60 fps

Pora na głupie pytanie bo zawsze mnie jedna sprawa nurtowała.

Przykładowy filmik w 60fps na youtube https://www.youtube.com/watch?v=cxX43BkN7kw, czy oni tak to widzą normalnie, czy 60fps jest dodane w programie? Nie wiem jak to ująć w słowa.

Na przykład na monitorze 60hz nie widać 60fps w grach, czy na monitorze 144hz, gry chodzą tak jak te na filmikach na youtubie w 60fps?

a widzisz tam w wyborze jakosci obrazu przypis 60fps? Nie ma czyli ten filmik ma 30fpsow.

A widze, 1080p60HD.

Siemanko,

nie wiem od czego zależy 60fps, a 30fps w filmach, ponieważ zawsze gdy nagrywałem to miałem po 30fps w filmie, jednakże ludzie nagrywający nie widzą takiego efektu, więc musi to być jakieś renderowanie w programie :)

Co wy gadacie pomiędzy 30 a 60 fps jest wyraźna różnica.

Co do tego filmiku, macie 1080p60HD i 720p60HD do wyboru. W obu 60 fps jak widać.

Bo żeby włączyć 60fps potrzebne jest odpalenie HD w filmiku :)

takie małe sprostowanie te 60 masz tylko w google bo na ff HD 720 i 1080 nie ma :) tj bajer przeglądarki bo filmik jest chyba w 30 klatkach ;)

Nie zrozumieliście pytania.

Czy to co my widzimy, to aktualny obraz z ich ekranu? Czy oni widzą to piękne 60 fps podczas nagrywania na swoich monitorach 144hz? Czy to tylko wyrenderowane z programu, i 60 fps widać tylko w youtube?

Zalezy czy maja vsync ustawiony czy nie :) Osobiscie sam nagrywam w 1080 / 60 klatkach na YT ale to nie znaczy ze mam ciagle 60 klatek ^^ Moge miec i 100+ albo 50 itd a program renderuje to do stalej wartosci 60 tak zeby nie bylo przeskokow i jest to nie nie zaleznie od ilosci fps pliku wyjsciowego. Takze nie wiadomo jak "oni" widza to u siebie moge miec 90 fps albo 30 + a program i tak zrenderuje to do 60 :) Teraz mam nadzieje ze wytlumaczylem.

Dalej nie o to o co mi chodzi, ciężko dobrać słowa.

Czy na monitorze 144Hz gry widać w ten sposób co na prawym obrazku? Chodzi mi o normalne granie, nie żadne filmiki. http://30vs60.com/

Powiem tak ... Gdy ja gram i mam te 60fps to tego tak nie odczuwam.

Jednak gdy się ogląda filmy w 60fps to widać różnicę. :)

Czyli granie na żywo na monitorze 144Hz w 60 fps w niczym nie przypomina youtubowych filmików w 60fps?

Jak dla mnie ... nie :/

Ale różnica pomiedzy 144 hz a 60 hz jednak jest?

Ale różnica pomiedzy 144 hz a 60 hz jednak jest?

Przecież Ci napisałem, że jest to robione w programie, czemu nadal nie rozumiesz? :wacko:

Jeżeli ktoś w trakcie gry miał 60fpsa i nakręcił to i wyrenderował w 60fpsa to widzicie to samo w tej samej jakości.

Wtrące się w temat a ludzkie oczy w ilu klatkach na sekunda widzą obraz xD?

Przecież Ci napisałem, że jest to robione w programie, czemu nadal nie rozumiesz?

Teraz pytam o zupełnie co innego ... Czy jest widoma różnica w grach, gdy masz na przykład 100 fps na monitorze 60hz a 144hz.

Tu nie chodzi o to ile widzisz, a o płynność obrazu. Przy 30 FPS teoretycznie wszystko w statycznym miejscu będzie wyglądać dobrze, ale przy dynamice i szybszych ruchach kamery zacznie się już rozwalać. Można mówić co się chce, ale różnica między 30 a 60 jest zauważalna gołym okiem, tak samo jak grając na 120fps będziesz widział różnicę między 60. Ludzkie oko nie ma nic do tego.

Tu nie chodzi o to ile widzisz, a o płynność obrazu. Przy 30 FPS teoretycznie wszystko w statycznym miejscu będzie wyglądać dobrze, ale przy dynamice i szybszych ruchach kamery zacznie się już rozwalać. Można mówić co się chce, ale różnica między 30 a 60 jest zauważalna gołym okiem, tak samo jak grając na 120fps będziesz widział różnicę między 60. Ludzkie oko nie ma nic do tego.

Niestety ma, między 60fps a 120fpsoma jak grasz nie dostrzeżesz różnicy.