Problem z kartą graficzną

Witam mam problem z Radeonem HD 7750, otóż od czasu do czasu pojawia mi się komunikat sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność.Pokazuje się to gdy oglądam jakiś film na youtube lub przeglądam strony internetowe, nigdy nie pojawiło mi się to w grach, czasami również zamiast kursora myszy mam dziwne artefakty. W grach jest wszystko ok, próbowałem instalować różne wersje sterowników lecz nic to nie dało, sterowniki mam aktualne.

ja też tak miałem zrób tak usuń wszystkie sterowniki i zainstaluj nowe z neta zrób czystą instalkę tych z neta.

Niedawno robiłem formata i tak zrobiłem, lecz nic nie pomogło.

Co prawda mam 7790 ale chyba to to samo jeśli chodzi o sterowniki. Mi pomogło zainstalowanie określonych sterowników 13.12 http://www.guru3d.com/files_details/amd_catalyst_13_12_whql_download.html

Dobra , spróbuje zaraz je zainstaluje.

Tylko pamietaj o dokładnym odinstalowaniu poprzednich.

Pamiętam :D odinstalowałem stare programem display driver uninstaller, zainstalowałem te co powiedziałeś na razie jest ok, ale zobaczymy jak będzie potem, włącze jakiś film na youtube.

No cóż, chyba problem naprawiony :).Dzięki za pomoc.

Witam , jednak dalej jest to samo myślałem że wszystko jest okej lecz dzisiaj gdy oglądałem streama na twitchu nagle pojawiły się artefakty,ekran zaczął migać i pojawił się blue screen.Już nie wiem co mam robić.

https://support.microsoft.com/en-us/kb/2665946/pl

Do tego co tam jest napisane dodam, że ten błąd występuje często na Radeonach, bo te mają i zawsze miały problematyczne sterowniki. Przyczyną także może być wadliwa sekcja zasilania/zasilacz który nie trzyma napięć lub karta graficzna.

U mnie na r7 260x ten błąd wyskakiwał przy ArcheAge'u i RIFT'cie często. W żadnych innych grach nie miałem żadnych problemów.

Hmm możliwe no ale mój zasilacz z czarnej półki chyba nie jest -

Corsair Builder Series CX 430W

Da się jakoś sprawdzić te napięcia bez miernika ?

Da się jakoś sprawdzić te napięcia bez miernika ?

Nie.

Miernik kosztuje 10-30zł, do kupienia na allegro, w Kauflandzie (serio) lub w dowolnym sklepie elektronicznym.

no ale mój zasilacz z czarnej półki chyba nie jest

Nie jest zły, ale to nie znaczy, że musi dobrze pracować - nic nie jest niezniszczalne. Osobiście obstawiałbym bardziej p.główną, grafikę lub sterowniki. Najbardziej to grafikę, bo ten element komputera zużywa się najszybciej.

Jeśli masz możliwość włożyć ją do innego kompa, lub inną do Twojego kompa i potestować jakiś czas, to byłby to najlepszy sposób aby dowiedzieć się, czy jest ona wadliwa. Możesz też wykonać testy poprzez obciążanie jej, np. w programie OCCT, lub Furmark, ale niekoniecznie wykażą one, że coś jest nie tak.

Jeśli możesz zrobić to samo, czyli wymienić na jakiś czas zasilacz, to również jest to najlepszy sposób na jego sprawdzenie i/lub wykluczenie z grona podejrzanych.

Wiem, że sposoby są głupie, bo nie każdy ma na zapleczu domu swoją hurtownie sprzętu komputerowego, ale lepszych nie ma. To nie silnik, żeby zawieść do mechanika lub rozebrać samemu i podłączyć pod program diagnostyczny, który wykaże usterkę. Producenci sprzętu komputerowego nie pomagają, oni by chcieli, żeby zawsze kupować nowe części, a nie reperować stare.

Mierzenie napięć może też nie przynieść efektu, jeśli występują rzadkie ich skoki, bo przecież nie będziesz siedział pod biurkiem 5 godzin, podczas gdy ktoś pracuje na kompie, żeby zanotować napięcia w momencie wystąpienia błędu, nie ? :D No ale zmierzyć zawsze można, nawet jeśli okażą się takie jak należy. Tu masz poradnik jak to zrobić http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html

Sam błąd "sterownik ekranu przestał działać, ale blabla" oznacza tyle co "hej, coś tutaj nie działa, ale nie wiem co, kombinuj", więc powodów może być mnóstwo, a system nie pomaga w rozwiązaniu tego problemu.

Wpisz w google "Sterownik ekranu..." lub po ang "display driver stopped responding and has recovered", a znajdziesz setki różnych sposobów na rozwiązanie tego problemu, bo jest on bardzo powszechny.

Edit.

Jeśli problem występuje tylko podczas oglądania filmików z Internetu, to spróbuj wyłączyć przyspieszenie sprzętowe w Adobe Flash Player. Wiem, że to też może czasem powodować ten błąd.

Witam mam problem z Radeonem HD 7750, otóż od czasu do czasu pojawia mi się komunikat sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność.Pokazuje się to gdy oglądam jakiś film na youtube lub przeglądam strony internetowe, nigdy nie pojawiło mi się to w grach, czasami również zamiast kursora myszy mam dziwne artefakty. W grach jest wszystko ok, próbowałem instalować różne wersje sterowników lecz nic to nie dało, sterowniki mam aktualne.