Wybór karcianki

Dobra, potrzebuję karcianki. Starcie odbywa się pomiędzy HearthStone a Duel of Champions, ale jeżeli ktoś zna innego, bardzo dobrego TCG'a, który plasuje się wysoko w podanych przeze mnie wymaganiach, niech go napisze.

1. Dostępność kart

W karciankach nie istnieje termin P2W, ale w tych internetowych zależy mi, aby WSZYSTKIE boostery były do kupienia za pieniądze walutę in-game.

2. Community

Powyżej 2k online graczy ze zróżnicowanym poziomem jest ok.

3. Ilość kart

Kart ma być dużo. Z naciskiem na dużo.

4. Deck building

Chcę możliwość zbudowania przynajmniej 3 decków na 1 postać/kolor/żywioł/whatever, które są w stanie powalczyć turniejowo.

5. Używanie mózgu

RNG swoją drogą, ale używanie zgrubienia na szyi przede wszystkim.

Z gier w które grałem odpada:

-HEX (1:1 Magic, w którego mogę pograć na mieście)

-Eredan iTCG (za długo grałem w to)

-Infinity Wars (2 decki, najczęściej na aniołkach. Inaczej przegrana)

Zagłosowałabym na DoC gdyby nie beznadziejna polityka Ubisoftu wobec tej karcianki. Odkąd dali możliwość kupowania najnowszych boosterów tylko za pieczęcie (waluta premium) to popularność tej gry poleciała na łeb na szyję. Jeśli chodzi o mechanikę i wymagane myślenie to DoC > HS, ale co z tego, jak za golda z grania można kupić tylko podstawowy zestaw kart, przez co nie możesz grać z ludźmi, którzy posiadają talie z Dziedzictwa czy z innych dodatków (same DLC są darmowe, ale boostery z kartami jakie dodają już nie)

Więc w sumie jedyne w co możesz pograć to HS, aczkolwiek jego prostota mnie wręcz przeraża. Jest tak banalna, że aż boty na nią zrobili, heh.

Ja bym wybierał Hearthstone bo jest o wiele popularniejszy i ma lepszą przyszłość nić DoC. Zmiótł inne karcianki swoim znaczkiem Blizzarda, ale to nie jest najlepsza karcianka. Hearthstone moim zdaniem jest bardziej RNG, co jest oczywistym minusem.
Możesz jeszcze obczaić Solforge na steamie, jedyny minus to community ma strasznie małe.
Jeszcze jest Infinity wars na steamie, jest bardziej skomplikowane niż solforge i ma ciut więcej ludzi.

Ja i tak wybrałbym Hearthstone, ale te gierki też polecam sprawdzić.

DoC był świetny. Zdecydowanie najlepsza karcianka na rynku, ALE wprowadzili idiotyczny wymóg kupna nowych boosterów za realną kasę, co przekreśla ten tytuł. Niby można coś ugrać bez nowych kart, ale wiadomo jak to bywa. Co nie zmienia faktu, że to bardzo przemyślany twór, który faktycznie największy nacisk kładzie na wysilanie makówki graczy.

HS to czysta loteria. Albo dostaniesz dobrą kartę i wygrasz, albo nie. Na upartego idzie złożyć coś co ma w teorii ręce i nogi, a w praktyce bywa inaczej.

Chcesz dobrą karciankę? DoC.

Nie chcesz wydawać kasy? HS.

Jako, że zjadłem zęby na Magic'ach de geteringach :D Hearthstone mi w ogóle nie podszedł. Moim zdaniem zbyt prosta mechanika i dużo zależy od szczęścia :D W DoC grałem o wiele dłużej i przypadła mi bardziej - więcej rozwiązań taktycznych :D

1. Dostępność kart. Zdecydowanie HS. Nie będę się rozpisywał, bo boostery są tylko 2, obydwa za gold. W DoC jest inaczej. Gra przeszła "remont". Teraz w sklepie za gold jest do kupienia Base Set 2 (Posiada karty potrzebne o gry w trybie standard oraz open) oraz 3 najnowsze dodatki. Stare wraz z Base Set 1 musisz kupić za pieczęcie. "Musisz" oznacza tylko to, że wydasz pieniądze jeżeli chcesz je szybko. W grze zdobędziesz wiele duplikatów, które spalisz dostając "dzikie karty", z których crafcisz karty jakie chcesz (jak proszek w HS'ie). Obecna kampania jest monotonna, ale duża i zapewnia MASĘ golda i po 5 pakietów ze wszystkich dodatków (Starych też). Na start otrzymujesz 6 podstawowych decków (jak w HS'ie).

2. Nie wiem ile osób gra w DoC'a online, ale zaczynając grę 2 tygodnie temu i wbijając pierwszą rangę tj. z Rekruta na Giermka byłem 137531 w rankingu miesięcznym, więc to dało mi jakiś obraz populacji tej gry. HS pewnie tutaj i tak wygrywa.

3. No DoC tutaj wygrywa, bo ma około 1000 kart.

4. I tu i tu się da, ale DoC daje o wiele większe możliwości. Jeżeli dawno nie grałeś to powiem, że wprowadzili karty budynków :D W DoC masz teraz chyba 60 bohaterów.

5. DoC wygrywa, o wiele mniejszy nacisk na "szczęście" tj. jak wpadnie taka lub taka karta to wygram gierkę.

Uwielbiam DoC'a za jego możliwości. Problem w tym, że prowadzi go Ubisoft i jego przyszłość jest niepewna. HS jest popularny z 3 powodów: Bo to Blizzard, bo jest prosta i są wykładane duże pieniądze turnieje.

zagłosowałem na doc bo hots jest od bli$$ardu i dla casualowego mózgu ktory nie potrafi sie wysilic gdzie liczy sie szczescie i głupota :D

a tak na serio hs to slaba karcianka, nie wiem skad to porównanie kiedy doc jest znacznie lepszy a hs to crap jak d3 czy hots..

wiecej zabaw bedzie w docu.

Wiem, że DoC lepszy, ale nie wiedziałem czy jeszcze ktoś w to gra. No i te karty mnie nieco martwią.

Nie chcę być źle zrozumiany - jasne, mogę zapłacić, ale nie cały czas.

Hearthstonowa łatwość i szczęście w kartach sprawia iż każdy dobór musi być dobrze przemyślany przy budownie decku. Powiem jeno tak iż teraz jeżeli dobierzemy z 3 karty , które nie będą miały synergii z resztą decku wiele nie ugramy bo trzeba wiedzieć co robimy. Nad tym szczęściem w kartach hearthstona można panować i aby to potwierdzić wystarczy sobie obejrzeć turniejowe mecze i zobaczymy iż wszyscy tutaj zgromadzeni nie mieliby szansy wzbić się na poziom turniejowy bez dobrych zdolności taktycznych i zmysłu przewidywania paru ruchów do przodu przez siebie ale i wroga. Dla mnie Hearthstone daje dużo frajdy a co do DoCa nie wypowiem się, bowiem opuściłem tą karciankę w tym samym dniu, w którym dodali dodatek p2w.

Mogę Tobie polecić HS'a sam osobiście gram do dzisiaj kilka rundek na dzień. Kiedyś grałem w DoCa, ale z tego co ludzie mówią to spadł znacznie. Co do HS'a i płatności wydaję mi się, że ta gra jest bardziej przyszłościowa - mówisz, że będziesz chciał wydać jakąś mamonę to nawet dobrze się składa, bo co jakiś czas wychodzą dodatki, więc robisz misje i zbierasz unikalne karty ( koszt to jakoś 90-100 zł ) a nawet można kupić oddzielnie decki, więc bez problemu. Dodatkowo gry rankingowe urozmaicają rozgrywkę.

Dokładnie jak poprzednicy, DoC jest lepszą grą jednak polityka UBI nie przypadnie każdemu do gustu. HS mało wymagający, przynajmniej jak dla mnie, sam podchodziłem kilka razy do tej karcianki i nie mogłem się przekonać na dłużej, zresztą przyjdzie taki moment, że będziesz musiał zabulić za dodatki do HS, niby można je kupić za złoto ale to za przeproszeniem "zesrasz się" niż zdobędziesz tyle złota, a bez kart z nowego contentu będziesz po prostu słaby.

Jeszcze możesz sprawdzić HEX'a, niby od gameforga ale jak potraktują grę jak TERE czy nawet AIONA to nie będzie najgorzej, ewentualnie czekaj na MTG Origins Magic Duels: Origins ;)

Grałem zarówno w DoC'a jak i HS'a od momentów bety i posiadałem w nich wszystkie możliwe karty na bieżąco. W taki sposób można było bez problemu coś ugrać i była przyjemność z gry. Natomiast zaczynanie gry w karciankę w momencie gdy już jest bardzo długo po premierze, gdy jest tona kart do zdobycia, a sam zaczynasz z marną podstawą (kiedy większość grających ma wszystko co trzeba), trochę mija się z celem według mnie. No chyba, że masz możliwość sypnąć pieniądzem i nakupić masę packów żeby nadgonić wszystko to co już mają Ci najlepsi. W hearthstonie jest mniej kart, ale wciąż trzeba rzucić kasą, żeby mieć coś co w ogóle może konkurować z innymi. Natomiast DoC (sam wczoraj go ściągnąłem żeby zobaczyć jak to aktualnie stoi wszystko w nim - niestety zaraz poszedł uninstall...), to jest straszna masakra. Packi podstawowe kosztują masę złota, które leci jak krew z nosa + cała reszta za pieczęcie premium... Był ostatnio news na portalu o nowej karciance niedługo na podstawie MTG (nie pamiętam nazwy) i poważnie polecałbym na nią poczekać i zaczać w nią grać w momencie jak tylko się pojawi.

Edit:

http://mmorpg.org.pl/news/zobacz/powstaje-karcianka-ktora-ma-szanse-powalczyc-z-hearthstone-m-magic-duels-origins-na-bazie-kultowego-magic-the-gathering

Tu jest news o tej nowej karciance. Premiera podobno w lipcu.

Mam nadzieję, że okaże się warta uwagi na dłuższy czas. Sam mam zamiar w nią przycisnąć od momentu, jak tylko będzie można w nią grać.

Proszę o czytanie ze zrozumieniem. HEX = Magic, a w Magica gram w realu, więc nie zamierzam jeszcze za niego płacić przez internet.

Ja Ci powiem tak: W HS jest o wiele mniej kart, są 2 boostery za golda w grze. Ale z doświadczenia powiem, i to jako gracz który gra w DoC'a od 2 tygodni, jeżeli wymarzyłeś sobie jakiś deck i potrzebujesz konkretnych kart, to o wiele szybciej zdobędziesz je w DoC'u.

Aktualnie w DoC'u są dwa tryby gry jeden to standard - wszystkie karty są dostępne za walutę w grze (jeżeli wchodzi nowy dodatek to karty są do zdobycia tylko za realną kasę przez okres około 2 tyg. potem są za walutę w grze, ale jeżeli jesteś skillowym graczem to możesz od razu zdobywać karty z nowego dodatku wygrywając turnieje szwajcarskie), jest to obecnie tryb turniejowy (oficjalne turnieje odbywają się w tym trybie, polecam nastawić się na ten tryb, jeżeli zaczynasz). Drugi tryb to open, gdzie można grać wszystkimi kartami od początku gry, dla starych wyjadaczy, ale karty ze starych dodatków (niedostępnych w standardzie) są dostępne tylko za realną kasę.

Podsumowując, jeżeli nastawisz się na tryb standard to grasz za darmo.
Obecnie za grę nie jest już odpowiedzialny ubisoft, tylko bluebyte (może rozkręcą jeszcze DoC'a i wzrośnie zainteresowanie).

Według mnie HS to gra do pogrania na telefonie w czasie dłuższego posiedzenia w toalecie, dużo bardziej ambitny jest DoC.

Więc tak, jako że pogrywam w DoC'a to mogę powiedzieć, że gry znajduje mi bardzo szybko. Problemem są te karty za pieczęcie...chociaż jeśli spędzisz w grze trochę czasu (nagrody za tydzień logowania, kampania, osiągnięcie lub sprzedaż droższych kart) to uzbierasz dzikie karty aby zakupić potrzebne z poprzednich setów. Od czasu do czasu jest też event - karty kosztują tylko połowę dzikich kart, ale dosyć rzadko. Warto też użyć wszystkich darmowych kodów, które jeszcze działają aby zdobyć dodatkowe karty.

Odświeżę troszkę temat. Proszę powiedzcie mi bo sam chciałbym zacząć przygodę z jakąś karcianą gierką. Moim kryterium wyszukiwania natomiast jest to gdzie jest najwięcej turniejów? DoC HS czy Hex bo tą gierkę też biorę pod uwagę. No i jeszcze jedno Hex jest nowy więc jego to nie dotyczy ale co do hs i doc czy zaczynając teraz mam jeszcze jakieś szanse czy będę dostawać długo tęgie baty nim zbuduje deck ?

Dobra, potrzebuję karcianki. Starcie odbywa się pomiędzy HearthStone a Duel of Champions, ale jeżeli ktoś zna innego, bardzo dobrego TCG'a, który plasuje się wysoko w podanych przeze mnie wymaganiach, niech go napisze.

1. Dostępność kart

W karciankach nie istnieje termin P2W, ale w tych internetowych zależy mi, aby WSZYSTKIE boostery były do kupienia za pieniądze walutę in-game.

2. Community

Powyżej 2k online graczy ze zróżnicowanym poziomem jest ok.

3. Ilość kart

Kart ma być dużo. Z naciskiem na dużo.

4. Deck building

Chcę możliwość zbudowania przynajmniej 3 decków na 1 postać/kolor/żywioł/whatever, które są w stanie powalczyć turniejowo.

5. Używanie mózgu

RNG swoją drogą, ale używanie zgrubienia na szyi przede wszystkim.

Z gier w które grałem odpada:

-HEX (1:1 Magic, w którego mogę pograć na mieście)

-Eredan iTCG (za długo grałem w to)

-Infinity Wars (2 decki, najczęściej na aniołkach. Inaczej przegrana)