Zagadki

Tutaj możemy wstawiać swoje zagadki, i odpowiadać na zagadki innych.

Ja pierwszy

Pewnien król miał w piwnicy 1000 beczek z winem. Niestety, pewnego dnia do piwnicy zakradł się zabójca i dokładnie do jednej beczki wlał truciznę. Substancja jest bezbawrwna i bezwonna oraz pozbawiona smaku, a wystarczy jeden łyk wina z beczki aby się zatruć i umrzeć. Jednakże, zanim trucizna zacznie działać mija 30 dni, plus minus kilka godzin. Przed tym czasem nie da się wyczuć czy jest się zatrutym. Za 31 dni król urządza wielką ucztę, na którą potrzebuje dużo wina. Jednak musiał dowiedzieć się która beczka jest zatruta. Król postanowił, że zmusi dziesięciu więźniów do wypicia po 100 beczek. Kiedy któryś z więzniów umrze, wyrzuci wszystkie 100 beczek z których pił. Jednakże, królewski błazen znalazł sposób aby tylko za pomocą dziesięciu więźniów określić dokładnie która z tych beczek jest zatruta. Czy wiesz jaki miał pomysł?

Powodzenia w szukaniu w Google :P

Więc Wujek Google pomógł i no trzeba angielski znać.

Numerujemy butelki w systemie binarnym i każdemu więźniowi nadajemy jedną z liter A-J, która odpowiada kolumnie w systemie binarnym. Więzień pije łyka z butelki tylko wtedy gdy wypada mu 1. Po 30 dniach porównując którzy zmarli jesteśmy w stanie dokładnie określić butelkę z której pił każdy z nich.

Rysunek Pomocniczy ^^

A B C D E F G H I J

B 1 - 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1

B 100 - 0 0 0 1 1 0 0 1 0 0

B 1000 - 1 1 1 1 1 0 1 0 0 0

B - Butelka

Sam zadam coś prostszego, nie ma sensu dawać czegoś trudniejszego, bo to wręcz prowokuje ludzi do znalezienia odpowiedzi w Internecie.

Zagadka:

Jeśli mnie masz to chcesz się mną podzielić z innymi, ale jeśli to zrobisz to mnie już nie ma. Jak brzmi moje imię?

Odpowiedź to sekret.. nie wiem co to ten cały doran XD

P.S. To co innego dam w takim razie. Prawdziwa, polska zagadka:

Gdy mnie obdzierasz ze skóry to Ty płaczesz, a nie ja. Czym jestem?

8256196_medium.jpg

skoro polska zagadka to to musi byc cebula

Tutaj możemy wstawiać swoje zagadki, i odpowiadać na zagadki innych.

Ja pierwszy

Pewnien król miał w piwnicy 1000 beczek z winem. Niestety, pewnego dnia do piwnicy zakradł się zabójca i dokładnie do jednej beczki wlał truciznę. Substancja jest bezbawrwna i bezwonna oraz pozbawiona smaku, a wystarczy jeden łyk wina z beczki aby się zatruć i umrzeć. Jednakże, zanim trucizna zacznie działać mija 30 dni, plus minus kilka godzin. Przed tym czasem nie da się wyczuć czy jest się zatrutym. Za 31 dni król urządza wielką ucztę, na którą potrzebuje dużo wina. Jednak musiał dowiedzieć się która beczka jest zatruta. Król postanowił, że zmusi dziesięciu więźniów do wypicia po 100 beczek. Kiedy któryś z więzniów umrze, wyrzuci wszystkie 100 beczek z których pił. Jednakże, królewski błazen znalazł sposób aby tylko za pomocą dziesięciu więźniów określić dokładnie która z tych beczek jest zatruta. Czy wiesz jaki miał pomysł?

Powodzenia w szukaniu w Google :P