Pytanie do graczy GW2

Witam mam pytanie do graczy GW2,odnośnie mikropłatności jakie one sa ? czy tylko kosmetyczne pierdoły czy coś jednak więcej co ułatwia jakiś sposób grę.Tym bardziej ze grę trzeba kupić za 100 zł.

Tylko i wyłącznie kosmetyczne. Wyjątkiem mogą być dodatkowe sloty np. na ekwipunek czy postacie (ale wierz mi, da się bez tego grac, zresztą na end game bez problemu zarobisz golda aby wymienic na walute itemshopową).

No i jak już jesteśmy przy płatnościach, to przypominam że prawdopodobnie w okolicach maja wychodzi dodatek (płatny).

Są boostery do expa, karmy czy innych pierdoł, ale ja nigdy ich nie kupowałem, bo expi/zdobywa się różne rzeczy się po prostu zbyt szybko. Reszta to same kosmetyczne rzeczy. Od outfitów, po jakieś armory, bronie, finishery czy pety (mini). Nie ma potrzeby wydawania na is ani grosza. Poza tym jeśli już coś ci się bardzo spodoba, to zawsze możesz zamienić golda (którego na 80 levelu farmi się naprawdę szybko) na gemy i kupić swój wymarzony item. IS w GW2 jest bardzo sprawiedliwy i widać, że kupując grę za te 100 zł (polecam poczekać jednak na promocję, grę można wyrwać wtedy za 10 euro) masz dostęp do wszystkiego i tylko od ciebie zalezy czy chcesz dalej wspierać twórców kupując gemy czy jednak nie.

Dzięki teraz nie będę kupował po maturze jak będę szedł na studia(związane z transportem wiec w miarę lajtowe) to sobie planuje kupić dzięki za odp.

A jeszcze jedno jak z polskimi klanami w grze ?

Sporo :)

Polaków jak i polskich gildii jest cała masa. Od tych bardziej hardkorowych skupiających doświadczonych graczy po casualowe, które przyjmują całkowicie zielonych. Ogólnie cała społeczność gw2 jest najlepszą jaką widziałem w grach mmo. Praktycznie każdy ci pomoże, jeśli czegoś nie będziesz wiedział albo będziesz czegoś potrzebował.

jeśli gra jest płatna to wiadomo że community w dużej większości będzie ogarnięte. Gildie głównie są nastawione na wvsw więc polecam ci wybrać serwer które przeważają na wvsw. np Gandara

Dzięki wszystkim za odp.Tez warto wspomnieć ze nie jestem doświadczonym graczem jedynie co grałem jakieś mmo to był metin2 z 6 lat temu.A ostatnio tylko grywam w diablo III.

I takie pytanie jak z początkiem gry czy gra od razu cie wypuszcza na głęboką wodę czy tak na początku prowadzi cie za rękę ?

Obecnie pierwsze 15-20 leveli to taki spory samouczek. Nauczysz się podstaw gry, różnych trybów, dostaniesz parę przydatnych przedmiotów. Także gra poprowadzi cię za rękę i nie będziesz miał wielkich problemów z ogarnięciem tego i tamtego. Levelowanie w gw2 jest bardzo, ale to bardzo łatwe i przyjemne. Chociaż nie ukrywam, że najlepiej znaleźć sobie grupkę osób albo gildię, która powie ci co i jak. Nie ma to jak pomoc doświadczonych graczy.

Od siebie mogę dodać, że nigdy w żadnej grze nie spotkałem się z tak miłymi i pomocnymi ludźmi jak w GW2 i to nie chodzi o samą grę, nawet tutaj na forum/portalu to widać. Pod każdym newsem dot. GW2 lecą hejty na grę, pod każdym newsem dot. innej gry B2P lecą hejty na GW2, ale nigdy nie widziałem żeby jakikolwiek gracz GW2 napisał, że gra jest lepsza, starał się to komuś udowodnić, czy zwyczajnie obrażał ludzi grających w inną grę(Wiemy, że GW2 jest najlepsze i trzymamy to dla siebie :D), po prostu pełna kultura. W samej grze natomiast jeśli tylko masz problem to spokojnie możesz napisać na czacie i od razu Ci ktoś pomoże, to samo na instancjach, ludzie z reguły pytają czy wiesz o co chodzi, a nawet jeśli nie to sam możesz napisać i spokojnie wytłumaczą, a nawet jak popełnisz jakiś błąd to nikt Ci z tego powodu nie będzie robił wyrzutów.

@TWGW2

1. Waluta premium nie daje przewagi nad innymi graczami ale zapewniam cię, jak pograsz w GW2 dłużej (i gra ci się spodoba) to zacznie kupować gemy (albo za real kasę albo z ufarmiony gold). Jest niewielki procent graczy, którzy nigdy nie kupił chodź drobnej ilości gemów. Ja do tej pory kupiłem gemy za ok. 1000 PLN i znam graczy, którzy spędzili masę, masę czasu na farmieniu golda, którego wydali na gemy bo w item shopie był ładny skin albo trzeba było zmienić serwer.

2. Polskich gildii w GW2 jest od groma wystarczy poszukać. Np. wpisz sobie w google.pl frazę gildie gw2. Ja polecam moją (adres w stopce). Niestety nie istnieje coś takiego jak polskie community, polskie serwery (wbrew temu co uważa jedna strona z adresem zaczynającym się na g a kończącym na 2.pl), itp. Od razu piszę wybierz serwer kierując się rankingiem na stronie http://mos.millenium.org/eu/matchups/ (wybierz świat: Europa) a dokładniej z tabelki "Predicted rankings" od miejsca ok. 14 (16) do 1 z "ikonkami europejskimi".

3. Gra ma wg. mnie skopany samouczek (chodź jest lepiej niż na początku). Nie ma tu hero of the day, liczy się zgranie dużej liczby graczy. Tak, tak czasami poczujesz się malutki trybik w wielkiej machinie bo producent gry stawia na mass pvp i mass pve . Ale wbrew temu gra nie prowadzi za rękę i bardzo ostro karze za nieogranie pojedynczych graczy. I albo to ci się spodoba albo uznasz grę z gniot.

Witam mam pytanie do graczy GW2,odnośnie mikropłatności jakie one sa ? czy tylko kosmetyczne pierdoły czy coś jednak więcej co ułatwia jakiś sposób grę.Tym bardziej ze grę trzeba kupić za 100 zł.

Nie patrz na mikro płatności itd. GW2 jest specyficzną grą innych od pozostałych. Tutaj end game masz od 2lv na dobrą sprawę nie musisz farmić itemów bo i tak na pvp każdy ma taki sam gear. Jedynie dla wyglądu. Czyli możesz grać i 2 lata a i tak randomy bedą cię jechały. Dlatego zastanów się. Gra warta na jakiś miesiąc gry max.

Czyli możesz grać i 2 lata a i tak randomy bedą cię jechały. Dlatego zastanów się. Gra warta na jakiś miesiąc gry max.

Z tym to żartujesz prawda?

Co do gry to warta jest 100 zł bez wątpienia. Jedna z lepszych na rynku. Walki są dynamiczne wymagające refleksu i myślenia, community przyjazne, ogromna ilość graczy (wszędzie biegają ludzie).

Gram od dwóch lat i czasami robię sobie przerwę ale po max miesiącu wracam, bo ta gra ma coś co nie pozwala mi przestać odwiedzać ten świat.

również mam pytanie więc nie bede zakładał nowego tematu wolę napisać w istniejącym już w późniejszej fazie gry masz się te jakby skill pointy czy coś w podobie do rozwijania róznych masterek czy da się później je zresetować w razie jakby sie źle rozdało? i czy bardzo to kosztowne.

może mógłby ktoś pomóc troche wtajemniczyć w grze można się wymienić nickiem, poszukuję również gildii zrobiłem warka jednak na niego się zdecydowałem, Expie.

Jeśli chodzi Ci o to, że jak dodasz użyjesz skill pointy i rozdasz na skille to nie możesz tego cofnąć, ale nie martw się bo jeszcze będziesz mieć tyle skillpointów , że głowa boli :D

Skill Point można zebrać ile się chce, więc kupuj wszystkie umiejętności jak chcesz. SP traktowana jest w end game jako waluta, wymieniasz ją na pewne składniki do craftu.

Jeśli chodzi o Traity to za darmo w każdej chwili możesz zmienić :D

Witam mam pytanie do graczy GW2,odnośnie mikropłatności jakie one sa ? czy tylko kosmetyczne pierdoły czy coś jednak więcej co ułatwia jakiś sposób grę.Tym bardziej ze grę trzeba kupić za 100 zł.