Who is the Best#2 SWTOR vs LotR online

42829670181114017513.jpg

Witam wszystkich serdecznie w tą piękną sobotę :) Ja wspominałem wcześniej nasza zabawa "Who is the Best" będzie nam umożliwiać wybór dwóch podobnych tytułów w wersji ankiety. W pierwszej edycji brały udział Guild Wars 2(57%) oraz The Elder Scrolls Online(43%) zwyciężyło GW2 o 6 głosów więcej. W kolejnym etapie spotykają się dwa najbardziej znane uniwersa gier MMORPG które miały także ekranizacje na "dużym ekranie" Star Wars the old Republic oraz Lord of the Rings online. Oba tytuły mają podobną historię na rynku gier MMORPG na początku P2P następnie przechodziły na F2P ale z dużymi ograniczeniami dla graczy darmowych. Proszę oddawać swoje głosy na tytuł który waszym zdaniem jest lepszą grą MMORPG oraz posiada ciekawszą fabułę itp. Kategoriami którymi macie się sugerować podam w pod punktach. Życzę miłej i spokojnej zabawy oczywiście proszę bez żadnych hejtów oraz trolowania danych tytułów.

Proszę sugerować się następującymi kategoriami:

-PvE(instancje,raidy,boss,world boss)

-PvP(mapy pvp i ich zróżnicowanie oraz system walki między graczami)

-Questy(linia fabularna,questy od npc,eventy)

-crafting

-rasy(ich różnorodność)

-klasy postaci( rozwój postaci, możliwość rozbudowy postaci)

-otaczający nas świat (grafika,klimat,dźwięk,optymalizacja)

-ograniczenia F2P

-community społecznościowe

-nasza populacja(Polskie społeczeństwo)

Akurat tych dwóch gier nie da się porównać moim zdaniem. Jest to tylko kwestia, które Uniwersum Ci bardziej pasuje SW czy LOTR.

Jedyną rzeczą którą faktycznie można porównać to system płatności. W LOTRO teoretycznie nic nie musisz płacić, bo TP można zdobyć jeśli się trochę wysiłku włoży, a za TP można kupić dodatki i różne pierdoły, ale bez P2W. W SWTOR bez subskrypcji nie wiele zdziałasz z kolei z tego co mi wiadomo.

Popieram przedmówcę. Obie gry mam na komputerze i zaglądam do nich gdy najdzie mnie ochota na dany klimat. Jednak pod względem "systemowym" są bardzo podobne (różnice są niemalże kosmetyczne).

Obie mają PVE w postaci instancji, rajdów, bossów.

Questy i NPC'e są kolorowe, przemyślane i co najważniejsze warte przeczytania, lub wysłuchania.

Crafting w obu przypadkach oznacza dostęp do najlepszego ekwipunku, wymaga posiadania paru postaci, by zapewnić stały dostęp surowców.

Ras jest wystarczająca ilość (W swtorze więcej, jednak to w lotro wybór rasy wpływa na fabułę).

W przypadku klas jest na odwrót swtor ma ich mniej, ale fabularnie jest lepiej rozwiązany, system rozwoju w obu przypadkach jest zbliżony.

I właśnie klimat powoduje, że sięga się po daną grę. Czy wolimi latać z laserem, czy z łukiem, przyzywać burze mocy, czy meteoryty. Wolimy walczyć z robotami, czy orkami. Lore, klimat stanową jedyną znaczącą różnicę w tych grach. Obie są wykonane w sposób dobry, a przy najwyższych ustawieniach wyglądają bardzo ładnie.

Tak na prawdę prezentują podobny model F2P. Bo o ile w lotro można zdobyć TP i kupować za jego pośrednictwem bezpośrednio z IS, to w Swtorze na auction hall można znaleźć niemal wszystkie udogodnienia subki do kupienia za kredyty (złoto). Więc kwestia tego czy farmimy złoto czy TP wyróżnia oba tytuły.

Społeczności w obu przypadkach są równie dojrzałe, gildie chętne do pomocy, a w instancjach rzadko kiedy spotka się trolla.

Co do naszej populacji nie wypowiem się (unikam polskich gildii) - jednak nie ma na globalu polskich wyzwisk, słów zaczynających się na "kurw", a kończących na "a", więc chyba gry reprezentują się nieźle pod tym względem.

Tak więc wszystko się rozbija o to czy wolimy jedno czy drugie uniwersum. Czy wolimy SF czy fantasy. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku mamy tytuł, który zapewni rozrywki na długie godziny.

PvE:

Remis

PvP:
Minimalna przewaga dynamiczności dla SWTOR. Ale bardzo mała.

Questy:
Remis

Crafting:
Remis

Rasy:
Remis

Klasy:

Hmm... ciężko. Bliżej dla LotRO, bo są one fajnie zróżnicowane, ale te w SWTOR mają fajną fabułę. Remis z małą przewagą dla LotRO

Otaczający świat:

Remis

Ograniczenia:
Remis

Community:
Remis

Polacy:
SWTOR

Wniosek:
Chcesz science-fiction MMORPG? SWTOR.

Chcesz fantasy MMORPG? LotRO

no to niestety się mylisz w SWTOR za kredyty możesz kupować od graczy tickety które odblokowują np limit instancji,warzone itp. Tak na prawdę wydasz 60zł na dwa miesiące w czasie tego grania nazbierasz kasy tyle aby odblokować kilka najpotrzebniejszych opcji. Więc pozostaje tylko kupowanie dodatków do gry i nic więcej.

To samo masz w LotRO. Za granie dostajesz punkty do IS, które możesz wydać na ściąganie limitów i kupowanie dodatków. Teoretycznie możesz mieć odblokowane 100% contentu za darmo, tylko jest to ciężkie i nudne.

SWTOR jak na razie deklasuje LotR i moim osobistym zdaniem jest o słuszna wygrana. W tej chwili moi starzy znajomi zachęcili mnie do gry w SWTOR i powiem wam zabawa jest rewelacyjna i oczywiście zakupiłem abonament 60zł na 2 miesiące i są to małe pieniądze jak na tak świetną grę. Może ktoś wypowie się kto gra w LotR w podobny sposób ?? :)

42829670181114017513.jpg

Witam wszystkich serdecznie w tą piękną sobotę :) Ja wspominałem wcześniej nasza zabawa "Who is the Best" będzie nam umożliwiać wybór dwóch podobnych tytułów w wersji ankiety. W pierwszej edycji brały udział Guild Wars 2(57%) oraz The Elder Scrolls Online(43%) zwyciężyło GW2 o 6 głosów więcej. W kolejnym etapie spotykają się dwa najbardziej znane uniwersa gier MMORPG które miały także ekranizacje na "dużym ekranie" Star Wars the old Republic oraz Lord of the Rings online. Oba tytuły mają podobną historię na rynku gier MMORPG na początku P2P następnie przechodziły na F2P ale z dużymi ograniczeniami dla graczy darmowych. Proszę oddawać swoje głosy na tytuł który waszym zdaniem jest lepszą grą MMORPG oraz posiada ciekawszą fabułę itp. Kategoriami którymi macie się sugerować podam w pod punktach. Życzę miłej i spokojnej zabawy oczywiście proszę bez żadnych hejtów oraz trolowania danych tytułów.

Proszę sugerować się następującymi kategoriami:

-PvE(instancje,raidy,boss,world boss)

-PvP(mapy pvp i ich zróżnicowanie oraz system walki między graczami)

-Questy(linia fabularna,questy od npc,eventy)

-crafting

-rasy(ich różnorodność)

-klasy postaci( rozwój postaci, możliwość rozbudowy postaci)

-otaczający nas świat (grafika,klimat,dźwięk,optymalizacja)

-ograniczenia F2P

-community społecznościowe

-nasza populacja(Polskie społeczeństwo)