Ile Uploadu do streamowania PSa, Illustratora itd

Tak jak w temacie?

Stream oczywiście 1080p

Hmm do takich programów to nie trzeba za dużo. tak 2mb minimum jak by było.

2MB wystarczy do 1080p?

Nigdy w życiu 2 MB nie wystarczy do 1080 PP

Jeśli chcesz w 30 FPS to około 4-5 MB - tak aby było można i puszczać muzykę, grać bez lagów i nie martwić się o, to aby przypadkiem nie było coś źle odpalone. Bitrate ustawiasz wtedy gdzieś na 60-70 % przepustowości łącza

z 60 FPS niemalże trzeba tę wartość podwoić

w/w to do 720p raczej. 1080p będzie trzeba dać dodatkowy naddatek, jednak imho gra jest nie warta świeczki różnicy dużej nie ma

Ale ja nie chcę grać :) Chce pokazać ludziom moją "pracę", pomóc im, pogadać itd.. Aż tyle wymaga streamowanie programu, w którym nie ma wybuchów i pościgów?

Tak z własnego doświadczenia, to czym bardziej korzystasz z przepustowości łącza, tym mniej z CPU.

Powyżej 4000 bitrate, Twitch może się doczepić, gdyż powyżej tego progu zaczynają się wartości "partnerskie" i Twitchowi szkoda ich serwerów, na kanały, na których nic nie zarabiają :)

Istnieje możliwość streamowania 720p w 60 fpsach na 1mb uploadu, więc z 1080p to też nie będzie problem. Jedyną przeszkodą jest procesor, który przy mniejszej przepustowości zwyczajnie musi robić za dwóch.

Możesz też zrobić tak, że OBS (jeśli z niego korzystasz) ustawić na wykorzystywanie procesora GPU, żeby odciążyć CPU jeśli jest słaby.

Trochę chaotycznie, ale pisząc przypominają mi się rzeczy :) Czym większy bitrate, tym większe wymagania dla oglądającego. Ale w dzisiejszych czasach 5-10mb/down to chyba norma.. Nie wiem.

Mając Intel i3 4160 i MSI 270x gaming powinienem przy dobrym ustawieniu OBSa streamować 1080p mając 2/3 mbs bez większych kłopotów?

Spokojnie wystarczy 2mb wysyłania do streamowania w 1080p programów takich jak PS. Do grania nie, ale do takich rzeczy jakich chce używać autor tematu? Spokojnie da rade.

Twitch okraja wszystko powyżej 3500 .

Do 1080P > 3500 BitRate

Ale jeśli nie masz partnerstwa na twitch to nawet tyle nie ustawiaj bo i tak nie będziesz stremował w 1080p
Dlatego ustaw sobie 2000 BitRate i to powinno wystarczyć aby przesyłać obraz w najlepszej jakości na Twitch.

Jak zdobędziesz partnerstwo....... wówczas ustawiasz 3500 aby stremować w 1080 lub 720P

Albo streamuj na Hitbox

Ta sama sytuacja to Twitch, bez partnerstwa nie streamujesz w 720 i 1080p

Albo streamuj na Hitbox :)

Dziękuje bardzo za pomoc :) Pozostaje tylko wybór języka ale to już inna kwestia .

Jakbyś mógł dać linka do twitcha bo chętnie bym zobaczył co tam skrobiesz :)

^Mogę Ci ew. podesłać FP. Dopiero zabieram się za live :)

Nie wrzucam tam wszystkiego co robię ale jakieś kilka prac jest.

Sorry nie przeczytałem, że chodzi o coś innego aniżeli gry

Tak jak w temacie?

Stream oczywiście 1080p