Szukam strategii

Witam, poszukuję jakiejś gry strategicznej na PCta, coś nowszego najlepiej żeby nie było pixeli. Podobają mi się Civilization oraz Total Wary, ale brakuje w nich tego na czym mi zależy.

Jak taka gra powinna wyglądać:

- Czas gry w zasadzie najlepiej średniowiecze i wyżej, ważne aby były statki i bitwy morskie, coś z piractwem.
- Możliwość tak jak w Civilization wygenerowania sobie dowolnej mapy, kontynenty, wyspy, więcej wody lub lądu. Możliwość przejmowania terenów, osiedlania się, podbijania, pływania z jednego kontynentu na drugi, desanty itd.
- Rozbudowa własnej nacji, jakieś wioski czy miasta, handel z innymi, rozwój militarny, dyplomacja z innymi nacjami itd.
- Nie chcę ograniczeń i limitów. Chcę sobie grać dowolnie po swojemu i tak długo aż sam będę chciał już zakończyć rozgrywkę.

Ogólnie Total War głównie Medieval 2 mi przypadł najbardziej choć budowanie w tej grze jest do bani. Nic nie można robić na mapie tylko w panelach (okienkach), handel w zasadzie to jest tylko aby był, podobnie z dyplomacją i nie ma animacji walk statków, nie można poprowadzić bitwy. Taka gra na "papierze" czyli klikanie na mapie kampanii nie zadowala mnie wystarczająco, wolałbym coś samemu robić i widzieć cały proces i efekty na mapie.

W Civilization 5 Brave New World zacząłem grać niedawno. Podoba mi się losowość oraz możliwość ustawienia od cholery czynników w naszej rozgrywce. Generujemy sobie mapkę i można grać prawie tak jak chcemy. Przeszkadza mi natomiast duża pasywność militarna w tej grze. Skaczemy po turach w sumie nic nie robiąc, walk mało i podbojów a chciałbym np. się zapakować na statki i popłynąć na 2 kontynent czy wyspę i coś przejąć czy złupić. Denerwują też te epoki, wolałbym stałą jedną a nie, że przyzwyczajam się do danego typu jednostek itd. a za chwilę wszystko mi się zmienia. Te całe religie, poeci artyści jakieś literackie dzieła masło maślane też mi kompletnie nie podchodzi. Chcę strategię, w której wydobywam złoto, karczuję lasy, robię wojsko i handluję + to co na samej górze napisałem. Znając życie nic takiego nie ma, ale może akurat coś podsuniecie w miarę podobnego ;)

Age of Wonders III? Wygląda jak Civ ale walki są jak w Heroes więc powinny cię zadowolić bo nie są "statyczne". Co do statków i innych takich to nie mam informacji bo grałam w tą grę zbyt krótko by to sprawdzić.

heroes 3 lub 5(tu mi brakuje polityki :( ), age of wonders 3 jest podobne do civ, ale według wielu osób 2 była znacznie lepsza. Może setlersy jakieś, 7 np.

Sprawdź coś z klasyków - Warcraft 3,Age of Empire, Empire Earth ( są tutaj wieki, ale gry na prawdę warte polecenia) nawet bym tutaj spellforce wstawił 1+2. Jakaś twierdza krzyżowiec,legendy itp. Albo stare dobre i to lepiej sprawdź Warlords Battlecry od 1 do 4 włącznie ewentualnie coś z settlersów albo Anno.

Większość z tych sprawdzałem albo i grałem, ale to już ta civka 5 pasuje mi bardziej. Zobaczę resztę, których nie znam a przy okazji zapytam:

Europa Universalis, Crusader Kings, King Arthur - te tytuły mi się obiły o uszy, graliście w któryś z nich? Będzie to coś tego typu czy raczej nie warte polecenia?

Mam w swojej kolekcji europe universalis 2. Dla mnie coś wspaniałego Polską podbiłem całą Europę hah. Jeżeli chodzi o drugą część to jak najbardziej polecam, ale z początku będzie Tobie ciężko z przyzwyczajeniem się do tych wszystkich funkcji. Crusader King mam drugą część i szczerze do dzisiaj nie potrafię w to grać. W przeciwieństwie do EU tutaj w większym stopniu chodzi o dyplomacje oraz królestwa zdobywamy w znacznym stopniu poprzez mariaże. Za bardzo nie pomogę ci, jeżeli chodzi o tą część, ale EU polecam. Tego typu to dość nie typowe strategie o ile można je tak nazwać. Tutaj spory nacisk na ekonomie,sojusze... nie widzisz swojej armii - wcielasz się w rolę przywódcy państwa tak jak by i kierujesz losami tego kraju.

Sprawdź coś z klasyków - Warcraft 3,Age of Empire, Empire Earth ( są tutaj wieki, ale gry na prawdę warte polecenia) nawet bym tutaj spellforce wstawił 1+2. Jakaś twierdza krzyżowiec,legendy itp. Albo stare dobre i to lepiej sprawdź Warlords Battlecry od 1 do 4 włącznie ewentualnie coś z settlersów albo Anno.

IMHO on szuka gier, które są bardziej strategiami niż zręcznościówkami. Z twoich tytułów na dobrą sprawę do opisu pasuje tylko Twierdza, Settlersi i Anno.

Większość z tych sprawdzałem albo i grałem, ale to już ta civka 5 pasuje mi bardziej. Zobaczę resztę, których nie znam a przy okazji zapytam:Europa Universalis, Crusader Kings, King Arthur - te tytuły mi się obiły o uszy, graliście w któryś z nich? Będzie to coś tego typu czy raczej nie warte polecenia?

Gry od Paradoxu to tytuły skomplikowane, ale dające mnóstwo satysfakcji. Zacząłbym od którejś z części EU, jeśli ci się spodoba - wtedy sięgnij po inne Crusader Kings albo Hearts of Iron, które moim zdaniem są tytułami bardziej wymagającymi :) zresztą odsyłam cię do infografiki (za duża na wrzucenie jej tu bezpośrednio): http://i.imgur.com/0Ydo7l5.png

Poza tym zawsze możesz zainteresować się innymi grami z gatunku 4X (tak, Civka zalicza się do 4X). Powinny ci się podobać :) (o ile nie odrzucają cię klimaty sci-fi - większość gier 4X jest umiejscowiona właśnie w kosmosie)

europa universalis była by idealna, a 2 jest najprzyjemniejsza w grze.

Serie: Settlers,Anno,Cultures

Witam, poszukuję jakiejś gry strategicznej na PCta, coś nowszego najlepiej żeby nie było pixeli. Podobają mi się Civilization oraz Total Wary, ale brakuje w nich tego na czym mi zależy.

Jak taka gra powinna wyglądać:

- Czas gry w zasadzie najlepiej średniowiecze i wyżej, ważne aby były statki i bitwy morskie, coś z piractwem.
- Możliwość tak jak w Civilization wygenerowania sobie dowolnej mapy, kontynenty, wyspy, więcej wody lub lądu. Możliwość przejmowania terenów, osiedlania się, podbijania, pływania z jednego kontynentu na drugi, desanty itd.
- Rozbudowa własnej nacji, jakieś wioski czy miasta, handel z innymi, rozwój militarny, dyplomacja z innymi nacjami itd.
- Nie chcę ograniczeń i limitów. Chcę sobie grać dowolnie po swojemu i tak długo aż sam będę chciał już zakończyć rozgrywkę.

Ogólnie Total War głównie Medieval 2 mi przypadł najbardziej choć budowanie w tej grze jest do bani. Nic nie można robić na mapie tylko w panelach (okienkach), handel w zasadzie to jest tylko aby był, podobnie z dyplomacją i nie ma animacji walk statków, nie można poprowadzić bitwy. Taka gra na "papierze" czyli klikanie na mapie kampanii nie zadowala mnie wystarczająco, wolałbym coś samemu robić i widzieć cały proces i efekty na mapie.

W Civilization 5 Brave New World zacząłem grać niedawno. Podoba mi się losowość oraz możliwość ustawienia od cholery czynników w naszej rozgrywce. Generujemy sobie mapkę i można grać prawie tak jak chcemy. Przeszkadza mi natomiast duża pasywność militarna w tej grze. Skaczemy po turach w sumie nic nie robiąc, walk mało i podbojów a chciałbym np. się zapakować na statki i popłynąć na 2 kontynent czy wyspę i coś przejąć czy złupić. Denerwują też te epoki, wolałbym stałą jedną a nie, że przyzwyczajam się do danego typu jednostek itd. a za chwilę wszystko mi się zmienia. Te całe religie, poeci artyści jakieś literackie dzieła masło maślane też mi kompletnie nie podchodzi. Chcę strategię, w której wydobywam złoto, karczuję lasy, robię wojsko i handluję + to co na samej górze napisałem. Znając życie nic takiego nie ma, ale może akurat coś podsuniecie w miarę podobnego ;)