eSport - Gry, które mają przyszłość?

Jakie gry według was mają przed sobą przyszłość [eSportową] ~ zarówno te, które już miały premierę i te, które czekają na dzień wydania.

Ja osobiście stawiam na Evolve, Dirty Bomb i "MOŻLIWE" Combat Arms 2, którego nikt narazie nie widział.

Dirti Bomb i CA z cała pewnością co do Evolve raczej nie może nowy BF ?

Ja osobiście nie widzę Battlefield'a z trybem Single Life .

Guild wars 2 he he

HotS na 100%

Co ludzie najbardziej lubią oglądać w grach Moba? Jak ludzie expią przez pierwsze 10-15 min na liniach? Nie wydaje mi się. Ludzie wolą oglądać walki graczy oraz team fighty czyli to czego w HotSie jest najwięcej.

hots, archeblade (rus), evolve, payday2, h1z1

^up gra Survival jako gra "eSportowa"? Możesz to jakoś uzasadnić bo jestem bardzo ciekawy.

Guild Wars 2 to jest numero uno , już coś tam się odbywało , dla mnie to kwestia czasu i naprawdę z gw zrobi sie esport w luj

Smite :)

Overwatch.

Evolve, pod e-sport? Raczej nie, sytuacja będzie podobna jak z L4D, który nigdy nie przebił się "wyżej".

Payday 2, chyba sobie żartujesz. Może jakieś turnieje będą, ale na dłuższą metę to nie będzie miało sensu.

H1Z1? Uznam to za ironię.

GW2? RPG w e-sporcie? Raczej nie ;P

Gry moba, oczywiście, że mają przyszłość e-sportową, jednak na rynku liczą się 3 (może hot's będzie 4), na nowe raczej nie ma co liczyć.

Zresztą aby wybić się to gra musi mieć wsparcie finansowe od swojego wydawcy, czyli gry od blizzarda, EA, Volvo mają teoretycznie łatwiejszy start w e-sporcie.

Patrząc tak na scenę (e) sportową to większość gier jest tak mocna na tej scenie, że raczej nic już ich nie zdetronizuje (przynajmniej w najbliższym czasie). Strzelanki? - CSGO, nic na razie tego nie zmieni. Moba? Dota, LoL inni raczej nie mają czego tu szukać (no jeszcze może SMITE i HOTS). Jedyne miejsce które widze dla nowych tytułów to RTS, niby SC zwycięża na tej płaszczyźnie, ale zwycięża sam ze sobą, gdyż nie ma ŻADNEJ poważnej konkurencji.

Są jeszcze gry "ciekawostki" OSU! itp, jednak te gry mają już swoje grono odbiorców i ciężko być "master" w takiej grze.

Smite,Overwatch,Dirty Bomb(może),Combat Arms 2 trafi,ale nie będzie w ważniejszych organizacjach e-sportu,Evolve wejdzie jak Nosgoth wejdzie w pełni do ESL.

HotS wejdzie,ale musi się rozwijać i to bardzo(nie tylko postacie i balans oraz skiny).

Smite śmiało może wejść do ESL całkowicie,jeśli zrobią Siege Ranked(Czyli 3 tryby do rozgrywek ESL :D )

Smite jak narazie nie potrzebuje wchodzić All in do ESL'a. To nie jest jedyna liga na świecie. Aktualnie trwa bardzo duża ilość eventów a jak narazie to na ESLu można troche gemów wygrać :)

Smite, Dirty Bomb, Hots nie ma szans, zbyt cieniutki jak narazie, może za 2+ lat zacznie się liczyć, ale nie wcześniej.

Hots, smite, lol pewnie jeszcze pożyje długo.

A co z TitanFallem? Gra już umarła?

Nie, ale niby dlaczego miała by być eSportowa?

Przecież WoW istnieje w esporcie (areny), to co za problem z GW2, skoro ostatnio były mistrzostwa? xD

Evolve nie. HoTS tak. TitanFall zmarł śmiercią taką, że nie było gier rankingowych i ogólnie multiplayer nieprzemyślany.

Pisałem o tym tytule bo jeszcze przed premierą fatal1ty, powiedział że to może być gra przyszłośćiowa. Grałem w becie ale potem jakoś nikt o niej nie słyszał.

^up gra Survival jako gra "eSportowa"? Możesz to jakoś uzasadnić bo jestem bardzo ciekawy.

Może chodzi mu o tryb Battle Royale, ale w esporcie raczej 128 napierdalających się nawzajem osób raczej nie ma sensu.