The Elder Scrolls Online - czy warto zagrać?

Hej!

W tym tygodniu TESO przeszło na model b2p, w związku z tym zastanawiam się nad zakupem gry. Czy warto zainwestować w ten tytuł? Moje obecne doświadczenie z grami MMORPG to WOW (bardzo mi się podobał), Guild Wars 2 (zdecydowanie mniej mi się podobało). Jak zoptymalizowane jest TESO i dlaczego gra waży aż 60 Gb. Warto zaczynać zabawę?

Ja podchodziłem do tego tytułu dwukrotnie, pierwszy raz podczas premiery, drugi raz jakieś 2 miesiące temu... dalej twierdzę że gra nie jest dla mnie, nic w niej nie przyciąga, kompletnie nic (przynajmniej mnie). Dobiłem zaledwie 20 poziom, ale spróbowałem zarówno PvE i PvP... nie znalazłem tam nic ciekawego. Jak dla mnie, nie warto, szkoda mi tych wydanych pieniędzy na grę i 2 miechy abonamentu.

Ja podchodziłem do tego tytułu dwukrotnie, pierwszy raz podczas premiery, drugi raz jakieś 2 miesiące temu... dalej twierdzę że gra nie jest dla mnie, nic w niej nie przyciąga, kompletnie nic (przynajmniej mnie). Dobiłem zaledwie 20 poziom, ale spróbowałem zarówno PvE i PvP... nie znalazłem tam nic ciekawego. Jak dla mnie, nie warto, szkoda mi tych wydanych pieniędzy na grę i 2 miechy abonamentu.

Co konkretnie Ci się nie podobało?

Gra waży 42Gb.

Co konkretnie Ci się nie podobało?

Łatwiej odpowiedzieć co mi się podobało. A odpowiedź to nic.

Questy nudne, jak miałem robić questa odechciewało mi się wszystkiego.

Sposób rozwoju postaci też nie do końca mi się podobał aczkolwiek fajne jest to, że czym więcej używasz danej dziedziny magii/broni/typu uzbrojenia to skill własnie w nim Ci rośnie.

Lokacje mogłyby być lepsze, głównie puste pola z drzewkami, skałami, jedynym wyjątkiem są miasta i zamknięte lokacje (instancje).

Więcej biegasz niż walczysz... gdzie walka również jest po prostu nudna.
Gra waży 42Gb.

Dzięki za odpowiedź

Niestety po opiniach na temat tej gry, bardzo mocno się zastanawiam czy ją kupić. Pograłbym w jakieś dobre MMORPG i kiedy odrzucę WOW'a (nie gram na tyle często, żeby opłacało się kupować subskrypcje) oraz GW2 (jak pisałem wyżej gra mi się nie podoba), to chyba zostaje mi tylko TESO.

Dzięki za odpowiedźNiestety po opiniach na temat tej gry, bardzo mocno się zastanawiam czy ją kupić. Pograłbym w jakieś dobre MMORPG i kiedy odrzucę WOW'a (nie gram na tyle często, żeby opłacało się kupować subskrypcje) oraz GW2 (jak pisałem wyżej gra mi się nie podoba), to chyba zostaje mi tylko TESO.

Bardziej opłaca się zainwestować w FFXIV. Instancje są wymagające, zarówno fabuła jak i postacie są fajne, walka też niczego sobie, jakiś end-game też jest. W każdym razie przyjemnie mi się w to grało.

Wiem, że jestem wybredny, ale to też nie za bardzo. A co możecie powiedzieć na temat SWTOR'a i WildStar'a? Znacie jeszcze jakieś inne, fajne MMORPG?

Wiem, że jestem wybredny, ale to też nie za bardzo. A co możecie powiedzieć na temat SWTOR'a i WildStar'a? Znacie jeszcze jakieś inne, fajne MMORPG?

SWTOR jak najbardziej mogę polecić, nie chce mi się wypisywać powodów ale warto.

W WildStara grałem od premiery przez 3 miesiące, przyjemnie się grało, ale brakowało mi "tego czegoś", w ten czas wbiłem Espera PvE i Stalkera 50 PvP, swego czasu najlepszy PvP gear... i zaprzestałem gry, aczkolwiek gra jest całkiem przyjemna.

A da się grać w SWTOR'a bez płacenia abonamentu?

FF - Odradzam jak nie lubisz misji bo ta gra wręcz dobija ich ilością i jakością.

SWTOR - Polecam bo wiem, że gra jest solidna, ale z tego co wyczytałem i usłyszałem od znajomych to raczej nie jest to gra dla ludzi nie lubiących gwiezdnych wojen.

WildStar - Nie polecam bo gra to klapa.

TESO - Nie grałem ale już kilku znajomych pochwaliło mi się, że gra raczej dla fanów.

GW2 - Polecam! Tym bardziej teraz jak ma wejść dodatek.

WOW - Odradzam i to tylko dlatego by dać szanse innym ;)

@Matrem, jeśli grałeś kiedykolwiek w The Elder Scrolls: Morrowind i myślałeś kiedyś "o! fajnie było by w to pograć ze znajomymi!", to ESO przypadnie ci do gustu.

Nie sugerowałbym się opiniami innych ludzi typu "nic mi się w tej grze nie podobało" czy "nuuuudne questy i walka", ze względu że każda gra ma swoją grupę docelową. Tak samo jak ja bym nikomu nie polecił Metina czy Elsworda, inna osoba nie poleci tobie WoW'a i ESO. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale jako wieloletni gracz WoW'a, bardzo cieszyłem się że mogłem zrobić sobie przerwę od Azeroth własnie w Elder Scrolls Online.

Jeśli nie jesteś jednak pewien czy ESO spodoba ci się, obejrzyj kilka gameplay'ów na YouTube - ale nie w bezmyślny sposób. Zwróć uwagę w jaki sposób wykonywane są ataki, jak gracz porusza się po polu walki, czy moby potrafią stwarzać wyzwanie, czy grupowe eventy to nie tylko duszenie jednego klawisza. Czasami nie trzeba posiadać swojej kopii gry, aby wiedzieć czy dana produkcja przypasuje w twój gust.

Gram w TESO już miesiąc i jestem bardzo zadowolony ,że kupiłem tę grę. TESO to jest kwintesencją tego za co lubimy Morrowinda i Skyrima (na temat Obliviona nie piszę ,bo nie grałem) czyli tworzenie własnej postaci takiej jaką chcemy, prosty ,a zarazem ciekawy system craftingu, wiele ciekawych miejsc i questów, świetny support (tak muszę ich pochwalić ,bo naprawdę robią robotę) community również dość solidne ,bo jeszcze nie miałem sytuacji żeby ktoś mnie zwyzywał czy coś w tym stylu , jeśli o mnie chodzi to świetny system walki (naprawdę trzeba się natrudzić żeby dobrze walczyć, trzeba obierać jakąś taktykę ,a nie tylko 1,2,3 i po temacie). Jeśli chodzi o moje zdanie to TESO jest świetnym wyborem dla tych co z serią The Elder Scrolls są za Pan brat ,ale też i dla tych ,którzy z tą serią nie mieli styczności oczywiście gra nie zawiera ani grama P2W co jest potężnym atutem na dzisiejszym rynku gier MMORPG. Szczerze polecam :)

teso jest dalej tak nudny jak był podczas premiery,grałem na becie(kupiłem w wtorek za 16 funtów, normalnie grosze jednak dalej sie opłacało), jesli szuka sie dobrego mmorpg to jedynie realm reborn jest swietny,nie ma lepszej pozycji obecnie, jedyne mmo ktore mnie przytrzymalo na dłużej, aż chciało sie płacic by grać dalej

questy sa wporzadku, można też gridnowac na fate czy dungeonach, wybór nalezy do ciebie.

teraz pojawily sie jakies typy co pisza ze teso jest jak eso tyle ze z multi a to gówno prawda, w czasie premiery zdanie było takie ze TA gra ma tylko nazwe zwiazana z eso i tylko tyle, pewnie dalej tak jest, no ale jak gra przeszła na b2p i jest za grosze to trzeba zmienic zdanie..... :)

Jak dla mnie to gra w stylu LOTRO (i bynajmniej nie chodzi mi tu o porównywanie mechaniki czy coś w ten deseń, więc proszę się nie bulwersować :v czytaj dalej)

a to dlatego, że tytuł jest raczej targetowany do fanów serii, a nie osób szukających porządnego mmorpg. Z ciekawości sprawdzałem chwilę tę grę i odrzucało mnie samo to, że patrzyło się z pierwszej osoby - dla mnie w mmorpg jest to niedopuszczalne. Oczywiście wiem, że można było trochę patrzenie oddalić, ale to nadal nie było satysfakcjonujące - i tak nie mogłem targetować itp. Grając, czułem się bardzo dziwnie. A przynajmniej nie jak w grze mmorpg. No ale tak jak pisałem wyżej, oni celują w specyficzną grupę odbiorców, a dla nich to rozwiązanie będzie napewno wielkim plusem. Ja jednak w mmorpg muszę widzieć wszystko z góry, mieć możliwość targetowania itp No i generalnie jestem graczem nastawionym na PvP - epizod z PvE miałem jedynie w WoWie i przyznam, że było spoko, ale do czasu - w końcu jednak wróciłem do PvP. Ten tryb w TESO oczywiście istnieje, ale z tego co wyczytałem, jest to robione bardzo w stylu MMORPGów - czyli PvP kuleje (chociaż dla przeciętnego fana mmorpg będzie pewnie dobre), mi się jednak gust odnośnie PvP w przeciągu ostatnich lat dość mocno zmienił i teraz preferuję podejście z gier MOBA, czy FPSów, a tego ta gra nie oferuje.

Także cóż - jednemu się spodoba, innemu nie. Ja należę zdecydowanie do tych drugich. Czekam na czasy, kiedy PvP w mmorpg pójdzie bardziej w kierunku GW2.

Stary system mi się totalnie przejadł.

Jak dla mnie to gra w stylu LOTRO (i bynajmniej nie chodzi mi tu o porównywanie mechaniki czy coś w ten deseń, więc proszę się nie bulwersować czytaj dalej)a to dlatego, że tytuł jest raczej targetowany do fanów serii, a nie osób szukających porządnego mmorpg. Z ciekawości sprawdzałem chwilę tę grę i odrzucało mnie samo to, że patrzyło się z pierwszej osoby - dla mnie w mmorpg jest to niedopuszczalne. Oczywiście wiem, że można było trochę patrzenie oddalić, ale to nadal nie było satysfakcjonujące - i tak nie mogłem targetować itp. Grając, czułem się bardzo dziwnie. A przynajmniej nie jak w grze mmorpg. No ale tak jak pisałem wyżej, oni celują w specyficzną grupę odbiorców, a dla nich to rozwiązanie będzie napewno wielkim plusem. Ja jednak w mmorpg muszę widzieć wszystko z góry, mieć możliwość targetowania itp No i generalnie jestem graczem nastawionym na PvP - epizod z PvE miałem jedynie w WoWie i przyznam, że było spoko, ale do czasu - w końcu jednak wróciłem do PvP. Ten tryb w TESO oczywiście istnieje, ale z tego co wyczytałem, jest to robione bardzo w stylu MMORPGów - czyli PvP kuleje (chociaż dla przeciętnego fana mmorpg będzie pewnie dobre), mi się jednak gust odnośnie PvP w przeciągu ostatnich lat dość mocno zmienił i teraz preferuję podejście z gier MOBA, czy FPSów, a tego ta gra nie oferuje.Także cóż - jednemu się spodoba, innemu nie. Ja należę zdecydowanie do tych drugich. Czekam na czasy, kiedy PvP w mmorpg pójdzie bardziej w kierunku GW2.Stary system mi się totalnie przejadł.

Witaj,

PvP - jest praktycznie identyczne jak w Gw2 po za szczegółem ze ta gra jest NoN target[ cos podobnego jak w Tera Online], i abrdziej opiera sie na maszynach oblezniczych podczas potyczek nie tylko przejmowania twierdz. W tym momencie kamere mozesz sobie ustawic z gory, wrecz jak ci sie podoba z update 6 zmienili to.

Rozstaw skilli jest niemalze rowniez identyczny. Koljeny DLC bedzie imperial city gdzie bedziesz mial arenki 3v3v3 , 4v4 , 1v1. Oraz miasta ktore bedzie posiadala dominujaca frakcja na pvp.

PvE - zabawa zaczyna sie od end gamu raidy 12 osobowe, Areny.. zdobywanie setów itp..

Nudza cie qesty? Grinduj jak w kazdej grze,idz na pvp tam nabij lv, craftuj, kolekcjonuj co dusza zapragnie nie musisz qestowac aby wbijac lv.

PvP - jest praktycznie identyczne jak w Gw2 po za szczegółem ze ta gra jest NoN target[ cos podobnego jak w Tera Online], i abrdziej opiera sie na maszynach oblezniczych podczas potyczek nie tylko przejmowania twierdz.

Nie wiem o jakie twierdze chodzi, ja wchodzę do lobby PvP, tam ustawiam sobie build PvP i mogę grać rankedy oraz unrankedy. Nie są mi do tego potrzebne itemki i lvl, a umiejętności gry. Poza tym nie przejmuję tam żadnych twierdz, hm. Podeślij jak możesz jakiś link do tego PvP (jakiś filmik, albo konkretny opis), jeśli jest faktycznie takie podobne.

WildStar - Nie polecam bo gra to klapa.

Mimo to wciąż jest o półkę nad TESO

Wiem, że jestem wybredny, ale to też nie za bardzo. A co możecie powiedzieć na temat SWTOR'a i WildStar'a? Znacie jeszcze jakieś inne, fajne MMORPG?

Proszę cie, nie kieruj się opinią jednej czy dwóch osób. Teso jest na prawdę dobre, ma swój swoisty klimat który nawet przemówi do osób które nie znają lore eso. Nie wymyślaj, bo już widzę że skreśliłeś z góry teso bo tam napisali że gra jest beee. Ja osobiście gram w gw2 ale to tylko z powodu że teso ma 2, 3 razy większe wymagania i nie mam zamiaru grać na 5 fpsach. Powiem więcej, Teso ma chyba najlepszy skill build, to nie jest wow, gw czy coś innego gdzie masz z góry założone skille. W Teso nie tylko levelujesz na przykład Dual wielding ale również czary które używasz :)

Nie wiem o jakie twierdze chodzi, ja wchodzę do lobby PvP, tam ustawiam sobie build PvP i mogę grać rankedy oraz unrankedy. Nie są mi do tego potrzebne itemki i lvl, a umiejętności gry. Poza tym nie przejmuję tam żadnych twierdz, hm. Podeślij jak możesz jakiś link do tego PvP (jakiś filmik, albo konkretny opis), jeśli jest faktycznie takie podobne.

Ty mówisz o trybie arenowym to w teso bedzie z kolejnym DLC. A ja mówie o otwartym trybie pvp,fakcji. Gdzie sa rowniez rankingi. A filmiki mojej gildii z pvp znajdziesz w ponizyszych postach badz na stronie xenotavern.com