Monster Hunter Online

Nie ma jeszcze takiego tematu, to zakładam.

Kto czeka? Ktoś wie jak dostać się do bety? Na YT jest trochę filmików z gameplayu. Np. ten gościu brał udział chyba we wszystkich Alfa testach, każdy ma osobna playlistę, można pooglądać.

Grafika robi wrażenie, nasze ataki zostawiają rany na ciele potworów (niezbyt widoczne, ale można je zauważyć jak się przyjrzycie np. nogom wiwern po 30 minutach walki).

Ogólnie gameplay typowo Monster Hunterowy, czyli bierzemy konkretny quest i lecimy do odpowiedniego środowiska gdzie będziemy biegać pomiędzy mniejszymi areami, czyli będzie to coś ala dungeonówki bez otwartego świata.

PvP chyba nie będzie, w MH nigdy go nie było więc i tu go raczej nie będzie.

Gra podobno ma być f2p, ciekawi mnie więc co będzie w mikropłatnościach. Oby nie skończyło się na tym, że będziemy zmuszeni kupować za real kasę licencje na lepsze potwory.

Cieszy też fakt, że będzie wreszcie normalne sterowanie czyli odwracanie kamerą przy pomocy myszki i przedmioty przypisane do klawiszy 1-0 :P

Http://mho.qq.com/main.shtml Musisz być zarejestrowany na tym serwisie, co jakiś czas wysyłają dostęp (nawet nie klucze), ale z tego, co zauważyłem to głównie starym użytkownikom i weteranom Frontiera.

W każdym MH ataki zostawiają rany, zresztą o to chodzi. Rozwalić róg, pazury, skrzydła etc. by dostać więcej materiałów.

Jeżeli pójdą w stronę starego Frontiera, to raz na jakiś czas będzie do kupienia DLC z nowymi potworami (w MHF znane jako Seasons, jakoś 3 seasony do tyłu były darmowe).

Czy czekam? Nie. MH4U ma wszystko, co wersja PC będzie miała:

-Obracanie kamery za pomocą gałki analogowej wraz z możliwością centrowania na potworach

-Co-Op online

-Masa potworów i questów

-Itemy pod guzikami i C-Stickiem

Wiem, że w MH można odcinać ogony, rogi itp. ale w MHO dodali jeszcze coś takiego, że zostawiamy na potworze blizny w miejscach, gdzie najczęściej go uderzamy. Niby nic specjalnego ale robi wrażenie :P

Ja tam niecierpliwie czekam, nareszcie MH z normalną grafiką i sterowaniem, głupie mini-konsolki idą do boba, papa Nintendo.

Ta, zwłaszcza, że nie ma zapowiedzianej lokalizacji, więc nie wiadomo, czy sobie w ogóle pograsz (http://monsterhunter.wikia.com/wiki/File:MHOL-Crytek_Press_Release.png). No, chyba, że zamierzasz grać na krzaczkowatej wersji, ale z doświadczeń z MHF wiem, że to nic przyjemnego.

I nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że faktycznie nie wyjdzie poza Chinami, patrząc jak gry podobnego pokroju kończą na zachodzie. Czyli w najlepszych słowach miernie.

Czekam, zawsze lubiłem MH, ale nigdy nie było okazji pograć wygodnie na PC ;).

wraz z możliwością centrowania na potworach

...

Na szczęście to nie jest taki "lock-on" jak chociażby w serii Souls ;)

Z początku mieli nie wydawać tej gry poza chinami, ale ludzie zrobili petycje, grozili szubienicą i z tego co wiem to aktualnie mają w planach jednak grę wydać. A jak nie to mam kumpla co umie japoński to go przykuje do komputera i będzie mi ją na bieżąco tłumaczyć.

Z tego co czytałem, duży wpływ na wydanie MHO poza Azją ma sprzedaż Monster Hunter 4 Ultimate na rynku zachodnim.

Nie ma jeszcze takiego tematu, to zakładam.

Kto czeka? Ktoś wie jak dostać się do bety? Na YT jest trochę filmików z gameplayu. Np. ten gościu brał udział chyba we wszystkich Alfa testach, każdy ma osobna playlistę, można pooglądać.

Grafika robi wrażenie, nasze ataki zostawiają rany na ciele potworów (niezbyt widoczne, ale można je zauważyć jak się przyjrzycie np. nogom wiwern po 30 minutach walki).

Ogólnie gameplay typowo Monster Hunterowy, czyli bierzemy konkretny quest i lecimy do odpowiedniego środowiska gdzie będziemy biegać pomiędzy mniejszymi areami, czyli będzie to coś ala dungeonówki bez otwartego świata.

PvP chyba nie będzie, w MH nigdy go nie było więc i tu go raczej nie będzie.

Gra podobno ma być f2p, ciekawi mnie więc co będzie w mikropłatnościach. Oby nie skończyło się na tym, że będziemy zmuszeni kupować za real kasę licencje na lepsze potwory.

Cieszy też fakt, że będzie wreszcie normalne sterowanie czyli odwracanie kamerą przy pomocy myszki i przedmioty przypisane do klawiszy 1-0 :P