Co gra ma do zaoferowania?

Witam, zainteresował mnie Rift ale chciałbym zadać kilka pytań graczom. Nie czytam opisów, recenzji ani innych takich rzeczy ponieważ nie są one obiektywne ( jak może być obiektywny ktoś komu dana firma placi za ocene swojego produktu? ), wolę zapytać graczy którzy znają temat z własnego doświadczenia i nie będą kolorować. Przejdę do rzeczy.

1. Jak duży jest świat ? Ile jest instancji/dungeonów?

2. Jak to jest z mountami ? Można je zdobyć w grze, item shop czy jak ?

3. Czym różnią się frakcje ? I jaki wpływ na grę daną klasą mają skille rasowe ? Tzn czy wojownik elf będzie słabszy od wojownika orka ponieważ ten ma skill wirująca pięta który daje 1kk dmg.

4. Jak łucznik daje sobie radę w solo PvE i PvP?

5. Czy trudno jest zdobyć dobry gear na end game ?

6. No i oczywiście co robić gdy już osiągnę ten end game ?

1. Duży, duży, duży, dużo wszystkiego.

2. I tak, i tak. Za kasę z gry możesz zdobyć każdego mounta.

3. No jak to frakcje. Na serwerze PvP się nawalają, a na PvE można grać z sobą.

4. Może być nawet tankiem.

5. Dawno nie grałem, ale chyba nie jest to bardzo trudne. Przynajmniej nie z eq na arenę.

6. Masę rzeczy. Rajdy, Areny PvP, Rifty. Ta gra ma najlepszy EndGame ze wszystkich.

a jak wygladaja areny pvp ? mozna tak jak w wowie grac 2v2 albo 3v3?

1. Spory. Pokaźny kontynent 1-50, dwa ~2x większe kontynenty 50-60, i jeden sporasny i bieżąco aktualizowany kontynent 60-65. Samymi dungami gra nie żyje - A tych jest sporo + raidy 10 i 20 osobowe.

2. Wszystko idzie zdobyć jak ma się farta i kasę ingame. A jak nie ma to zostaje is.

3. Na serwerach pvp frakcje leją się ze sobą. Na pve nie ma znaczenia. Nie, skille rasowe nie mają znaczenia.

4. Bardzo spoko :)

5. Nie chce Cię przerazic i zrazić do gry ale trzeba po prostu poświęcić spooooro czasu. Chyba ze masz farta :P

6. Jest masa rzeczy. Experty, raidy,rifty, eventy, conquesty itd...

@Rejp nie przerazisz mnie bo na tym mi zależ, obecnie gram w GW2 i tam wszystko zbyt łatwo się zdobywa. A brakuje mi tych emocji gdy dobijam bosa i liczę że dostanę coś epickiego dla swojej postaci.

A jeszcze dwa pytania. Jak z wbijaniem lvl'a ? Tzn czy tylko i wyłącznie questy ? Czy są jakieś inne sposoby ? Co prawda pierwszą postacią pewnie będę długo wbijał max lvl bo będę chciał wszystko zwiedzić.

I drugie pytanie. Czy są w grze jakieś osiągnięcia/ archivmenty do odblokowywania ?

No to jak Cię to nie przeraża to farmienie currency (dajmy frozen wrathow) na pełny set raid t1 zajmuje ~3 miesiące, o ile dobrze pamiętam bo na forum jakiś typ to obliczal + farmienie reputacji na bis runy żeby ktokolwiek Cię na raid wziął (chyba ze samymi itemami wyciągniesz około 40k dps na kukle (czyli tylko i wyłącznie z własnymi buffami)).

co do pytań to dróg jest kilka - quest grind/warfronty(pvp, IMO całkiem dobre rozwiązanie bo lepiej się wtedy uczy postaci)/dungi + eventy i zamykanie riftów.

Ballrock co do achivmentow powiem tak szukałem gry własnie głównie pod achivki i end game by nie był do osiągniecia w 1 miesiac, zwiedziłem wszystkie gry pod WoWa,GW2 i inne duperelki ale w Rifcie zostałem i zostane już do końca bardzo rozbudowany system achivków do tego zbiera się też artefakty które sa rozwalone co pare metrów na mapach 1-60 i można za nie zdobyć specjalna walute by kupic/ulepszyć sobie mounty ale i nie tylko [ na mapach 60-65 tych artefaktów juz nie ma co 5 metrow i trzeba sie naszukać ] sam system artefaktów jest bardzo fajny i wciagający jeżeli lubisz wlasnie taka odskocznie od expa sobie zrobić czasami ^^

co do lvlowania to powiem tak gre zrobili na zasadzie expisz na questach pierwsza postać robie własnie głównie na nich bo dostaje za nie sie tez achivki i chce własnie jak najwiecej zwiedzić a jak juz bede miec mojego maga jakoś wygearowanego i progres postaci będzie w miare dobry zaczne robic inne postacie w miare mozliwosci i na questach juz raczej nie bede expic bo z tego co widze to lepiej expi się na dungach oraz adventure [ takie questy w party na mapie i na koniec do pokonania boss, i jest wieksza szansa na dostanie takiego boxa ktore warto otwierac na cap lvlu pod gear i inne duperele z niego i mozna latwo je sprzedac za spora sume golda jednak dropniecie tego boxa latwe nie jest i jest jeszcze rolowanie dla ludzi w okolicy ]

Widziałem dzisiaj na stronie rifta że są do kupienia jakieś soul packi czy coś takiego. Co to daje i czy jest konieczne ? Z tego co pamiętam rift był p2p, czy są jakieś ograniczenia po przejściu na f2p dla graczy którzy nie grali wcześniej ?

Jedynie soule. O ile te z Storm Legion są całkiem pomocne, to te z nte są niepotrzebne

Expić można na mnóstwo sposobów. Najprzyjemniejszym jest mieszanie wszystkiego po trochu, Questy (głownie main story, poboczne tylko jeśli nie spieszy Ci się z wbiciem lvl capa), Instant Adventure (IA) dungi i warfronty + rifty/nigthmare rift (NMR). Jak znudzi Ci sie jedno, idziesz na drugie ^^ To chyba jedyna gra oferująca tyl sposobów dobicia do maksymalnego poziomu.

End game jest naprawde spory. Będziesz miał co robić przez najbliższy rok :P nie będe wymieniał wszystkiego, bo za dużo tego, po za tym, lepiej samemu odkrywać świat gry ^^

Paczka souli NIE JEST konieczna. Nie daje żadnej znaczącej przewagi, podstawowe soule są równie dobre. Jedyne do czego może się naprawdę nadać, to właśnie do expienia, ale o tym więcej i dokładniej poczytasz na forum Rifta.

Jedyne co mi się w tej grze nie podoba, to bardzo słaba optymalizacja, reszta jest rewelacyjna ^^

No optymalizacja kuleje niestety, ale warto, bo aktualnie rift to topowy f2p jeśli chodzi o content :)

Swoją drogą podaj nick to pobiegam z Tobą bo robie juz chyba z 10 postać xD

Oj Resha resha.... Ty to nie masz co robic :P

Szkoda tylko, że gra jest szara sraczkowata drewniana.. Skutecznie zniechęca do gry. A nie powiem, że bym pograł. :P

Witam, zainteresował mnie Rift ale chciałbym zadać kilka pytań graczom. Nie czytam opisów, recenzji ani innych takich rzeczy ponieważ nie są one obiektywne ( jak może być obiektywny ktoś komu dana firma placi za ocene swojego produktu? ), wolę zapytać graczy którzy znają temat z własnego doświadczenia i nie będą kolorować. Przejdę do rzeczy.

1. Jak duży jest świat ? Ile jest instancji/dungeonów?

2. Jak to jest z mountami ? Można je zdobyć w grze, item shop czy jak ?

3. Czym różnią się frakcje ? I jaki wpływ na grę daną klasą mają skille rasowe ? Tzn czy wojownik elf będzie słabszy od wojownika orka ponieważ ten ma skill wirująca pięta który daje 1kk dmg.

4. Jak łucznik daje sobie radę w solo PvE i PvP?

5. Czy trudno jest zdobyć dobry gear na end game ?

6. No i oczywiście co robić gdy już osiągnę ten end game ?