Black Desert RU - Maj 2015

Witam

Ponieważ w maju mamy dostać pierwszą CBT Black Desert RU, warto zacząć się przygotowywać do tego eventu.

Ponieważ na tym forum jest wielu użytkowników oraz grupy które grały lub grają dalej w wersję KR , uważam iż warto zacząć tworzyć ekipę do CBT1 Black Desert RU.

Z tego co widziałem tylko jedna gildia ma aktywną sekcję Black Desert > IX Kohorta , hyba że gdzieś coś nie znalazłem.

Na dniach zacznę dodawać poradniki do Black Desert aby zaznajomić użytkowników którzy nie grali w Black Desert , co ,gdzie i jak. Jednak w wersji RU mają być zmiany w systemie Open PvP i crfcie, jednak zobaczymy co wymyślą:

Kolejność Poradników jaką będę dodawał poniżej:

1. Podstawowe informacje o grze

2. Housing System

3. Craft

3a. Podstawy

3b. Pracownicy

3c. Weapon / Armor

3d. Pozostałe informacje

4.) Fishing

5.) Karawany

6.) Horse System

6a. Podstawy

6b. Łapanie Dzikich Koni

6c. Breeding System ( Krzyżowanie Koni Samców i Samice )

7.) Zarabianie Pieniążków

7a. Fishing

7b. Carriage

7c. Stable

TBA

pierwszy

hype 100%

Podaj linka do strony z oficialnym info, dzieki:)

pierwszy hype 100%Podaj linka do strony z oficialnym info, dzieki:)

Oficjalnie nie ma tego info, jednak nieoficjalnie mówi się , wyciekło info że CBT ma być w Maju. Ta informacja pojawia się na kilku największych forach o MMORPG oraz na Reddit .

Zmiany w Open PvP? Czyli teraz będzie można wozić paczki za masę golda bez ryzyka napadu? wp ez game

Nie wiadomo co dokładnie jeszcze zmienią , są na stronach ruskich ankiety np: Open PvP bez zmian , od 15 lvu, od 30 lvu itd .

Dla mnie durnota to jest.

Bo każdy kto nastawi się na progres Fishing , karawany, nie będzie lvlował tylko zbierał surowce i zdobywał kasę na potrzebne materiały do craftu. Ponieważ ważny jest headstart i jak najszybsze wybudowanie łódki lub wozu co trochę zajmuje czasu.

Ja osobiście stawiam na Fishing a w późniejszym etapie Hodowla Koni oraz kotów.

Wersja Rosyjska miała być moim pierwszym zetknięciem z BD i chyba będę płakał jak mi usuną otwarte PvP ;< Ogólnie rozumiem że tak jak i w ArcheAge najlepsze sety są craftowane? Jeśli tak to czy wprowadzili też losowość co do ostatecznego przedmiotu jaki otrzymamy?

Wersja Rosyjska miała być moim pierwszym zetknięciem z BD i chyba będę płakał jak mi usuną otwarte PvP ;< Ogólnie rozumiem że tak jak i w ArcheAge najlepsze sety są craftowane? Jeśli tak to czy wprowadzili też losowość co do ostatecznego przedmiotu jaki otrzymamy?

Tak,

Jeśli chodzi o losowość to jeszcze nie tworzyłem tych setów, jednak z tego co słyszałem to jak masz pecha to wydasz fortunę na podbicie koloru czy wbicie np: +15. xD

Jak tłumaczyłem grę to widziałem w plikach że konkretne Armory mają stałe statystyki, dlatego wnioskuję że sety są dla danej klasy z najlepszymi dla niej statystykami ale mogę się mylić.

staty stałe niestety albo i stety bo jak wcześniej pisałeś jeden wbije +15 bez problemu a 2 wyda 5x tyle. Ta gra jest skill base nie item więc od itemów mało co zależy wiadomo +1 a +15 to spora różnica

Najlepszym sposobem jest wbicie +15 na zielonym przedmiocie , ponieważ jeśli masz Fail to przedmiot może mieć bardzo małą wytrzymałość i potrzeba 2 takiego samego przedmiotu o takim samym Grade żeby naprawić Twój przedmiot.

Dlatego pierw wbijasz +15 na zielonym potem podbijasz go na Złoty , jeśli masz pecha / szczęście kto jak woli podczas podbijania na (+) może Ci grade skoczyć do góry . W sumie fajnie ale jak Ci się spali przedmiot to wówczas będziesz musiał podnosić Grade przedmiotu do naprawy.

Witam

Pojawiły się pierwsze informacje o zmianach w Black Desert RU do wersji KR

  • Lewelowanie do poziomu 55 - około 200 godzin (To jest tak zwany softcap, czyli możemy lvlować dalej jednak ilość wymaganego expa drastycznie wzrasta )
  • Gildie można zakładać od Lv 30 / Klan od lv 15
  • Kary za śmierć (Kary jeśli nie mamy kary za PK )
    • Utrata EXP: PVP-2% / PVE 2-5% exp
    • 1/2 przedmioty z inventory nam mogą wypaść
    • Kryształy w przedmiotach mogą nam zniknąć.
  • Kary za śmierć (jeśli mamy kare za PK )
    • Szansa na zmniejszenie Enchantu ( czyli jak mamy broń na +15 może nam spać np: do +12 )
    • -7% Expa (nie ważne czy PvP czy PvE )
    • Od 7 do 10 przedmiotów z plecaka może nam wypaść
    • 100% szansy że pęknie nam kryształ
  • 1 (PK) kill = około 40 minut kary zanim PK zejdzie nam do 0
  • Liczba wypowiedzianych wojen : 6
  • Trade: Co można przekazywać:
    • Potiony
    Czego nie można przekazywać
    • black stones
    • srebro (waluta w grze)
    • przedmiotów z odpowiednio wysokim enchantem (nie ustalono jeszcze jakim)

Te newsy to odpowiedz wydawcy na youtube? goha.ru czy cos takiego?

Fajne, takie hardkorowe smaczki ;)

Te newsy to odpowiedz wydawcy na youtube? goha.ru czy cos takiego?Fajne, takie hardkorowe smaczki

Źródło tutaj: https://forum.gamenet.ru/showthread.php?t=49304&p=1020718&viewfull=1#post1020718 < wymagana rejestracja

To jest wpis coś ala community manager Black Desert RU

Z tego co czytalem to na ru community jest placz, ze chca bardziej hardkorowo niz na korea hm.. Cos byl placz o pvp.

Ta IX Kohorta to widzę, że w każdej nowej grze mmorpg jest :lol: Ciekawe czy w AA jeszcze cisną.

Może nie jest to Black Desert RU. Ale tak dla odświeżenia tematu wrzucam 3 screeny w 4K ze wszystkim na MAX. Troszke zajmuja, wiec wrzucam w spoiler.
Ogólnie grze brakuje optymalizacji. Przynajmniej koreanska werjsa OBT jest slabo zoptymalizowana. Czytalem o tym na b-d.com oraz sam zauwazylem.
Mój proceosr srednio jest obciazony w 40%, a karta rzadko wychodzi z użyciem ponad 80%. Co skutkuje spadkiem FPS. Pamietajmy, że to dopiero Korea OBT wiec jeszcze dużo pracy przed nimi.

1

2

3

A tutaj pokaże wam wg mnie jeden z najpiękniejszych skili w grze jaki jest.
Sorry że się zacina jednak testowałem trochę możliwości kompa i przesadziłem delikatnie xD ponieważ mój komp nie daje rady nagrywać w FHD i grać w Black Desert.
Musze wymienić Procesor z i3 na i7 :P , dodatkowo nagrywałem to kijowym programem tj. Camasta Recorder :P

Dla niecierpliwych polecam oglądać od 50 sekundy, klasa Valkiria

A tutaj pokaże wam wg mnie jeden z najpiękniejszych skili w grze jaki jest. Sorry że się zacina jednak testowałem trochę możliwości kompa i przesadziłem delikatnie xD ponieważ mój komp nie daje rady nagrywać w FHD i grać w Black Desert.Musze wymienić Procesor z i3 na i7 , dodatkowo nagrywałem to kijowym programem tj. Camasta Recorder Dla niecierpliwych polecam oglądać od 50 sekundy, klasa Valkiria

Ladnie to wyglada, az strach pomyslec co by sie dzialo na mass pvp. Powiedzmy takie male, ok 20-30 osób w jednym miejscu plus trzy takie skile w tym samym czasie.

Przy obecnej optymalizacji nic nie da rady tego przelknac w 30FPS, a co dopiero 60fps.

Ja to sie troche boje, ze z optymalizacja bedzie tak jak w Aionie w 2008r na siege. Gdzie trzeba bylo wszystko dac na minimum i nie widzialo sie nic. Jedynie nicki postaci o ile dobrze pamietam.

W ogóle sa tu jacys ludzie co by chciecli pograc cos razem? Sroda-Czwartek pracuje, ale Pt-Sob mozna by cos zagrac. Nawet od 1lvl pogrindowac nowa klasa.

Ladnie to wyglada, az strach pomyslec co by sie dzialo na mass pvp. Powiedzmy takie male, ok 20-30 osób w jednym miejscu plus trzy takie skile w tym samym czasie. Przy obecnej optymalizacji nic nie da rady tego przelknac w 30FPS, a co dopiero 60fps.Ja to sie troche boje, ze z optymalizacja bedzie tak jak w Aionie w 2008r na siege. Gdzie trzeba bylo wszystko dac na minimum i nie widzialo sie nic. Jedynie nicki postaci o ile dobrze pamietam.W ogóle sa tu jacys ludzie co by chciecli pograc cos razem? Sroda-Czwartek pracuje, ale Pt-Sob mozna by cos zagrac. Nawet od 1lvl pogrindowac nowa klasa.

1 taki piorun wali 720% bazowego DMG :D a jest w sumie ich 25 + aoe na końcu które powala na 3 sekundy , czasem jak naładuje sobie spirita, zabieram grupkę mobow i wszystko pada w 2 sekundy :P

Jutro o 6 rano start CBT1, mamy dostęp. Obiecywali duże zmiany których nie ma na JP/KR i inny balans postaci. Jutro podam dokładne informacje.

a info jak nie bylo tak nie ma...