Gra turowa

Cześć to znowu, i kolejny temat. Szukam gry turowej, coś jak homm5 aby pograć z kolegą przez gameranger. Wiem wiem, jest wiele, ale moje pytanie jest takie czy istnieją takie turówki które mają taką opcję jak w homm5? Że razem z kolegą mamy jednoczesne tury dopóki się nie spotkamy na mapie. Grał ktoś we wcześniejsze części Herosa? Może Disciples ma takie coś?

Spróbuj age of wonders 3, bardziej polecam w 2 bo to była moja ulubiona gra poza homm 3 z 6/7 lat temu.

Ale jest tam opcja jednoczesnych tur?

W każdym Age of Wonders jest o ile pamiętam, nawet w zamierzchłych pierwszych częściach.

Tak w AoW była taka opcja. Dwójka była świetna, a trójkę wywaliłem po 3 godzinach.

Z tego co mi się wydaje, to w Disciples II też grało się turę jednocześnie, ale nie jest do końca pewien, bo grałem w to daaawno temu. Trójka to słaba gra jest.

A Cywilizacja nie miała czasem jednoczesnych tur ? Chociaż to już nie jest gra podobna do Hirołsów, ale wciąż turowa i dobra ;)

Civ miał równoczesne tury ( a przynajmniej 5 ma ). Fajna strategia, chociaż inna od Herosów.

Najlepsza gra turowa moim zdaniem jest Atlantica online może nie jest nowa ale... system PvP i walk oraz 1000 mozliwoscie ulozenia swojego unikalnego teamu jest unikatowa i ciagle sie rozwija :)

A ktoś testował Disciplesa 2 ?

Endless Legends (ta nowa gierka ala Civ 5) ma jednoczesne tury bo sama grałam tak ze znajomym przez ten darmowy weekend co był :P Zresztą chyba wszystkie gry tego typu takowe mają bo inaczej się nie da, za długo tam trwają te tury by czekać.

Co do homm5 to nie wiedziałam, że ma jednoczesną turę, dobrze wiedzieć ;o Poprzedniczki niestety miały naprzemienne.

Może spróbuj jakiejś karcianki też to wsumie gra turowa.

A ktoś testował Disciplesa 2 ?

Disciples 2 super gra, chyba najlepsza z serii polecam gorąco.

Errormycha tak wiem, super gierka, ale czy posiada opcję jednoczesnych tur.

Szczerze mówiąc nie przypominam sobie takiej opcji w D2, więc stawiałbym na to że jej tam nie uświadczysz. Z drugiej strony, może ktoś potwierdzi tak na 100%?

@down: mam wrażenie że niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem.

A ktoś testował Disciplesa 2 ?

Disciples 2 to jest po prostu kosior. Dla mnie mega, super gierka. Taki "must play" wsrod turowek

Disciples 2 nie posiada jednoczesnych tur.

A Disciples 3 ?

Disciples 3 to kupa, której patykiem nawet nie warto ruszać. Twórca gry, poganiany przez wydawce wydał grę tak niedopracowaną, że zanim ją naprawić, to upadli...

Nie grałem w gry które opisałeś, jednakże polecam Ci Wakfu. Bardzo fajna gra turowa, duża populacja, polecam z całego serca :)

Wiem wiem panowie że 3 nie dorównuje 2 do pięt. Aczkolwiek pytam dlatego że chcę sobie z kolegą usiąść i pograć właśnie jakąś turówkę. homm5 jest okej ale za dużo się tego grało ;p

Aczkolwiek pytam dlatego że chcę sobie z kolegą usiąść i pograć właśnie jakąś turówkę.

No to Civ 5. Najlepiej z dodatkami. I macie grania, a grania.

Mapy są od malutkich do wielkich. Szybkość gry (tzn budowy budynków i jednostek) można dostosować, tak aby gra toczyła się szybko, lub aby było to wszystko rozciągnięte w czasie i co za tym idzie, aby każda jednostka była na wagę złota. Przykłądowo pancernik może się budować 3 tury, albo 19 (w tym samym mieście, ale na innym poziomie szybkości gry)

Im więcej żywych graczy tym lepiej. AI jest bardzo głupie i za łatwo je ograć jak już się zrozumie schematy działania.

No albo Age of Wonders 3. Choć mi osobiście trójka nie podeszła za pierwszym razem (zaraz po premierze). Może wrócę do niej niedługo aby dać jej drugą szansę i zobaczyć czy zmieniło się coś na lepsze. To nie to samo co dwójka...

A Disciples 3 to totalna żenada. Nawet samo porównywanie trójki do świetnej dwójki jest nie na miejscu :)