Ffxiv

Szukałem po forach ale FFXIV nie ma swojego działu więc ciężko o coś aktualnego. Ciekawi mnie gdzie gra najwięcej Polaków moogle czy phoenix (na te 2 się natknołem w postach) i czy postacie które są kwalifikowane jako tankowie czyli Gladiator i Maruder mogą także zostać dpsem jest tam jakieś drzewko talentów czy jak to funkcjonuje. Z góry dzięki za odpowiedzi.

PS. Jak działają te joby głównej klasy nie opłaci się expić do końca lepiej wybrać ten job czy jak to funkcjonuje?

1. Najwięcej polaków gra na Moogle. Na Phoenix gram ja, więcej polaków nie spotkałem.

2. Nie ma drzewka talentów. Palladin i Warrior są tankami i nic tego nie zmieni.

3. Joby to rozwinięcia klas. Potraktuj to jako "awans". Musisz go zrobić, polecam zaraz po wbiciu 30lvl'a, ale jednocześnie możesz go zrobić na 50. Z tym, że jeżeli skusisz się na grę tankami, musisz go zrobić natychmiast z racji tego, że tank stance są właśnie skillami jobowymi, których na dungach potrzebujesz ASAP.

od siebie dodam tylko, że jeśli wylevelujesz daną klasę to wszystkie jej Joby masz na 50 lvl. Co prawda odnosi się to tylko to arcanisty, ot taka ciekawostka.

Na Phoenixie jest bodajże Husaria, na Mooglu Seed, Ronin i Mirai. O innych mi nie wiadomo :)

1.Tzn jedną postacią mogę mieć każdą klasę jeśli dobrze rozumiem zmieniam tylko eq?

2.Jest tu jakaś wyszukiwarka na dungeonach/raidach?

3.Craft jest ważny czy lepsze itemy z instancji/raidów lub pvp?

1. Tak

2. Tak

3. Średnio. Znaczy się, potrzebujesz broni z craftu i moldingu do zrobienia relic weapon, do tego Ixali quests są z craftingu, ale poza tym nie specjalnie. Tylko cooking. Lepsze są z instancji/rajdów, PvP są trochę gorsze.

To mam już ostatnie pytanie myślisz ze FFXIV ma szanse przyciągnąć na dłużej starego wyjadacza z wowa (abonament nie stanowi problemu) boję się o kontent PVE jak często jest updatowany i jak ciężki jest + czy community w FFXIV jest bardziej casual czy jednak jest z kim pocisnąć, dodam ze Final Fantasy z psa zawsze mnie bawiły i przyciągały klimatem. Mam nadzieję że endgame jest długi.

Content jest update'owany bardzo często. W czerwcu wychodzi dodatek z masą rzeczy, więc jest ok.

Zależy czego oczekujesz. Content jest i łatwy (triale, dungi itd.) i jest trudny (niektóre triale ex, coil, coil savage, nowa wieża itd.). Na każdym serwerze jest kilka hardcore fc, które starają się cisnąć content.

No i zależy co rozumiesz przez "długi" end-game. Ubranie to jedno, do tego dochodzą Relic Weapon, rollowanie innych klas, questy na reputacje itd. Co robić jest na pewno, czy Ci się to spodoba - tego już nie wiem.

Dzięki naprawdę mi pomogłeś dam szansę FFXIV.

Moogle jest zamknięty tylko dlatego że mam triala czy normalnie też?

warn_ico.png
Warn za double post. - Might

Możliwość robienia postaci jest albo wczesnym rankiem, albo w nocy.

Można resetować atrybuty czy jak je raz rozdam to są na stałe jak one dokładnie działają?

Odświeżam. I jeszcze mam pytanie czy coś jeszcze poza atrybutami się wybiera żeby np ninja wyróżniał się od ninja czy tylko te atrybuty i czy da się je resetować.

warn_ico.png
Zbyt częste podbijanie tematu. - Might

Dostajesz w sumie 30punktów atrybutów do rozdania. Dajesz punkty w to, co jest ważne dla twojej klasy. Za wyjątkiem tanków 30 punktów idzie w jeden atrybut:

-Melee w STR (Ninja w DEX)

-Ranged w DEX

-Mage w INT

-Healerzy w MND

Tanki idą 15/15 w STR/VIT albo 10/20 STR/VIT, zależy jak mocnego masz healera.

Nie ma sensu dawać w co innego. Możesz niby dać healerami w Piety trochę, ale Healing Boost jest ważniejszy od tej zabawnej ilości MP.

Za Seal'e z GC idzie kupić reset.

ciężko się farmi te GC na reset bo się zastanawiam czy się narazie wstrzymać zanim będę w 100% pewny czy wpakować w to czym gram obecnie? W której stolicy znajdę rogue trenera czy tam szkołę?

Każda klasa na Twojej postaci ma osobno dostosowywane punkty atrybutów. Możesz bez problemu wpakować 30 w STR grajać Dragoonem, po czym przerzucić się na Ninja i wpakować 30 DEX. Punkty nie są w żaden sposób przenoszone pomiędzy klasami.

W życiu nie słyszałem o farmieniu seal'i GC. Same wpadają przy każdym pierdnięciu.

Ninja jest w Limsa Lominsa. Przed wejściem stoi gatekeeper, trzeba z nim pogadać.

Dzięki

Przedwczoraj sobie kupiłem wersje na PS3 (można grać cross-platformowo) za 19 zł, więc jakby ktoś chciał mnie zaprosić do gildii (tutaj chyba to się nazywa Free Company) albo razem pograć to zostawiam tu swój nick (server Moogle)

Nick w grze: Arcavius Frostwyght (Puglist lvl 11 - mam zamiar na 15 zmienić na Rogue i później zmienić się w Ninje)

PSN: micro_k816

Podaj zwykły nick postaci jutro zakupuje klucz na PC to się dowiemy czy jest cross-platforma server nazywa się tak samo więc możliwe kto wie.

Podaj zwykły nick postaci jutro zakupuje klucz na PC to się dowiemy czy jest cross-platforma server nazywa się tak samo więc możliwe kto wie.

Mogę potwierdzić servery są cross-platformowe PS3-PS4-PC.

Podaj zwykły nick postaci jutro zakupuje klucz na PC to się dowiemy czy jest cross-platforma server nazywa się tak samo więc możliwe kto wie.

Arcavius Frostwyght

*jak będziesz chciał robić postać na Moogle to musisz do południa zrobić, bo gdzieś po 1200 Moogle jest już zablokowany dla nowych postaci - ja zrobiłem postać gdzieś o 7 rano, ale jak sprawdzałem około 11 to mogłem inną postać na Moogle też zrobić.