Desolation vs Gandara vs Piken Square?

Na którym serwerze warto zacząć zabawę od zera?

Chodzi mi głownie o polskie gildie, na którym jest najwięcej według Was?

Pozdrawiam

Zapytam tylko: kolega chce grać przede wszystkim wvwvw?

W GW2 masz jeden megaserwer, a serwery jako tak wybierasz tylko ze względu na wvw.

Ja bym wybierał Piken Square, bo swego czasu był to serwer community RolePlay :P No ale tak jak pisano wyżej, obecnie serwery istnieją tylko dla trybu WvW, także na dobrą sprawę możesz wybrać jakiś, który znajduje się wysoko w tabelce i tyle. Gildie nie są przypisane do serwerów.

Grywam wvwvw i właśnie dlatego chciałbym mieć jakąś polską gildię.

Ale co to znaczy grywam? Hardkorowo? Chcesz do jakiegoś zespołu stricte wvwvw? Napisz coś więcej.

Ale co to znaczy grywam? Hardkorowo? Chcesz do jakiegoś zespołu stricte wvwvw? Napisz coś więcej.

Rozumiem:) Gram w każdy tryb. Nie gram Hardkorowo, ale jestem teraz na serwerze Underworld i tutaj kiepsko z grą wvwvw. Czyli nie ma sensu iść na topowe serwery jeśli nie chce się grać głownie wvwvw?

Własnie, jaki polecacie teraz serwer do wvwvw?

Jak najbardziej jest sens iść grać na topowe serwery nawet jeśli będziesz to wvwvw grał sporadycznie. Dlaczego? Ponieważ takie serwery oferują content wvwvw także dla graczy nie zrzeszonych w żadnych poważnych grupach wvwvw. I będzie to content na wysokim poziomie. Dodatkowo zakręcisz się w "społeczności" danego serwera i będzie to dobry grunt na znalezienie sobie w przyszłości fajnej grupy (chodź nie musisz bo w wvwvw da się grać nie będąc w żadnej gildii).

Nie ograniczaj się do polskich gildii wvwvw. Jest wiele bardzo fajnych gildii międzynarodowych, które grają wvwvw doraźnie i ich czcionkowe czerpią z tego mega satysfakcje. Najczęściej takie gildie ogłaszają się na forum danej społeczności/serwera lub bezpośrednio w grze na mapie.

Może gunnars hold? :)

ja wybrałem Gandare i nie żałuje.

Sam gram na Desolation, ale mogę też polecić gandarę i far shiverpeaks.

Ja również polecam Gandarę.

Jeśli bardziej zależy ci na WvWvW niż na polskich gildiach bierz seafarer's rest, obecnie najlepszy serwer jeżeli chodzi o bitwe na worldy. Z innych to poleciłbym ci Desolation albo Gandarę, przy czym deso lepiej wypada na wvwvw a gandara ma prawdopodobnie więcej polaków, ale to nie gra roli, bo są megaserwery.

Na początku wszyscy gadają, że bardzo im zależy na wvwvw. A tak naprawdę to może 1/4 w porywach 1/3 graczy gra ten tryb. Blacktide choć strasznie obrywa za to właśnie, iż jest ostatni w tabeli, bo mało osób u nas gra, to za to ma dobre comunnity.

Nie wiem jak Wy, ale osobiście grywałem swego czasu na wvsw i mam już 93 lvl. Ja polecam osobiście Gandare jest z kim grać a i na wvsw można pobiegać. Deso chyba już jest zablokowane jako wybór ze względu na pełny serwer.

Nawet jak ktoś gra wvwvw mało to i tak powinien iść na serwery z góry (nie musi być to koniecznie ścisłe top3), żeby móc przeżyć mass pvp naprawdę a nie zdobywać garnizon w 5 osób. AN stawia na pvp w wydaniu wvwvw (dużo graczy na dużo graczy na wielkich mapach, zdobywając wielkie zamki ;)) a jak ktoś chce pobawić się z potyczki 5 na 5 to niech idzie na spvp.

A po drugie. Nie wybierajcie serwera "bo ktoś wam powiedział", że gra tam dużo Polaków. Nie ma czegoś takiego jak obiektywne stwierdzenie gdzie gra najwięcej Polaków. Serwer wybierać TYLKO ze względu na "jakość" WvWvW, która przekłada się w pozycje w drabince. Stety a może niestety tak jest i jeszcze długo będzie.

Po trzecie. Jeśli nie chce się grać wvwvw to szukać gildii multiserwerowej (dla takiej gildii nie ma znaczenie gdzie grasz bo przeważnie skupiają się one na pve bądź spvp gdzie serwer nie ma znaczenia bo wszyscy są na 1 wielkim megaserwerze). Wyjątkiem są gildię stricte wvwvw ale one często zmieniają serwer wiec trzeba się gotować na to, że raz na jakiś czas trzeba będzie zorganizować kaskę na transfer inaczej leci się ze squadu.

Co do gildii to jest problem ze znalezieniem polskiej nawet na Underworldzie na czacie nikt sie nie odzywa, na priv ludzie milczą. Nie wiem co jest grane, ale zauważyłem że community zrobiło się strasznie samowystarczalne. Owszem ludzie biegają na eventy jest tłum, ale jak zagadasz do kogoś to siedzi cicho:P Nie wiem może przesadzam, ale po dłuższej nieobecności to mnie zakuło w oczy.

ps. Jeśli jest na forum jakaś gildia lub członek gildii, która rekrutuje graczy, gra multiserwerowo, to chętnie się dołączę. Może to być i gildia 50 osobowa, ale żeby była przyjazna:)

Jeśli faktycznie WvWvW nie ma dla ciebie znaczenia to zapraszam do Egby, jak będziesz w grze to pisz do Mantisek.9350, będę dziś w grze po 15.

Nie wiem jak Wy, ale osobiście grywałem swego czasu na wvsw i mam już 93 lvl. Ja polecam osobiście Gandare jest z kim grać a i na wvsw można pobiegać. Deso chyba już jest zablokowane jako wybór ze względu na pełny serwer.

Szkoda że lvl cap to 80 ;/