp za 15staka a co mi tam. A nóż może namówię kogoś czy coś... tylko pytanie czy jest gra poprzez sieć ? Tzn losowy gracz itp .

Trochę przegapiłeś było jakiś czas temu w bundlu za 1$. A gre ogólnie polecam, sam gram dość często na singlu

Jeśli kiedykolwiek grałeś w planszówki, czy to eurobiznes czy chińczyka i lubisz związane z tym klimaty, mechanizmy, rzuty kostką chodzenie po planszy, czytanie kart, przy tym lubisz fantastykę to jest dla ciebie. Jest to jedyna gra planszowa na rynku która ma przyszłość ze względu na dodatki których będzie jeszcze dużo i jest konkretnie zrobiona. Muzyka nie nuży, po prostu pasuje, dźwięki toczenia się kostki czy podczas walki są w porządku. Dźwięki takie jak kwiczenie dzika po pokonaniu go, czy jęk mumii, są nawet śmieszne. Gra jest idealna szczególnie dla starszych graczy którzy pamiętają produkcje w których liczył się klimat, a nie wodotryski. Jest to w tym momencie najlepsza gra do hot seat jaka istnieje, z nowych produkcji bo hirołsów nic nie ruszy. Przegrałem już kilkanaście wieczorów razem ze znajomymi przy browarku, rozmowie i zawsze było elegancko. Idealna gra do spotkania towarzyskiego dla delikatnych fanów fantastyki. Gra może wydawać się losowa, ale trzeba pamiętać że użycie pewnych czarów w odpowiednich momentach czy użycie zdolności swojej postaci w odpowiednim czasie może zmienić obraz gry. Tak, w grze liczy się dużo szczęścia, wiadomo losowy wynik kością i losowa karta, ale gwarantuje że trzeba troszkę pomyśleć i planować nasze ruchy.

Czy jest lepsza od wersji papierowej? Zależy od odbiorcy. Są ludzie którzy powiedzą że: papier, dotknąć, rozłożyć i tak dalej, że nic tego nie zastąpi. No tak, ale na wersję papierową z dodatkami nie wydasz 150 zł tylko około 500 zł, a wersje digital z season passem masz za 65 zł w promocji. Rozkładanie, rozstawianie wszystkiego zajmuje trochę czasu, a tutaj wpadają znajomi (jeśli oczywiście jakichś masz i prowadzisz życie towarzyskie oprócz tego w internetach) klikasz ikonkę, przez HDMI puszczasz na TV, bezprzewodowa mysz na jakiejś książce i jest masa zabawy, przy tym nie absorbuje tak mocno żeby zapomnieć o rozmowie.

Mam na steamie przegrane z 20 czy 30 godzin i ani razu, powtarzam ANI razu nie grałem sam, to nie jest gra do grania na SI, tylko w sieci albo na gorących siedzeniach.

Jeśli zdecydujesz się na kupno w promo, to koniecznie z season passem dlatego że dostaniesz wszystkie dodatki które wyszły + wszystkie dodatki które wyjdą i trzeba pamiętać że season pass bez przeceny kosztuje 160 zł. Prawda jest też taka że cdp.pl co 3 miesiące robi promo -75%, ale akurat teraz ma wyjść nowy dodatek, skały i 6 nowych postaci, także jest hype powiadam :)

I jeszcze jedno, tu nie ma postaci OP, tak samo możesz wygrać Kurtyzaną, Łotrem, Piratem, Sługą Diabła czy Skrzatem.

Ode mnie nie usłyszysz złego słowa na tą grę, bo za taką cenę miałem i będę jeszcze miał masę zabawy, a bugi które spotykałem nie były tak straszne żeby narzekać.

Czy chciał bym mieć wersję papierową? Oczywiście, ale nie chce mi się wydawać 4- 5 stówek na cały zestaw, bo jestem za stary na rozstawianie tego wszystkiego i za leniwy, a tutaj LPM- klik klik i rozłożone. Zabawa i wrażenia z grania w wersje papierową i PC nie odbiegają od siebie drastycznie.

Polecam.

Już wczoraj kupiłem, ale wersje podstawową za 15 zł mówię nie będę dawał 50 zł za tą z wszystkimi dodatkami, bo jeszcze po 10 min odłożę w kąt i tyle z grania będzie... jednak dzisiaj żałuje, że nie kupiłem tej rozszerzonej wersji, bo gra na prawdę mi się spodobała mimo, że jestem amatorem gier planszowych. Oczywiście monopol-eurobiznes się grało nic po za tym. Gra jest na prawdę ciekawa i klimat fantasy dodaje sporo a do tego wersja cyfrowa świetnie zrobiona jest. No nic dzisiaj kupię chyba jakiś dodatek i będę mucił na razie z botami :) Baaa dzisiaj przychodzi znajomy i będzie sobie pykać, więc w sumie nie jest źle.

Jeżeli ktoś będzie chętny na jakieś rundki to zapraszam. Nick na steam - barooosz ( w razie problemów pisać na priv)

Już wczoraj kupiłem, ale wersje podstawową za 15 zł mówię nie będę dawał 50 zł za tą z wszystkimi dodatkami, bo jeszcze po 10 min odłożę w kąt i tyle z grania będzie... jednak dzisiaj żałuje, że nie kupiłem tej rozszerzonej wersji, bo gra na prawdę mi się spodobała mimo, że jestem amatorem gier planszowych. Oczywiście monopol-eurobiznes się grało nic po za tym. Gra jest na prawdę ciekawa i klimat fantasy dodaje sporo a do tego wersja cyfrowa świetnie zrobiona jest. No nic dzisiaj kupię chyba jakiś dodatek i będę mucił na razie z botami Baaa dzisiaj przychodzi znajomy i będzie sobie pykać, więc w sumie nie jest źle.Jeżeli ktoś będzie chętny na jakieś rundki to zapraszam. Nick na steam - barooosz ( w razie problemów pisać na priv)

To nie jest wersja rozszerzona tylko dodatkowy pakiet który się nazywa season pass, czyli wszystkie dodatki dostajesz + dostaniesz te które wyjdą w przyszłości.

Nie kupuj oddzielnie dodatków bo to głupie, jedna postać 2 zł, 4 zł, 10 zł, to jest do d*py i tyle, za dużo tego jest.

Kupujesz to: https://cdp.pl/talisman-digital-edition-season-pass.html i masz wywalone jaja, bo dostaniesz cały pakiet + to co wyjdzie w przyszłości, między innymi wielki dodatek z 6 postaciami i prawie 150 nowymi kartami i wszystko do steam będzie ci dodawać automatycznie.

Myślałem, że trzeba będzie trzeba nadpłacać na szczęście nie. Jeszcze się zastanowię nad tym season packiem promocja jest do niedzieli, więc mam czas. W tej grze szczęście odgrywa główną rolę i ogólnie dla mnie to strasznie frustrujące są te 2 pola w tym najbardziej wewnętrznym kręgu tj. sumowanie liczby oczek po rzucie i odejmowanie od siły/mocy i dopiero jak wyjdziemy na zero przechodzimy dalej ile razy tam próbowałem wejść hehe a ile statystyk straciłem, żeby w ogóle wejść tam. Wiadomo coś, kiedy miałyby wyjść te dodatki ? Gra chyba nie jest opuszczona przez twórców z tego co widze.

Jest rozwijana na bieżąco, dzisiaj wyszedł dodatek, nowa kraina i 150 kart. To o czym mówisz jest po to żeby nie raszować do korony jak się znajdzie za szybko talizman. Co do szczęścia, tak, ale jak grasz z kumplami którzy utrudniają życie zaklęciami i umiejętnościami, wygrana nie jest wtedy taka przypadkowa.

Wysłane z mojej Nokii 3210 przy użyciu miotacza ognia.

Czy jest jakaś możliwość zapisywania gier oddzielnie ? Tj. przyszedł kolega pograliśmy dobrą godzinkę i jutro chcielibyśmy dokończyć a w międzyczasie chciałbym sobie pograć np. z SI można coś zrobić ?

Nie ma takiej możliwości. Można tylko jedną grę na raz. Jedynie to możesz osobno grę online rozegrać.

Witam

Już po raz kolejny na cdp jest promocja na cyfrowe gry Talisman, która w latach 90 miała popyt. ( osobiście nie grałem )

Czy ktoś z Was ma wersje cyfrową ? Jak wrażenia ? Czy jest możliwość z kimś zagrać w to poprzez multi ? Czy opłaca mi się kupować, jeżeli będę grał sam ( tzn żaden znajomy nie kupi)