HotS - temat ogólny

Siemanko.

Myślę, że przyda się taki temacik w tym dziale. Jak się nie przyjmie to trudno :x

Powiedzcie mi ludziska, jeżeli w przeciwnym teamie dostaniecie Illidiana i Lili to kogo wpierw focusujecie w team fight'ach? Dziś miałem taką sytuacje, że grałem przeciwko Illdianowi, Lili, Tychusowi, Tyrande i chyba Gazolem - nie wiedziałem kogo w tym momencie focusować ;d

Pozdrawiam.

Najlepiej focusować z tego co napisałeś Tychusa->Illidana i później według uznania.

Zależy. Jeżeli Illidan ma Metamorphosis, to go olej. Jeżeli ma Hunt to zobacz, czy możecie go znukować magicznie, żeby Evasion mu nic nie dał.

Jeżeli ma Metamorphosis, to focus leci na Tychusa, jeżeli macie stuny na przerwanie ulti Li Li. Jeżeli nie, to polecam szybko rozwalić tego małego śmiecia, najlepiej nim odpali ulta.

Tyrande i Gazlowe zawsze na końcu.

W takiej sytuacji najlepiej mieć na tyle wystarczającego nuke'a żeby połknąć przynajmniej jedną osobę na samym początku team fightu.

Dobrze żeby była to Lili, ale jeśli ona dobrze się pozycjonuje i siedzi gdzieś z tyłu to nie ma co za nią ganiac i lepiej zabić Illidana lub Tychusa.

Ja zawsze biorę się za healera/supporta. Moim zdaniem są to najgroźniejsze/kluczowe postacie w teamie przeciwnym. Zabicie takiej postaci obniża morale przeciwnika i wprowadza zamęt u niego, co najczęściej łatwo przekuć na zwycięstwo.

Oki, dzięki ^^

Jak wygląda wasza sprawa z dobieraniem teamu? Wiem, że jak gracie rankedy to widzicie jaka jest mapa i staracie się dobrać pod nią jak najlepszy skład, ale co wybieracie jak gracie szybkie mecze w full składzie?

2x Warrior, 2x assassin i 1x Support?

Btw. Ja na razie mam 27 lvl.

Wojownik, Heal, Specjalista, 2x Zabójca

Ale to różnie też bywa. Nie ma czegoś takiego, że jak nie masz takiego składu to przegrasz. Na przykład taki Nazebo jest specjalistą, potrafi dobrze pushować, a i do team fightów jest świetny. Nie raz bywa, że wygrywa się bez heal'a albo z trzema tankami w teamie.

Ja dopiero 34 lvl ale nie mam 10 wymaganych postaci by wejść w ranking. Gram szybkie mecze z randomami - rożnie z tym bywa:) Heala mozna obejść teleportując sie do bazy lub wybijając stronników.

Możecie mi powiedzieć o co chodzi. Samouczek przeszedłem normalnie a teraz obojętnie gdzie nie klikne w menu to dostaje freeza i ścina mi się.

Możecie mi powiedzieć o co chodzi. Samouczek przeszedłem normalnie a teraz obojętnie gdzie nie klikne w menu to dostaje freeza i ścina mi się.

Tez tak mialem, mi pomogło wylogowanie się z konta battlenet i ponowne zalogowanie.

Nie mam ciągłego zalogowania

a standardowe działanie jakim jest reinstal próbowałeś? ew. zmień ustawienia gry na minimalne (przez folder z grą) lub upewnij się, czy sprzęt nie jest za słaby :)

Szukam zabójcy bo mi potrzeba do robienia misji. Do tej pory uzywalem Falstada, ale znudzil mi się i juz nie mam ochoty nim grac. Grałem w alfie dużo Zeratulem, ale teraz nie wiem czemu patrzę na niego krzywo. Ostatnio zagrał em Tychusem, lecz nie miałem funu z gry nim. Najbardziej cenie sobie moje trio Arthas, Chen, Muradin, ale potrzeba trochę zróżnicowania. Najbardziej lubię grac w zwarciu.

Może Illidan? Dużo ludzi twierdzi ze jest op bo ma spory dmg i dużo skoków, odskoków. Co więcej jest bardzo tani.

Illidan jedyne co ma OP to skok którym może niwelować CC. Przy odpowiednim wyczuciu nie da się go niczym ze stunować.

Skoro to temat ogólny, to może ktoś mi coś doradzi:
Póki co gram dużo Novą i całkiem spoko mi idzie (o ile neta mi nie wywali) - mam 8 lvl, a ogólnie 22. Podoba mi się możliwość szybkich nuke i cloak, ale wiadomo - nie da się praktycznie ciągle grać jedną postacią, dlatego szukam alternatywy. Zależy mi na dobrym dmg (najlepiej z dystansu), może jakiś mechanizm ucieczki. Zastanawiałem się nad Sylvanas albo Zeratulem (teraz akurat grałem bo w rotacji), ale Zeratul wydaje się być dość nudny, ale wymagający (może podacie jakiś build?). No i czy ktoś mógłby mi przybliżyć technikę grania Sylvanas? Z góry dzięki.

No i jeszcze pytanie, które od dawna mnie nurtuje: czy Abatur serio jest mocny, czy jest mega useless? Z jakimkolwiek Abaturem nie grałem (czy to u mnie w teamie, czy w enemy), praktycznie nic nie robił, zaś mój kolega mówi (jest na 34 lvlu), że ta postać jest OP. Nie wiem, czy trolluje, czy mówi prawdę ;x

Abatur jest bardzo mocny, jeśli ktoś potrafi nim grać. A nie każdy potrafi wykorzystać jego potencjał.

Mój build na Zeratula-Magetula http://hotscenter.pl/talenty/zeratul#2442324

Polecam.

Na poziomie 4 można wziąć ewentualnie gromadzenie mocy, choć ja wolę kolec aoe.

Zależy mi na dobrym dmg (najlepiej z dystansu), może jakiś mechanizm ucieczki.

Jaina ma w tej chwili najmocniejszy burst w grze. Sama w sobie mechanizmu ucieczki nie ma, ale z talentów ma sprint, lodowy blok, blink, oraz zwiększenie zasięgu użycia swoich skilli, żeby nie musiała blisko podchodzić. Także nie ma z tym problemu, ale trzeba się nauczyć dobrze ustawiać podczas walk.

Świetna postać. Z ultimek używaj w randomach żywiołaka wody, bo lodowy krąg ssie. Dobry jest, ale w zgranym teamie, no albo jak przyfarcisz.

Sylwaną nie gram.

Popieram pana powyżej :), Jaina to mój main <3

Abathur nie jest, aż taki ciężki, trzeba pamiętać o kilku kwestiach:

-wykorzystaniu pasywki i ciągnięciu expa z aktualnie pustej linii

-systematyczne rozstawianie pułapek w odpowiednich miejscach

-nie siedzenie bezczynnie na bohaterze, przełączenie się na miniony

-no i najwzniejsze, czyli odpowiednie dobranie ulta i niektórych talentów pod drużynę i styl gry

Co sądzicie o Kerrigan?