OTS Na jakim byście zagrali [ANKIETA]

Tworzę obecnie mapę do pewnego otsa lecz mam pewne wątpliwości czy to ma sens.

Czy taka mapą się wgl sprawdzi czy ktoś chętnie wejdzie i zobaczy co tam sie dzieje.

Tak więc zapraszam do udziału w ankiecie i wypowiadaniu się w komentarzach przy okazji :)

Dodam że serwer będzie miał niski exp/drop rate.

Nomad, nie ma sensu robić na tym forum ankiety na temat jaka ma być mapa na OTS bo głosować może każdy, nawet osoba, która nigdy w Tibie nie grała.

Lepiej by było jakbyś usunął ankietę i użytkownicy musieliby się wypowiedzieć i napisać dlaczego akurat wybrali taką opcje a nie inną.

Osobiście jestem za mapą z teleportami. Dlaczego?

Bo OTS'ów z mapą Real i RPG (czyli szukanie expowisk, questów itd.) jest strasznie dużo! A takich dobrych OTSów z mapą EVO jest teraz naprawdę mało.

Brakuje OTSów z mapa EVO gdzie jest low rate. Osobiście nie lubię takich OTSów gdzie latają 2k+ levele.

Tyle ;)

Mam spore doswiadcznie z otsami i rl tibia, ponad 6 lat i powiem ci ze brakuje takiego serwera RPG, ciezki exp, dobrze rozbudowana gre, duzo questow i wszystkiego ogolnie, zeby bylo co robic. Gdzie jest świezy start, fajnie sie gra, gdzie po 20 minutach nie jestes jeszcze w stanie zabic sam smoka, gdzie idzie z towarzyszami na wyprawe w nieznane, mordujesz potworki, wracasz ze zdobytymi przedmiotami i sie chwalisz w domku : ) Taki rozbudowany bez bugów najlepiej z WLASNA mapą, czeste aktualizacje po prostu cos innego, cos fajnego.

1lajk
Mam spore doswiadcznie z otsami i rl tibia, ponad 6 lat i powiem ci ze brakuje takiego serwera RPG, ciezki exp, dobrze rozbudowana gre, duzo questow i wszystkiego ogolnie, zeby bylo co robic. Gdzie jest świezy start, fajnie sie gra, gdzie po 20 minutach nie jestes jeszcze w stanie zabic sam smoka, gdzie idzie z towarzyszami na wyprawe w nieznane, mordujesz potworki, wracasz ze zdobytymi przedmiotami i sie chwalisz w domku : ) Taki rozbudowany bez bugów najlepiej z WLASNA mapą, czeste aktualizacje po prostu cos innego, cos fajnego.

Od kiedy przestałeś grać na OTSach? Bo wypisujesz bzdury.

Śledzę jak tylko mogę rynek OTS'ów i jest dużo świetnych serwerów RPG z ciekawymi skryptami.

To już nie jest Tibia 7.6-8.1

Nie wiem sam.

Robię tą mapę i się zastanawiam PO CO? DLA KOGO?

Popatrzyłem wczoraj po serwerach i dzisiaj od samego rana i na tych serwerach z teleportami latają same xK.LVL i w sumie tam nie ma co robić.

Masz wszystko podane na tacy. Od teleportu do teleportu.

Większość serwerów które odwiedziłem to było 30 do 40 minut grania i nuda...

Dlatego też stworzyłem tą ankietę.

Czemu i takie osoby bez doświadczenia miałyby nie głosować ?

Zawsze jest pora by rozpocząć przygodę z tym tytułem :)

Tacy ludzie nie zaczną grać w Tibie bo wg. nich ta gra już się przejadła.

Już lepiej zrób 50/50

Zresztą, ludzie, którzy grają w Tibie dla RPG jest strasznie mało i tacy ludzie przeważnie siedzą na dobrze dopracowanych serwerach typu (eh, nie mogę napisać). Na takim serwerze, rzadko kiedy ilość ludzi online przekracza 100, dlaczego? Bo jest tyle opcji typu ulepszanie broni, nowe bronie, sprity, OTclient itd. i ludzie do tego nie mają botów a jak już mają to tylko nie liczni.

Ludzie szukają serwerów gdzie mogą w szybki sposób wbić z ekipą, znaleźć spoty, zrobić skrypt na bota i iść robić swoje sprawy. Potem wbijają na serwer, robią questy i zaczynają się wary.

PVP

Ja też preferuję serwery rpg, z low exp. Serwery są, ale co z tego, jeśli na każdym w zakładce download jest elf bot i skrypty?

Oczywiście, serwery gdzie bot jest tematem tabu są dla mnie najlepsze.

Co to za serwer na którym można oficjalnie używać bota...

Jak tak to mogą iść sobie na oryginalne serwery ^^

! BOT = BAN !

Co to za serwer na którym można oficjalnie używać bota... Jak tak to mogą iść sobie na oryginalne serwery ^^ ! BOT = BAN !

Oryginalne? Chodzi Ci o REAL?

Tam już nie jest tak wesoło, znajomy bocił ostatnio i bocik wytrzymał przez 3 dni.

Niestety jak chcesz, żeby Twój serwer wytrzymał na rynku to musi być na nim dozwolony bot.

I w tym tkwi cały problem. Musisz wybrać, czy na serwerze masz dużo osób, których tak naprawdę "nie ma", czy grono zapalonych osób, które po prostu lubią pograć w tą grę.

Zacznijmy od tego, że tych zapalonych osób miał byś MAX 20?

Ksarou, jeżeli serwer ma dozwolone boty to nie zawsze wygląda tak, że jak jest zalogowanych 500 osób to 500 osób boci. Boci może z 300 a 200 gra ręcznie.

Ludzie używają bota, żeby wbić lvl, zebrać kasę na EQ i bawić się w PvP, czy robienie trudniejszych questów, ewentualnie latanie w grupie na większe moby.

Wracając do tematu to radziłbym zrobić coś pomiędzy. Najlepiej własną otwartą mapę i teleporty do mniejszych mapek z expowiskami coś ala "Oken, Gengia, Pyre" na RL map. Miło te wysepki wspominam.

na 8.1 skonczylem : )

@Savl jeśli plecie ktoś tu głupoty to tylko ty pokaż mi te za***iste ots RPG ? wiesz co to jest ots rpg ? chyba nie... jeden z lepszych ots który mogę nazwać że jest zrobiony pod rpg to Altaron a reszta to marne evo z tp i mówią rpg to jest rpg... chyba ze jeszcze coś z 7.4/7.6 np tibianic

warn_ico.png
piractwo ~ NS
@Savl jeśli plecie ktoś tu głupoty to tylko ty pokaż mi te za***iste ots RPG ? wiesz co to jest ots rpg ? chyba nie... jeden z lepszych ots który mogę nazwać że jest zrobiony pod rpg to Altaron a reszta to marne evo z tp i mówią rpg to jest rpg... chyba ze jeszcze coś z 7.4/7.6 np tibianic

Spokojnie bo zapominasz o kropkach i dużych literach :x

To tak, na pewno 2 świetne OTSy RPG są w trakcie pracy, naprawdę świetne no i jest jeden RPG OTS, który na rynku już trochę stoi (nie chodzi tu o serwer, który napisałeś).

daniofordon, masz bana na google? Tak tylko z ciekawości pytam.

#Edit

Wypisałem tylko te, które znam i troszeczkę śledzę ich postępy :)

Widzę że wywiązała się niezła dyskusja pod moją nieobecność.

A co byście powiedzieli na:

- TP do małych expowisk ( Mało opłacalne raczej dla leniwych )

Duże expowiska na które warto isć ze względu na ilość mobów rozstawiona po mapie

Questy również rozstawione po mapie

hm ?

@EDIT.

Ewentualnie expowiska do góra 25lvl mające TP.

A wyższe lvl już musiały by się nalatać :P

To też jakieś rozwiązanie.

Sam nie wiem piszcie wyrażajcie swoje zdanie bo ten serwer w końcu ma powstać dla was "GRACZY" a nie dla nas :)

Nie.

Jak chcesz wprowadzić coś żeby gracze chodzili po mapie i coś odkrywali to zrób tak np. 2x TP na Grim Reapery i poza miastem ukryjesz gdzieś jeszcze z 3 spore spoty Grim Reaperów. Tak samo z BOSSami, w mieście dasz teleport do dajmy na to 5 BOSSów a poza miastem ukryjesz gdzieś wejścia do reszty BOSSów i tak samo z questami.

Tak by było najlepiej.

Jeśli tak bardzo upierasz się na te teleporty, to przedstaw je jako nagrodę. Załóżmy, żeby móc korzystać z teleportu na resp np. z Grimami należy ubić ich w ilości x (ala task z nagrodą w postaci dostępu do TP) lub należałoby wykonać jakiś trudny, rpg'owy, ewentualnie zespołowy quest, znajdujący się na owym respie (np uzbieranie specjalnych itemów, wypadających z bossów, pojawiających się od czasu do czasu na expowisku). Coś takiego jak teleport bardzo ułatwia grę, więc niech to ma smak, niech gracz czuje, że napracował się, żeby móc korzystać z takich przywilejów.

Oczywiście moja propozycja tyczy się tych expowisk, na których gra się na wyższych poziomach. Co do expowisk typu rotwormy, to tutaj pozostawiłbym sprawę bez teleportów, no ale jak już tam sobie chcesz.

Serwerów ze zwykłymi teleportami, gdzie latasz od jednego do drugiego jest cała masa, tylko, że ta masa zamienia się w zwykły chłam. Plus, są to serwery zwykle 999999999x exp, co powoduje, że są to serwery na jeden dzień, bo zwyczajnie takie granie się nudzi. Dobry OTS nie powstanie w jeden weekend. Musisz być oryginalny, musisz dać coś czego jeszcze nie ma, żeby zatrzymać u siebie graczy. Mam wiele pomysłów od kategorii serwera (PVP/NPVP), przez cechy przedmiotów, po questy, ale nie będę tutaj wszystkiego wypisywał. Zawsze możesz napisać na PW.

Powodzenia.

Jeśli tak bardzo upierasz się na te teleporty, to przedstaw je jako nagrodę. Załóżmy, żeby móc korzystać z teleportu na resp np. z Grimami należy ubić ich w ilości x (ala task z nagrodą w postaci dostępu do TP) lub należałoby wykonać jakiś trudny, rpg'owy, ewentualnie zespołowy quest, znajdujący się na owym respie (np uzbieranie specjalnych itemów, wypadających z bossów, pojawiających się od czasu do czasu na expowisku). Coś takiego jak teleport bardzo ułatwia grę, więc niech to ma smak, niech gracz czuje, że napracował się, żeby móc korzystać z takich przywilejów.Oczywiście moja propozycja tyczy się tych expowisk, na których gra się na wyższych poziomach. Co do expowisk typu rotwormy, to tutaj pozostawiłbym sprawę bez teleportów, no ale jak już tam sobie chcesz.

Nie.

Serwerów ze zwykłymi teleportami, gdzie latasz od jednego do drugiego jest cała masa, tylko, że ta masa zamienia się w zwykły chłam. Plus, są to serwery zwykle 999999999x exp, co powoduje, że są to serwery na jeden dzień, bo zwyczajnie takie granie się nudzi. Dobry OTS nie powstanie w jeden weekend. Musisz być oryginalny, musisz dać coś czego jeszcze nie ma, żeby zatrzymać u siebie graczy. Mam wiele pomysłów od kategorii serwera (PVP/NPVP), przez cechy przedmiotów, po questy, ale nie będę tutaj wszystkiego wypisywał. Zawsze możesz napisać na PW.Powodzenia.

Dlatego napisałem w moim temacie, że robię taki serwer EVO, że 500+ level to już jest HIGH. Nie lubię gdy na EVO OTSie latają 2k+ levele.

Po drugie, nie ma dobrego EVO prócz *ekhm* jak na razie. ;)

@up

Patrząc na Twoje posty w tym temacie, daruje sobie jakąkolwiek dyskusje.