Jakie znaczenie ma system windows odnosnie wydajności

Tak jak w temacie mam pytanie odnośnie systemów:

1)Czym się rożni 32 bit a 64 mam na mysli tylko wydajność

2)czy ktores systemy pożerają więcej pamięci ?

3) jaki system windows możecie mi polecić

Procesor: AMD althon x2 4400+

Karta graf : GeForce GT 440

3GB ramu

windows xp. Xp odczytuje tylko 3gb pamięci, wiec akurat dla Ciebie. Inne systemy będą pożerać więcej ramu, co znacznie opóźni Twój komputer.

Co Ty gadasz... XP również posiada wersje 64bitowa.

32 do 4GB z czego jeden idzie na sam system.

64 w wersji podstawowej obsługuje do 16 w wersjach profesjonalnych i tak dalej nawet do 192GB

Tak im wyżej tym teoretyczniej zjada więcej, ale w 7 spokojnie możesz wyłączyć wszystkie bajery graficzne i masz system wyglądający jak XP i zachowujący się jak on + XP nie posiada już wsparcia, więc od początku jest na straconej pozycji.

Polecam 7 bo będzie działała sprawnie. Na upartego nawet i 8 wsadzisz i równie dobrze będzie działała, ale pytanie czy się opłaca wiedząc że 10 nadchodzi wielkimi krokami.

Ja bym stawiał na 7 x86 bo fakt - tak jak wyżej senpai się udzielił - będzie w tym momencie najlepszym wyborem. 8/8.1 posiadam na lapku i cenie sobie jego szybkość odpalania (7 wolniej się włączała), ale kafelki nie każdemu pasują + ja np. miałem kilka problemów (np. nadal mam z javą i minecraftem) i zbliża się 10 więc obecnie nie ma raczej sensu. No chyba że masz zamiar władować później więcej RAM'u - wtedy x64. Ah i wydaje mi się że 7 jest znacznie stabilniejsza i dopracowana ;)

wiec napewno x86 czyli wersja 32 bitowa ale co z xp. Czy xp nie pozera mniej ramu niz 7 ?

To czy XP ma wsparcie czy nie, nie ma większego znaczenia. Windows 7 bije Xpeka na każdym kroku, a przede wszystkim jest stabilny i byle Winamp nie zawiesi całego kompa.

Siódemka to taki ulepszony XP, czego nie można powiedzieć o Windowsie Vista (fuj...).

wiec napewno x86 czyli wersja 32 bitowa ale co z xp. Czy xp nie pozera mniej ramu niz 7 ?

Różnica jest niewielka. Siódemka zabiera ok. 600MB. Pakiet Aero (te ładne okna) można wyłączyć i system będzie wyglądał tak jak XP, ale troche RAMu nam odda.

Dla Ciebie to i tak bez różnicy, bo masz tylko 3GB RAMU. Dziś 4 GB to już jest mało i jak ma Ci brakować pamięci, to i tak będzie Ci brakować, czy to na XP czy na 7.

1)Czym się rożni 32 bit a 64 mam na mysli tylko wydajność

64 bitowy OS obsługuje więcej pamięci RAM i robi to lepiej niż 32 bitowa wersja.

Mając 4GB i więcej RAM, powinno się używać 64 bitowej wersji dla szybszego działania różnych programów.

W Twoim przypadku wersja 32 wystarczy, ale 64 bitowa wcale nie zaszkodzi. Różnicy nie odczujesz żadnej.

nie ma się co pchać w 10 podobno ma być jakaś abonamentowa czy coś .

ok postanowione po szkole wezme się za reinstalla :D bo aktualnie mam 7 64 bit-ową ale chyba zrobił się lekki syf i np cs go ktory powinien mi iść normalnie to mam 15-26 fps juz probowalem wszystkiego

EDIT:

a co odnosnie dokladnej wersji systemu win7 np ultimate/home premium itd ?

http://windows7.pl/polecamy/porownanie-wersji-windows-7.html

Dla zwykłego śmiertelnika wersja home jest wystarczająca.

Windows 10 podobno jest bardzo wydajny. Polecam zaraz po jego wyjściu dokonać upgrade na niego. Chodzą plotki, że dla posiadających oryginał systemu(nie wiem 7, czy 8), upgrade do 10' będzie darmo :)

upgrade za darmo ale licencja na rok.

To czy XP ma wsparcie czy nie, nie ma większego znaczenia. Windows 7 bije Xpeka na każdym kroku, a przede wszystkim jest stabilny i byle Winamp nie zawiesi całego kompa.

Chyba mało korzystasz z Windowsa. Byle aplikacja może zawiesić nawet całą 7 jak ma jakiś błąd.

nie ma się co pchać w 10 podobno ma być jakaś abonamentowa czy coś .

Jaki abonament? Co ty za farmazony pleciesz?

upgrade za darmo ale licencja na rok.

Kolejny znawca. Upgrade będzie można zrobić za darmo przez pierwszy rok i jest na zawsze jeśli go w tym czasie zrobisz.

Windows 10 będzie miał także wsparcie DX12, które jest ponoć dużo wydajniejsze od DX11.

Zawsze jak Twój procek obsługuje systemy 64 bitowe to instaluj 64bit system niezależnie od ilości RAM jaką posiadasz.

Byle aplikacja może zawiesić nawet całą 7 jak ma jakiś błąd.

Chyba Twoją siódemkę :D Jak masz syf na kompie, to pewno Ci zawiesza całego kompa. No ale to już Twój problem, a nie Windowsa.

hmm pierwsze słyszę jak działa upgrade do 10-tki? z 7-mki się da? i co to znaczy ten darmowy upgrejd ? ;)

ja też polecę 7-mke 3gb to mała ilość lecz po wyłączeniu aero odda trochę ramu, xp nie ma wsparcia wiec bez sensu jednak się pchać w xp-ka

różnicy w wydajności nie ma jak wyżej mówili jedna obsługuję do 3,3gb (32b) powyżej tego tylko 64bitowy (bo pomimo większej il ramu posiadanego system dalej będzie widział tylko 3,3gb ramu)

jeżeli chodzi o "połykanie ramu" jak dobrze skonfigurujesz 7-mkę powyłączasz aero nie potrzebne usługi i parę innych dupereli osiągniesz zamierzony efekt do grania w mało wymagające gierki lub do surfuwania neta + filmy powinne wystarczyć te 3 gb

Tak jak w temacie mam pytanie odnośnie systemów:

1)Czym się rożni 32 bit a 64 mam na mysli tylko wydajność

2)czy ktores systemy pożerają więcej pamięci ?

3) jaki system windows możecie mi polecić

Procesor: AMD althon x2 4400+

Karta graf : GeForce GT 440

3GB ramu