Podwyżka cen RP

Tak, Riot zapowiedział podwyżkę m.in. dla Europy - przykładowo zakup RP za 10€ będzie obecnie warty nie 1780, a 1575. Podwyżka wchodzi w życie 20 marca i raczej nie wydaje mi się, żeby Riot przemyślał tę decyzję.

Źródło: http://boards.euw.leagueoflegends.com/en/c/announcements-en/AoKE3zKs-rp-price-adjustment-in-europe

Juz teraz ludzie powoli przestaja kupowac te rp a oni jeszcze je robia drozsze = jeszcze mniej ludzie bedzie kupowac. To nie dziala tak jak oni mysla :).

Hmm a to dziwne przecież tyle mają graczy. Na pewno wszystko im się zwraca nie ma bata. Dziwna decyzja.

Zauważyli, że Blizz dał duże ceny za herosów i ludzie kupują, więc też chco więcej hajsu. Róznica jest taka, że na tym się bardziej mogą przejechać niż Blizz ze swoimi cenami, w końcu mają wielką bazę graczy, którzy z pewnością przynoszą wystarczająco dużo, a teraz chcą jeszcze więcej.

Jeżeli nie zmniejszą za sms też to bardzo się nie przejmuje, zawsze mi jakieś resztki niewykorzystane na koncie zostaną i mogę jakiegoś skina kupić. Czuję, że mogą się lekko przejechać na tym pomyśle.

Tylko ile jest Herosów w HOTS'ie, a ile w LoL'u? No właśnie. Poza tym ceny skinów nie różnią się prawie wcale. Bo w Hotsi'e są jakoś po 5 euro, a w LoL'u po 975 RP.

Zauważyli, że Blizz dał duże ceny za herosów i ludzie kupują, więc też chco więcej hajsu. Róznica jest taka, że na tym się bardziej mogą przejechać niż Blizz ze swoimi cenami, w końcu mają wielką bazę graczy, którzy z pewnością przynoszą wystarczająco dużo, a teraz chcą jeszcze więcej.

bo to blizz, ma fanatycznych fanow ktorzy twierdza ze d3 jak i hots z hearthem to genialne i epickie gry nie z tego swiata, a riot tego nie widzi i mysli ze oni tez tak moga zrobic i zarobic... :D

przejada sie niezle na tym pomyśle.

Według mnie dobrze zrobili. W innych grach poszło dawno to w górę. RP nadal będzie tańsze aniżeli na NA. A dlaczego jest to fair?

1) Riot i tak płaci dodatkowo VAT sprzedając RP na Europę i do ich kieszeni wpada o wiele mniej

2) Dolar dużo zyskał do wszystkich walut w ostatnim roku. Jak macie 100 Euro to Wam na zmianie kursu walut zyskacie czy stracicie 10 PLN. Ale jak macie miliony to jest możliwość ogromnych strat a nawet bankructwa

3) Wszystkie działania mają model biznesowy na 1-3 lata. Riot ma ogromne koszty, eventy, serwery, kilkadziesiąt biur - przez skoki w kursie walut wcześniej zaplanowany plan nie był rentowny.

4) To nadal gra F2P jedna z bardzo niewielu, w której nie istnieje P2W. Czy kupicie skórkę to Wasza sprawa.

5) Podsumowując wszystko powyższe 10 % to bardzo mała podwyżka do tego do się dzieje na rynkach walut i zapewne Riot wybrał najmniej raniące graczy minimum

https://www.youtube.com/watch?v=bV5r3lJDm9A

GImbusy nie zależnie od ceny kupią wszystko, aby być najlepszym w grze. Nie bronię Riot, jednak nikt nie dodał że jest to pierwsza podwyżka od 5 lat. Dla nas to drogo, jednak do Europejczyka gdzie zarabia za godziwą stawkę, nie wniesie to różnicy w kosztach. Więc dla niego będzie, to taniocha jak znalazł.

Kasahara jeden myślący, bo dla każdego jakikolwiek balans to zło... Takie małe zmiany watpie żeby miały wpływ na ostateczną decyzje czy ktoś kupi te RP czy nie. Jak dla mnie sprawiedliwy ruch, czemu europa ma płacić mniej za więcej? Wyłączcie bobkowe myślenie, uwagi że Riot nie przemyślał decyzji nie świadczy o tym że to RIOT jej nie przemyślał tylko że gracze jej nie przemyśleli i nie zrozumieli.

Według mnie dobrze zrobili. W innych grach poszło dawno to w górę. RP nadal będzie tańsze aniżeli na NA. A dlaczego jest to fair?4) To nadal gra F2P jedna z bardzo niewielu, w której nie istnieje P2W. Czy kupicie skórkę to Wasza sprawa.

Nie zauważyłem żadnych wzrostów cen skórek w SMITE, ba co tydzień jest promocja na 3 różne i do tego masz 50 gemów za darmo jak się przez tydzień logujesz codziennie, czyli po miesiącu masz 200 gemów - tyle ile trzeba za $$$ skórkę w trakcie przeceny.

Jeśli chodzi o drugi punkt(4) to w ogóle bzdura, w żadnej normalnej grze MOBA nie ma P2W, chyba że porównujesz MOBA do MMORPG, ale wtedy tylko udowadniasz, że nie jesteś zbyt inteligentny, więc branie pod uwagę Twoich wypowiedzi poważnie jest niepoważne.

Nie zauważyłem żadnych wzrostów cen skórek w SMITE, ba co tydzień jest promocja na 3 różne i do tego masz 50 gemów za darmo jak się przez tydzień logujesz codziennie, czyli po miesiącu masz 200 gemów - tyle ile trzeba za $$$ skórkę w trakcie przeceny.Jeśli chodzi o drugi punkt(4) to w ogóle bzdura, w żadnej normalnej grze MOBA nie ma P2W, chyba że porównujesz MOBA do MMORPG, ale wtedy tylko udowadniasz, że nie jesteś zbyt inteligentny, więc branie pod uwagę Twoich wypowiedzi poważnie jest niepoważne.

dota i p2w?

taki przykład, gram juz 1000h i tego p2w nie widzie, oczywiscie w lolu mozliwe ze jest taki p2w :P

a obie gry to moba, wiec twoj tekst tez troche połamany :D

@down

W którym miejscu napisał, że DotA jest P2W? Wyczuwam problem z czytaniem ze zrozumieniem. I jeśli wiek w profilu się zgadza to mamy problem, bo w szkole już się tego nie nauczysz.

zle sobie zakodowalem w mózgu, bo przeczytałem normalnie, i czemu ty piszesz o sobie w 3 osobie? :D

dota i p2w?taki przykład, gram juz 1000h i tego p2w nie widzie, oczywiscie w lolu mozliwe ze jest taki p2w a obie gry to moba, wiec twoj tekst tez troche połamany

W którym miejscu napisałem, że DotA jest P2W? Wyczuwam brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. I jeśli wiek w profilu się zgadza to masz problem, bo w szkole już się tego nie nauczysz.

#up

Byłem u dentysty i dostałem chyba za mocne znieczulenie, we łbie mi się kręci i stąd taka niezbyt przyjemna odpowiedź oraz błąd z 3 os., nie 2 os. poprawiłem w momencie którym odpisywałeś. Widzę braki w języku polskim :P

Według mnie dobrze zrobili. W innych grach poszło dawno to w górę. RP nadal będzie tańsze aniżeli na NA. A dlaczego jest to fair?1) Riot i tak płaci dodatkowo VAT sprzedając RP na Europę i do ich kieszeni wpada o wiele mniej2) Dolar dużo zyskał do wszystkich walut w ostatnim roku. Jak macie 100 Euro to Wam na zmianie kursu walut zyskacie czy stracicie 10 PLN. Ale jak macie miliony to jest możliwość ogromnych strat a nawet bankructwa3) Wszystkie działania mają model biznesowy na 1-3 lata. Riot ma ogromne koszty, eventy, serwery, kilkadziesiąt biur - przez skoki w kursie walut wcześniej zaplanowany plan nie był rentowny. 4) To nadal gra F2P jedna z bardzo niewielu, w której nie istnieje P2W. Czy kupicie skórkę to Wasza sprawa. 5) Podsumowując wszystko powyższe 10 % to bardzo mała podwyżka do tego do się dzieje na rynkach walut i zapewne Riot wybrał najmniej raniące graczy minimum https://www.youtube.com/watch?v=bV5r3lJDm9A

Mimo wszystko tłumaczenie podniesienia cen inwestowaniem w rynek europejski to soczysty fak w stronę graczy - to EUW najwięcej i najczęściej cierpiało przez brak stabilności serwerów.

Polacy mają jednak dobrze - statystycznie cena RP w naszej walucie idzie w dół (inna sprawa, że chyba zamiast tranzakcji za 40zł będą dostępne takie za 50zł).

"Oj Rito Rito" Najpierw były skiny po 975. Następnie były odrobinkę lepsze po 1350 a teraz prawie każdy skin który wychodzi i wygląda w miarę fajnie (subiektywne zdanie) kosztuje 1350. Szczerze i otwarcie powiadam wam że Rito idzie w masę bo są przekonani swojego miejsca w Mobowym światku. Zanim ktoś mi zarzuci "fanboyowanie" blizzarda powiem że po przesiadce na HotS-a z LoLa pierwszą rzeczą która poraża to wykonanie postaci. Także ceny wzrosną, a jakość nie.

Bo w Smite gra 90 % ludzi z NA/Asia, a 10 % z Europy. Rynek europejski jest dla nich mało istotny - podkreślali to w ostatnich wywiadach, więc prawdopodobnie dla nich to prawdopodobnie obojętne. League of Legends ma raczej równomiernie rozłożoną ilość społeczności na kontynentach.

Bo w Smite gra 90 % ludzi z NA/Asia, a 10 % z Europy. Rynek europejski jest dla nich mało istotny - podkreślali to w ostatnich wywiadach, więc prawdopodobnie dla nich to prawdopodobnie obojętne. League of Legends ma raczej równomiernie rozłożoną ilość społeczności na kontynentach.

A w tak w ramach ciekawostki:

Ja mam 300 skórek dlatego, że rok temu na 2 dni przeniosłem konto na serwer RU zanim zablokowali taką możliwość

Kupowałem tam 13 000 RP za 100 PLN :)

dota i p2w?taki przykład, gram juz 1000h i tego p2w nie widzie, oczywiscie w lolu mozliwe ze jest taki p2w a obie gry to moba, wiec twoj tekst tez troche połamany @downzle sobie zakodowalem w mózgu, bo przeczytałem normalnie, i czemu ty piszesz o sobie w 3 osobie?

Już było mówione, lol nie jest pay 2 win, jednak pay 2 fast game.

Jak to? Przecież lol jest p2w. Skiny dają Ci większy zasięg, postać łatwiej trafić, masz większy wybór championów i więcej stron z runami! Żart

Jedyny skin jaki mnie wkurza to ten nowy do Nidalee, nie ma włóczni, jest tylko sylwetka którą nawet ciężko zauważyć, a co dopiero ludzie co na very low grają.

Nie wiem czy to zwiększanie cen im się opłaci, chociaż tak czy siak będą ludzie dalej kupować rp.

Wy tak na poważnie? Nie wiem jak możecie bronić riotu, trzeba być zaślepionym fanboyem żeby to robić w tej sytuacji. Opowiem wam o firmie hi rez, kiedyś pewnego dnia ta firma stworzyła grę o nazwie smite , i z czasem gra stała się bardzo popularna. Jest to jedna z najbarbdziej popularnych gier moba, dzięki temu że ta gra ma tylu fanów wprowadzili w niej to, że dostaje się darmowe gemy ( odpowiednik rp) za samo logowanie, czyli jeżeli logujemy się miesiąc dostajemy łącznie 200 gemów. Skórki kosztują od 100 do 400 gemów. Czyli po miesiącu bez wydania złotówki możemy kupić skórkę lub voice pack. Hi rez może sobie na to pozwolić bo ma miliony fanów! Co się zmieniło w sprawie lola jak teraz ta gra ma miliony fanów? Podwyżki cen...

soul31 czego się spodziewasz po 15 letnich lolfagach grających w tą wybrakowaną gre?

warn_ico.png
Obrażanie innych ~ NS