Problem z dostawcą internetu

Witam wszystkich.
Nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu do właściwego.

Mój dostawca internetu od pewnego czasu nie dotrzymuje warunków umowy. Wpadłem na pomysł, żeby zainstalować program, który na bieżąco rejestruje mój download i upload, ale po kilku godzinach szukania w internetach takie darmowego programu nie udało mi się znaleźć. Ktoś zna taki program(oby był darmowy)? Jak myślicie, będzie to wystarczający dowód na nie dotrzymanie warunków umowy? W okolicy powstało kilka dobrych firm, które oferują lepsze warunki, i chciałbym zerwać umowę nie płacąc kary. Macie jakiejś pomysły?

Może po prostu wina rutera, firmy nie chętnie zrywają umowę. Jedyne wyjście zgłosić i wysłać reklamację, bez względu ile umowa trzyma powinni ją przyjąć. No chyba, że jesteś przy kasie więc możesz zapłacić odstępne od umowy.

Niech zgadnę - ten dostawca to multimedia?

Zarejstruj sie na speedtescie i wtedy bedziesz mial automatycznie zapisywane twoje pomioary na twoje konto :)

Sprawdzałeś swój transfer na speedtest.net? Przy pobieraniu z jakiegoś serwera czy torrent transfer nie zawsze będzie pełny.

Niech zgadnę - ten dostawca to multimedia?

Multimedia akurat dotrzymuje prędkości z umowy.

Różnie to bywa. Możesz próbować bawić się w speedtesty, ale próbując wcisnąć im właśnie takie dowody zazwyczaj usłyszysz "Ale przecież u nas wszystko wygląda dobrze", "Proszę sprawdzić czy kable są dociśnięte, a router prawidłowo skonfigurowany" itd. Możesz też wymusić na nich przyjazd ekipy techników która "sprawdzi" wszystko lecz chyba nie za darmo i zazwyczaj z takim samym skutkiem. Poza tym jeżeli w umowie masz napisane, że internet masz DO np. 4 Mb/s (do rozumiemy jako dowolną wartość wyższą od 1 kb/s) to nie masz na nich nic i karę przy przedterminowym rozwiązaniu umowy musisz zapłacić.

Moim dostawcą jest firma z mojej okolicy, daje radiówkę(napewno nie znacie). Z tego co pamiętam przy podpisywaniu, był próg gwarancji od iluś do iluś muszę poszukać. Koleś z obsługi był u mnie tyle razy, i zawsze jak przyjechał jakimś cudem internet działał tak jak powinien. Zawsze co zrobił to kazał mi zrestartować kartę sieciowa xdddd( jak widzicie profesjonalista). I mówi mi, że na speedtesty mam nie patrzeć bo nie pokazują prawdy. No to wysłałem mu kilka ss z cs jak ping biegał od 30 do 200, ale też nic to nie dało.
Z tego co słyszałem, można wymusić zerwanie umowy nawet jak jest " do X Mb". Umowa kończy mi się za 1,5 roku. Jak byłem nowym klientem 2 lata temu, to tak śmigał, nic się nie działo, przedłużyliśmy umowę i d*pa. Tylko w nocy internet chodzi super to nie powiem, ale w dzień, to już różnie bywa.

Masz radiówkę na 5 GHz czy na 2,4 GHz ?

^up nie mam pojęcia xd

Znajdź umowę i dokładnie ją przeczytaj ale i tak pewnie bez kary za zerwanie się nie obejdzie...

Witam wszystkich.
Nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu do właściwego.

Mój dostawca internetu od pewnego czasu nie dotrzymuje warunków umowy. Wpadłem na pomysł, żeby zainstalować program, który na bieżąco rejestruje mój download i upload, ale po kilku godzinach szukania w internetach takie darmowego programu nie udało mi się znaleźć. Ktoś zna taki program(oby był darmowy)? Jak myślicie, będzie to wystarczający dowód na nie dotrzymanie warunków umowy? W okolicy powstało kilka dobrych firm, które oferują lepsze warunki, i chciałbym zerwać umowę nie płacąc kary. Macie jakiejś pomysły?