Dokupienie RAMu

Cześć. Kupiłem sobie GTA V i wszystko pięknie chodzi, póki obrazy na ekranie nie zaczynają szybko się przemieszczać np. podczas jazdy samochodem. Kiedy chodzę gra chodzi na średnio-wysokich ustawieniach z zadowalającą płynnością. Domyślam się, że winny tu jest RAM, a raczej jego ilość i że komputer po prostu nie nadąża z doczytywaniem szybko zmieniającego się obszaru. Dobrze kombinuję? Obecnie mam 4 GB DDR3 1333 PC3-10600 w jednej kostce. Chciałbym dokupić drugą i tu pytanie. Czy firma ma w tym przypadku znaczenie? Czy obie kości muszą być od tego samego producenta czy wystarczy po prostu żeby miały takie same parametry? Zamierzałem zamówić takie coś http://allegro.pl/goodram-box-ddr3-4gb-4096mb-1333mhz-cl9-promocja-i5252064250.html#tabsAnchor i zastanawiam się czy jedno z drugim będzie w 100% kompatybilne. Dzięki z góry za odp. Pozdrawiam!

Dobrze kombinuję?

Dobrze. Jeśli obraz się zatrzymuje, a nie jedynie spowalnia, to winny temu jest RAM.

Czy firma ma w tym przypadku znaczenie? Czy obie kości muszą być od tego samego producenta czy wystarczy po prostu żeby miały takie same parametry?

Firma nie ma znaczenia. Obie kości nie muszą mieć takich samych parametrów, jedak jeśli mają, to jest większa szansa, że będą razem działać bez problemów . Ta szybsza kość w zestawie, zostanie spowolniona do prędkości tej najwolniejszej.

Zamierzałem zamówić takie coś http://allegro.pl/go...html#tabsAnchor i zastanawiam się czy jedno z drugim będzie w 100% kompatybilne.

Powinno działać, ale z RAMem nigdy nie wiadomo do końca, dopóki samemu go nie włożysz i nie sprawdzisz.

PS.

Nie podałeś modelu i CL swojej kości.

Należy jeszcze dodać, że 2 takie same kości będą działały w trybie dual channel, to zawsze poprawi wydajności o te parę procent.

ps. mam ten sam problem co ty dlatego zamówiłem inna płytę główną bo mi dual siadł i wykrywało tylko 1 kość, jak włożę obie to myślę, że problem zniknie

Z tego co wiem to GTA % bardziej zużywa RAM z grafiki niż te drugie RAMy.

Dopisan msie do tematu.

duza roznica wydajenosci bedzie jezeli do 2x2 doloze 1x4 ?

Z tego co wiem to GTA % bardziej zużywa RAM z grafiki niż te drugie RAMy.

RAMu z grafiki mam w zapasie ok. 800 mb więc myślę, że to jednak nie tu tkwi problem. Tym bardziej, że tak jak wspomniałem wcześniej podczas chodzenia po mieście/strzelania i innych czynności, które nie przesuwają szybko obrazu nie mam spadków fps ani zacięć. Żeby było śmieszniej to nie mam ich też np. jadąc powolnym autobusem :D ale wsiadając już do sportowej osobówki ściny stają się uciążliwe :]

Cześć. Kupiłem sobie GTA V i wszystko pięknie chodzi, póki obrazy na ekranie nie zaczynają szybko się przemieszczać np. podczas jazdy samochodem. Kiedy chodzę gra chodzi na średnio-wysokich ustawieniach z zadowalającą płynnością. Domyślam się, że winny tu jest RAM, a raczej jego ilość i że komputer po prostu nie nadąża z doczytywaniem szybko zmieniającego się obszaru. Dobrze kombinuję? Obecnie mam 4 GB DDR3 1333 PC3-10600 w jednej kostce. Chciałbym dokupić drugą i tu pytanie. Czy firma ma w tym przypadku znaczenie? Czy obie kości muszą być od tego samego producenta czy wystarczy po prostu żeby miały takie same parametry? Zamierzałem zamówić takie coś http://allegro.pl/goodram-box-ddr3-4gb-4096mb-1333mhz-cl9-promocja-i5252064250.html#tabsAnchor i zastanawiam się czy jedno z drugim będzie w 100% kompatybilne. Dzięki z góry za odp. Pozdrawiam!