Początkujący w Cabal

Hej, ostatnio naszła mnie ochota na znaną praktycznie wszystkim grę Cabal Online. Nigdy wczęsniej w nią nie grałem, więc nie bardzo ogarniam mechanikę gier - stąd kilka moich pytań, na które mam nadzieję, że zaawansowani gracze odpowiedzą:

1. Będę grał Force Shielderem, szukałem w internecie jakichś poradników, ale wszystkie były z ubiegłych lat, dlatego zapytam: Czy opłaca się robić FS'a pod DEX? STR i INT pod itemy, a cała reszta w DEX? Podobno kiedyś sprawdzało się to całkiem dobrze, ze względu na dużą częstotliwość ataków i bloków (czy coś takiego wyczytałem w internecie), ale kiedyś i mFS był dobry, a podobno teraz się ich nie widzi i są tylko sFS, dlatego wolę zapytać.

2. Gdyby taki DEX build miał sens, to rozumiem, że zostałbym Sword Force Shielderem, czy to oznacza, że nie powinienem inwestować W ŻADNE skille z zakładki magic? Czy po prostu używać tylko niektórych?

3. Jeżeli DEX build nie ma sensu, to jaki build byście polecili? (Aby był aktualny, a nie z 2009 roku xD).

4. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym całym "Combo System", na filmikach YT ludzie włączają jakiś pasek i napełniają go używając sekwencji skilli, odblokowuje się to jakoś później? I jak to dokładnie działa?

Z góry dzięki za pomoc :D

Combo mode to nic innego jak skill chain. uruchamiasz go i wciskasz ponownie gdy przekroczy jeden z dwóch barów. Podczas combo aktywuja ci sie skille ktore masz powsadzane do paska. Dzięki temu castujesz szybciej skille.

Co do statow to raczej nic sie niezmienilo. Dla SFS. STR+DEX. Z magicznych skilli to tylko buffy, reszta jest zbędna. Crit to podstawa fsa, iz jego bazowy dmg byl dawniej dosc niski (nie orientuje sie czy teraz go poprawili).

To zależy czego oczekujesz od tego Force Shieldera.. Najlepszą dla niego ścieżką jest heavy tank. Ładować wszsytko w HP i blocki. Widziałęm w akcji kolesia, na channelu pvp stał w miejscu a 5 kolesi naparzają w niego bez jakichkolwiek rezultatów! Co prawda, jego paskudnie mały dmg nie był wstanie zabić ich ale coś za coś. Do party na expa albo guild wary nadaje sie idealnie :)

Combo system,

jest przedział kresek w ktorym musisz zdażyć nacisną skill ( obojetnie jaki ) podczas gdy napełnia się ta kolumna :) Aaa no i im więcej combo nabijasz to zmniejsza się wielkość przedziału między kreseczkami ^^ przy 13 już jest hardcorowo.

A tak swoja droga to lepiej poczekaj na Cabala 2 który wychodzi ( CBT ) 30 Kwietnia !

Bo ja weteran cabala nie mogę sie już doczekać.

Arrrivvvaa Arrrriivvvaa

Opcja "STR i INT pod itemy, a cała reszta w DEX" zdecydowanie odpada. Polecam robić builda DEX, INT pod itemy i reszta w STR, z tego względu, iż FS posiada naprawdę mały dmg, a w itemach leci się głownie w cd. Jeżeli chodzi o duny typu ic,aos,ft to def rate i evasion powinien być raczej zbędny - FS posiada ogromnego defa tak czy siak. Od ft2 w góre rzeczywiście czasem mógłby się przydać, jednak wtedy chodzi się zwykle w pt co oznacza, że możemy wykorzystać ss. FS ma za zadanie (jak można się domyślić) tankować DMG (do czego służy mu jego jeden z podstawowych buffów AOD) - głównie od bossów. Co jest dość zabawne posiada jeden z największych DMG z kryta, ale critical dmg jest zależny także od zwykłego ataku. Dlatego polecam staty rozkładać max w STR, itemy blade pod atak, crystal pod CD, hełm pod CD, reszta seta AMP i wcale tutaj nie musi posiadać on dużego defa. Skile z zakładki magic są dla niego zbędne (jedynie buffy). Co do broni oczywiście im więcej CD tym lepiej, jednak jeżeli mamy do wyboru więcej cd w blade niż w crystalu, ale mniej ataku, między więcej CD w crystalu a mniej ataku niż blade, to polecam 2 opcję.

Tak dla objaśnienia tego co pisał Yoki :D
SS = Shadow Shield (Party buff dający Absorb Damage)

AOD = Art of Defense [buff dający 8473289732 defa, 2387423 damage reduce i 73423 ignore penetration (Nie pamiętam tych liczb, ale nie wchodzi nic damage w Ciebie xD ), no ale nie możesz sie ruszać mając tego buffa odpalonego]

ft, ic, aos to skróty od dungów, nauczysz się :)

A tak swoja droga to lepiej poczekaj na Cabala 2 który wychodzi ( CBT ) 30 Kwietnia !Bo ja weteran cabala nie mogę sie już doczekać.Arrrivvvaa Arrrriivvvaa

Nie, nie lepiej. To są 2 odrębne gry.

Hej, ostatnio naszła mnie ochota na znaną praktycznie wszystkim grę Cabal Online. Nigdy wczęsniej w nią nie grałem, więc nie bardzo ogarniam mechanikę gier - stąd kilka moich pytań, na które mam nadzieję, że zaawansowani gracze odpowiedzą:

1. Będę grał Force Shielderem, szukałem w internecie jakichś poradników, ale wszystkie były z ubiegłych lat, dlatego zapytam: Czy opłaca się robić FS'a pod DEX? STR i INT pod itemy, a cała reszta w DEX? Podobno kiedyś sprawdzało się to całkiem dobrze, ze względu na dużą częstotliwość ataków i bloków (czy coś takiego wyczytałem w internecie), ale kiedyś i mFS był dobry, a podobno teraz się ich nie widzi i są tylko sFS, dlatego wolę zapytać.

2. Gdyby taki DEX build miał sens, to rozumiem, że zostałbym Sword Force Shielderem, czy to oznacza, że nie powinienem inwestować W ŻADNE skille z zakładki magic? Czy po prostu używać tylko niektórych?

3. Jeżeli DEX build nie ma sensu, to jaki build byście polecili? (Aby był aktualny, a nie z 2009 roku xD).

4. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym całym "Combo System", na filmikach YT ludzie włączają jakiś pasek i napełniają go używając sekwencji skilli, odblokowuje się to jakoś później? I jak to dokładnie działa?

Z góry dzięki za pomoc :D