Tylko sie upewnie

Witam ;)

Chciałem się tylko upewnić ze to nic złego, chodzi o to ze od jakiegoś czasu komputer zaczął głośniej pracować. Nie jest to jakiś wielka różnica jednak jeśli tylko surfowałem po necie to komputera nie było praktycznie słychać a teraz jednak dość głośno, komputer sie starzeje wiec myślę ze to może być to. Z tego co się sprawdzałem dźwięk wychodzi z wiatraczka karty graficznej ponieważ gdy włączyłem otwarty komputer i wiatrak lekko przytrzymałem żeby wolniej chodził to było cichutko. Cos można z tym poradzić ?

Odkurz go porządnie. To powinno rozwiązać problem.

Odkurz go porządnie. To powinno rozwiązać problem.

Odkurzaczem w środku ? Czy lepiej wyjąc kartę i inne i dokładnie wszystko wyczyścić ?

U mnie jak zasilacz bzyczał dodałem kropelkę smaru do łożyska i znowu była cisza. Może i tutaj pomoże :)

Kup sobie sprężone powietrze w puszcze (chyba że masz sprężarkę w domu) i powyciągaj kartę graficzną itp i go przedmuchaj porządnie .

Kup sobie sprężone powietrze w puszcze (chyba że masz sprężarkę w domu) i powyciągaj kartę graficzną itp i go przedmuchaj porządnie .

Tak się składa ze mam ! Dzieki, zabiorę się za to I dam wam znać ;)

Jeśli po czyszczeniu z kurzy będzie dalej hałasował, to rozbierz wiatraczek i go nasmaruj. Będzie działał jak nowy, albo i lepiej.

NIGDY nie używaj odkurzacza we wnętrza komputera , używaj sprężonego powietrza .

a tam gdzie są trudno dostępne miejsca, na przykład kurz który nie chce się odczepić od łopatek wentylatora czy radiatora, możesz użyć pędzelka

np. takiego:

pedzelek-szkolny-stozkowy-nr-5-zaklad-pr

Dmuchasz sprężonym powietrzem i pędzelkiem po trudno dostępnych miejscach zruszasz kurz.

Pędzelek za około 3 zł w każdej księgarni.

Dzieki wielkie za pomoc ! Wyczyściłem sprężonym powietrzem calutki komputer i wielkie dzięki za tip z pędzelkiem przydał się :)

Komputer chodzi jak nowy, przy włączaniu zastanawiałem się czy na pewno się włączył :D

Witam ;)

Chciałem się tylko upewnić ze to nic złego, chodzi o to ze od jakiegoś czasu komputer zaczął głośniej pracować. Nie jest to jakiś wielka różnica jednak jeśli tylko surfowałem po necie to komputera nie było praktycznie słychać a teraz jednak dość głośno, komputer sie starzeje wiec myślę ze to może być to. Z tego co się sprawdzałem dźwięk wychodzi z wiatraczka karty graficznej ponieważ gdy włączyłem otwarty komputer i wiatrak lekko przytrzymałem żeby wolniej chodził to było cichutko. Cos można z tym poradzić ?