A Ty na kogo zagłosujesz (18+) - Dyskusja

Tak jak w temacie, kampania wrze, kandydaci się gnojem obrzucają , kartony wywracają, wyborcami manipulują i faktami operują. Przychodzi ta pora by głos swój oddać , lecz na kogo zagłosować?

Wg mojej opinii do stanowiska prezydenta RP nadają się 3 osoby tylko, reszta to śmiech na sali

1. Bronek

2. Duda

3. Jarubas

Czemu tych trzech wybrałem?

Bronek - aktualny prezydent , ma doświadczenie ma niektóre dobre poglądy lecz jest miętka faja z niego .

Duda - Prawnik , lecz człowiek sterowany przez PiS, a PiSem steruje kościół. Czyli powrót do średniowiecza .

Jarubas - Aktualny Marszałek Woj. Świętokrzyskiego , jest już 3 kadencję chyba , opinie w mieście są o nim bardzo dobre. Ogólnie mało znany lecz w Kielcach lubiany.

Jeśli chodzi o negatywne odczucia w tej kampanii.

Nie podoba mi się atakowanie aktualnego prezydenta , zamiast tego kandydaci mogliby zaprezentować bardziej poważną politykę. Otwieranie bronkomarketów czy muzeum Komorowskiego, to pokaż słabości wg mnie. Kandydat PiS w każdy możliwy sposób, próbuje zeszmacić aktualnego prezydenta i doprowadzić do 2 tury wyborów.

Aktualny prezydent nie jest tak agresywny jak jego konkurenci, jednak jest w dużo lepszej pozycji , ponieważ ma duże poparcie narodu. Zarzuca mu się bierność, pilnowanie żyrandola.

Kandydat PiS mówi , opowiada co on to nie zrobi, jednak mamy mały problem.

W Polsce prezydent zawsze był strażnikiem żyrandola, bo na tyle mu konstytucja pozwala. To rząd powinien wychodzić z inicjatywą ustaw a nie prezydent, aczkolwiek sam może również takie proponować. Wg mnie , kampania PiS jest głownie skierowana do osób starszych , którzy nie mają zielonego pojęcia o możliwościach prawnych prezydenta , dlatego PiS stoi murem za kościołem w Polsce , a Kościół go popiera. Coś za coś.

Bronkowi można zarzucić małą aktywność przez 4 lata, dopiero teraz podczas kampanii wyborczej jest bardzo aktywny, aż za bardzo.

Ja zastanawiam się nad tymi 3 kandydaturami na prezydenta RP, a Wy?

*** UWAGA ***

Temat jest czysto merytoryczny, proszę nie obrzucać nikogo błotem za jego poglądy, proszę również zachować kulturę wypowiedzi ponieważ temat polityczny zawsze jest drażliwy.

Proszę też wyrażać swoje opinie a nie CTRL+C/+V z jakiegoś bloga , bo nie na tym polega żeby wklejać coś czgoś się nie rozumie, lub nawet nie przeczytało.

Janusz Korwin Mikke , człowiek który głosi te same poglądy dobre kilkanaście lat. Wierzę ,że godnie będzie nas reprezentować , jest bardzo mądry i ma gadane .

Mówiąc szczerze osobiście myślę nad Korwinem. PO i PiS utrzymuje się od lat przy władzy i do tej pory jedyne co widać po ich rządach to coraz większe zadłużenie, kolejki do specjalistów (na głupią wizytę u ortopedy czekałem 9 miesięcy, na pierwszą wizytę u alergologa rok podobne przykłady da się mnożyć) i niespełnione obietnice (Tusk i jego obniżenie podatków ha haha hahaha). O reszcie kandydatów niewiele wiem (no może poza Ogórek ale z tego co widziałem obiecuje prawie to samo co PO i PiS a to nic dobrego nie wróży). Korwin mimo swojego sposobu bycia, ma jak dla mnie rozsądne propozycje w swoim programie, nawet gdyby ich nie spełnił, no cóż będę mógł mówić, że przynajmniej próbowałem coś zmienić.

Tak, dalej głosujcie na Bronka albo innych zje*ów. Z takim podejściem to w tym kraju nigdy nie będzie lepiej.

warn_ico.png
wulgaryzm ~ NS

Ogórek. Ma ładna buzie i figurę, przynajmniej będzie się jakoś prezentować na salonach

Mówiąc szczerze osobiście myślę nad Korwinem. PO i PiS utrzymuje się od lat przy władzy i do tej pory jedyne co widać po ich rządach to coraz większe zadłużenie, kolejki do specjalistów (na głupią wizytę u ortopedy czekałem 9 miesięcy, na pierwszą wizytę u alergologa rok podobne przykłady da się mnożyć) i niespełnione obietnice (Tusk i jego obniżenie podatków ha haha hahaha). O reszcie kandydatów niewiele wiem (no może poza Ogórek ale z tego co widziałem obiecuje prawie to samo co PO i PiS a to nic dobrego nie wróży). Korwin mimo swojego sposobu bycia, ma jak dla mnie rozsądne propozycje w swoim programie, nawet gdyby ich nie spełnił, no cóż będę mógł mówić, że przynajmniej próbowałem coś zmienić.

I takie myślenie mi się podoba :) Korwin ma faktycznie kilka pomysłów bardzo dobrych. Mi się bardzo podoba pomysł przywrócenia kary śmierci, jednak wiem iż jest to niemożliwe, ponieważ Polska przywracając karę śmierci musiałaby rozwiązać kilka porozumień. Zerwanie tych porozumień byłby bardzo niekorzystne dla Polski pod względem gospodarczym , dlatego nie uda się tej kary przywrócić, przynajmniej na tą chwilę.

Pan Karwin co kadencje próbuje dostać się do sejmu lub jako prezydent RP, jednak mu ni wychodzi. Problem tutaj polega na tym iż ma strasznie cięty język. Gdyby oszczędził sobie kilka zdań, miałby dużo większe szanse na dostanie się do sejmu.

Pominąłem jeden fakt jeszcze.

Jako osoba prowadząca działalność gospodarczą, najbardziej interesuje mnie fakt "kwoty wolnej od podatku " która dalej wynosi niecałe 3100 zł.

Roześmiałem się gdy Ogórek powiedziała że podniesie kwotę wolną od podatku do 20 tyś zł. ... nie wiedziałem czy płakać czy śmiać się. Pomysł fajny ale niemożliwy do realizacji, ponieważ to jest 17 tyś mniej dochodu od każdej działaności gospodarczej.

W Polsce mamy 2,5 mln Firm czyli:

2 500 000 x 17 000 zł = 42 500 000 000 ( 42,5 MLD Zł )

Ja się pytam skąd ona weźmie te pieniądze żeby nie zrobić z Polski większego bankruta?

Czasem ktoś usłyszy coś , ale nie przemyśli czy ma sens i rozgłasza to dalej.

Ogórek może i dobra szprycha, ale nią steruje Miller. Jak będę głosował to na pewno na nikogo z PO,PIS bo te darmozjady tylko się zmieniają na stołkach. Cały czas mam wrażenie że te wybory to pic na wodę jak te wszystkie "showy" w TVN'ie i polsacie... Niby głosujesz na swojego kandydata, ale tak na prawdę już za ścianka sobie ugadali kto przejdzie, a kto nie, z kogo będzie większy zysk.

839208b102d6e995875f45be8251556f.jpg

Ogórek. Ma ładna buzie i figurę, przynajmniej będzie się jakoś prezentować na salonach

Szczerze, to popieram. Głównym zadaniem prezydenta jest dobra prezencja, charyzma, wygląd, reprezentacja kraju, są w rządzie konkretne osoby, które zajmują się konkretnymi rzeczami. Nie mówię akurat, że ta osoba jest odpowiednia, ale głównym zadaniem prezydenta jest prezencja.

Na pewno nie na obecny rząd.

A ja wybiorę Bronka, wolę mieć spokojnego i niewojującego reprezentanta kraju, zwłaszcza przy obecnej sytuacji na świecie (machanie szabelką do Rosji przez niektóre opcje uważam za debilizm)

Szczerze, to popieram. Głównym zadaniem prezydenta jest dobra prezencja, charyzma, wygląd, reprezentacja kraju, są w rządzie konkretne osoby, które zajmują się konkretnymi rzeczami. Nie mówię akurat, że ta osoba jest odpowiednia, ale głównym zadaniem prezydenta jest prezencja.

Z drugiej strony jeśli IQ prezydenta waha się w granicach mało rozgarniętej rośliny doniczkowej, to też niedobrze. Dlatego nawet nie zamierzam myśleć o głosowaniu na Ogórek.

Bronek dla mnie jest śmiesznym prezydentem, sprawia wrażenie głupka który nic nie wie. Nie wiem czy to dobrze, może ukrywać swoją prawdziwą twarz. Ja bym zagłosował na tą osobę, która by nabluzgała Putinowi.

Bronek dla mnie jest śmiesznym prezydentem, sprawia wrażenie głupka który nic nie wie. Nie wiem czy to dobrze, może ukrywać swoją prawdziwą twarz. Ja bym zagłosował na tą osobę, która by nabluzgała Putinowi.

ta a powiedz mi czym się później będziemy bronic jak tak mu nabluzgamy w twarz...bo Wałęsa nam rozwalił wojsko....pis wywiad...wiec ja myślę ze dalej zagłosuje na gajowego Bronka przynajmniej ma fajne wpadki i shoguna obok siebie :P

Oczywiście tylko Korwin reprezentuje coś, jako jedyny nie zmienia swojego zdania by upodobać się innym przed wyborami. Oczywiście nikt nie jest ideałem i Korwin również czasem gada głupoty, ale jak dla mnie jedyny kandydat na prezydenta. Za przeproszeniem nie mam szacunku do ludzi którzy głosują na bronka, ponieważ bronek z jego iq nawet zawodówki pewnie nie zdał.

Ja bym zagłosował na tą osobę, która by nabluzgała Putinowi.


Rozumiem że jak Putin zaatakuje Polskę przez takich głupich polityków to będziesz jej bronić? Politycy wyjadą sobie do ciepłych krajów a ty musisz walczyć ;). Mnie już parę osób z reala pytało czy będę bronić polski. Odpowiedź brzmi ''Pfff hahah oszalałeś?''

Mimo wszystko Bronek jest najbardziej opanowanym kandydatem z wszystkich , ludzie mają poczucie stabilności wraz z jego prezydenturą, dlatego ma takie poparcie. Myślę że wybory zamkną się w I turze.

Za przeproszeniem nie mam szacunku do ludzi którzy głosują na bronka, ponieważ bronek z jego iq nawet zawodówki pewnie nei zdał.

O to jest szerzenie propagandy oraz mówienie nieprawdy

W 1977 ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie studiów należał do Studenckiego Koła Naukowego Historyków UW, pełnił także funkcję jego prezesa[6].

Korwin

1969 uzyskał tytuł magistra filozofii

No to podobny poziom wiedzy , Historyk Kontra Filozof .

#Edit

Akurat jeśli chodzi o wykształcenie , tutaj przebija wszystkich Duda:

W styczniu 2005 uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych

@Edit2

Mnie już parę osób z reala pytało czy będę bronić polski. Odpowiedź brzmi ''Pfff hahah oszalałeś?''

Rozumiem że zasadniczej służby wojskowej nie odbyłeś, ani z ochotnika?

No to tutaj szacunku do Ciebie nie mam ja, ponieważ Polak z reguły waleczny jest , ale są wyjątki które uciekają jak króliki do lasu bądź za granice. A po wojnie wrócisz z Aktem Notarialnym i będziesz chciał odzyskać co Twoje, zgadza się?

ta a powiedz mi czym się później będziemy bronic jak tak mu nabluzgamy w twarz...bo Wałęsa nam rozwalił wojsko....pis wywiad...wiec ja myślę ze dalej zagłosuje na gajowego Bronka przynajmniej ma fajne wpadki i shoguna obok siebie

Ja widzę tylko głupka, który nic nie wie co się dzieje w jego kraju.

Ogórek Ładna lala, z dużymi ambicjami.

Duda człek który nic nie wie, a chce do władzy.

Wybieranie między idiotami, nie ma sensu. Rzut monetą, będzie decydował o moim głosie.

KUKIZ! KUKIZ! KUKIZ! KUKIZ! KUKIZ! KUKIZ!

Korwin albo Ogorek. Trzeba cos w kraju zmienic, PIS i PO pokazaly przez lata ze gowno robia.

Ogórek. Ma ładna buzie i figurę, przynajmniej będzie się jakoś prezentować na salonach

Popieram, przynajmniej nie będzie robić żadnych szogunów czy innych dziwnych rzeczy.

Rozumiem że zasadniczej służby wojskowej nie odbyłeś, ani z ochotnika?No to tutaj szacunku do Ciebie nie mam ja, ponieważ Polak z reguły waleczny jest , ale są wyjątki które uciekają jak króliki do lasu bądź za granice. A po wojnie wrócisz z Aktem Notarialnym i będziesz chciał odzyskać co Twoje, zgadza się?

No właśnie, widzisz jakie to nie sprawiedliwe ? Chciałem iść do wojska to znieśli nakaz. Jedynie WKU, dobrze napisałem ? Wynik pozytywny i jak przyjdzie do mnie listonosz żebym zgłosił się do służby to nic nie podpisuje i lecę do Anglii. Za 1200zł miesięcznie nie będę bronić tego kraju XD