Aion NA vs EU

Siemka.

Wiem że dużo tematów tego typu ale ja osobiście chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja.

Lepiej grać na EU czy NA?

wiem że na NA jest 5 razy więcej ludzi, brak p2w i dbają o patche ale ping ponoć szaleje.

A na EU jest gówna warty wydawca, p2w, patche 100 lat po NA i mało graczy...Ale Ping jest okej..

I tu pytanie do was, lepiej zacząć tu czy tu.

Ktoś grał na NA i EU? wypowie się ?

według mnie nie warto zaczynać na eu, ponieważ na samym początku auctionhouse jest zablokowany, a żeby kupić sobie premke trzeba uzbierać całkiem sporą sumke ingameowej waluty, a potem znowu farmić żeby przedłużyć tą premke, a nie gra się chyba po to żeby cały czas wykupować sobie premium

Chłopie skoro Ty wszystko wiesz i odpowiadasz sam na swoje pytania to czego jeszcze do cholery oczekujesz?

Idź na NA bo takich jak Ty nie chce na EU widywać :*

EU trzeba inwestować w patrona i liczyć się z bogatym item shopem podczas eventów, US- lubisz dostawać baty z przyczyny wyższego pingu, to polecam:D

Chłopie skoro Ty wszystko wiesz i odpowiadasz sam na swoje pytania to czego jeszcze do cholery oczekujesz?Idź na NA bo takich jak Ty nie chce na EU widywać :*

Tyle że chłopcze z bąblem w nosie chciałem poznać opinie innych ludzi i czy podzielają moje zdanie.

Tyle że chłopcze z bąblem w nosie chciałem poznać opinie innych ludzi i czy podzielają moje zdanie.

Mnie zwyczajnie poirytowało lenistwo i powtarzalność tematu. Wszystkiego można sie doczytać z tematów niżej. A jeśli faktycznie czegoś nie wiesz to proszę napisz konkretnie , który mechanizm w grze Cię ciekawi. W przeciwnym razie uzyskasz powtarzające się: ( słaby ping, gold pack, auction house , ilość ludzi ). Czyli nic nowego o czym nie slyszaleś.

Takowy barus ma 2 tysiące ludzi online, ale na serwerach NA jest po 15-19k ludzi online na serwer. I chodzi mi o to czy są rodacy na NA czy tylko hamburgery.

Znajdziesz polaków. Typowo polskich Legionów niema , jedynie są mieszane z amerykańcami.

Taką ciekawostką może być ukrywanie się dość często graczy ze swoim pochodzeniem ( Polski ). Niektórzy udają, że nie mówią po polsku np. Wszystko dlatego, że mamy taką nieciekawą opinię wśród obcokrajowców ( poza Turcją bo nie są lepsi )

Dobra, pobieram zobaczymy z czym to się je.

Jak coś będę wiedział to napiszę dla ciekawych.

Wg mnie wszystko zależy od tego, jaki będziesz miał ping na NA. Powyżej 150ms jest ciężko grać klasami fizycznymi, gdzie na pve liczy się weaving, o pvp już nie mówiąc, bo melee będzie cały czas słyszeć "cel poza zasięgiem" ;D Przy takim pingu to może jeszcze sorkiem coś zrobisz.

Ja jak zawsze, albo cleric albo gunner.

Bez wtfasta lub innego zmiejszacza pingu nie masz co. Chodzi oto, że jak masz skill chain na gunnerze to nie bedzie taki plynny jak u kogos kto ma ping 30. Wiec przy duzym pingu gunner odpada zapewniam cie.

Powiem tak, nie mam żadnych problemów, wbiłem 30lvl jako cleric, jest dobrze, dużo ludzi, pingu mam 27 nie wiem jakim cudem przy necie 20mb/s

nie ma goldpacka, dużo rodaków i ogółem wszystko jak z Eu mi chodzi tyle że kilkukrotnie więcej graczy, brak p2w itp.

Więc zostaje na NA.

Eventy chyba nie sa w ciekawych dla nas godzinach...? No i gracze tam to biegajace koxy juz... jak tam cos osiagnac, bedac miesem armatnim :D

Rozmawiam z Polakami i mówią że da się na luzie być "koxem" tylko trzeba pograć.

Apropo eventów to mówią że wiedzą że ludzie z EU grają na NA bo lepsze warunki, i ponoć eventy też są o normalnych godzinach.

Rozmawiam z Polakami i mówią że da się na luzie być "koxem" tylko trzeba pograć.Apropo eventów to mówią że wiedzą że ludzie z EU grają na NA bo lepsze warunki, i ponoć eventy też są o normalnych godzinach.

NA Eu tez mzoesz byc koxem wystarczy czas nic wiecej....to mit o p2w a od wtorek bedzie juz duzo latwiej garc (o to byla cala awantura) teraz to zmieniaja bo widac odczuli spadek graczy chociaz killan jest przepelniony od rana do wieczora na party czeka sie moment..

Killian ma w tej chwili online 2437 graczy...

Tiamat na którym gram (serwer NA) pokazuje "27161 vs 28112" czyli 27tysięcy elyosów vs 28 tysięcy asmo...2 tysiące ludzi na serwerze a ponad 50 to spora różnica.

http://na.aiononline.com/livestatus/server/

Latwiej grac jest teraz? O co chodzi bo ja dopiero mam 47 lvl bodajze :)

Ja osobiście polecam bardziej NA niż Eu.

Jeszcze kolega wyżej podał program WTFast który naprawdę mocno pomaga i zmiejsza ping nawet o 60.

Poza tym na Tiamat jest ponoć (tak mówią) więcej Polaków niz na barusie mimo tego że barus to Polski serwer..

Więc Aion NA przebija w 100% wersję p2w od gayforge.

Ale z tego co wiem WTFast czy jak mu tam jest platny... i na Siel podobno gra wiecej ludzi.